Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Tak mě se teda Verva neosvědčila - vyšší spotřeba a nějakého ztišení jsem si nevšimnul.. Zkusil jsem teda jen 1 nádrž, ale odradilo mě to..

 

No předtím jsem mojí oktávu měl jako služebák a denně jsem jezdil minimálne 100km ( do práce a zpět ). Takže jsem tankoval relativně dost často, začal jsem jezdit na Vervu a hned jsem poznal rozdíl když jsem tam nalil něco jiného. Ale jednou se mi stalo, že jsem natankoval Vervu a podle mne v tom stojanu Verva nebyla... Takže ona to asi nebyla dobrá čerpačka. Ale nejvíc jsem to poznal když jsem jel do Slovinska a jezdil jsem tam v Alpách, tak dokud byla v nádrži Verva jezdilo se super, ale když jsem natankoval normální naftu, tak to byl děs běs... řazení o kvalt níž, motor řval jak horská mula... naštěstí jsem jí vyjel hnedka za Znojmem, takže jsem hnedka natankoval Vervu a už po cca 30-50km se motor sklidnil a od Jihlavy jsem už jel zase spokojený.

 

Jinak obdobný efekt nastal když jsem natankoval na KM Proně... Takže už mám svoje Benziny, kde tankuji a jsem spokojen :-) Tohle pozorování nemám jen z jednoho tankování ale přibližně jsem takhle tankoval 4-5x měsíčně po dobu 3/4roku ( služebně ) teďka co je doma tak už toliko netankuji.

 

Efekt je u mne jasný 0,5-0,7 l určitě spotřeba dolu a klidný chod motoru, v zimě v loňských mrazech 14dní zmrzlý u chalupy teplota -20° nastartování na poprvé a ihned klidný motor :)

 

P.S.: Pro Benzinu nepracuji, ani žádný můj příbuzný a nemám s ní nic společného! :D

post-17335-0-95722000-1357922328_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

2002, 147 000 km, 205/55/16, klima zapnuta, jazdi sa na 90% velkomesto, max rychlost 35 mil/h (55 - 60 km/h), dlhodoba spotreba 6.5 l, pri jazde po dialnici 5.8 (udaje z PP) - vsetko seria

aktualne chcem vycistit turbo - pada do nudzaku, vahu, vyhodit EGR a vymenit aj N75 ventil... pop tomto by som chcel chip :)

zeby ta spotreba bola vyssia kvoli zasranemu turbu?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Mistře

Zdravím octaváci já mam průměrnou spotřebu 4,5 takže myslím zatím pohoda.Aspon mi to ukazuje pc a kola 15( 195/65/15) ale koupil sem na léto 16 tak uvidime co to udela :-) 1.9TDi 81 kw combi

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Děkuji všem za každou pomoc .

Zdravím příznivce škodovek ,,také jsem si pořídil octávku v combíku 1.9 tdi 81kw nechal jsem si jí nachipovat v kladně u Power tec na 103kw (udajně ) na brzdě jsem to neměl . Píši ohledně spotřeby ,myslím si že mi to žere hodně . sice jezdíme více město ,ale spotřeba dlouhodoba na PP je 7,3 . ted v zimě to podle počítače hlavně neodpovídá ,natankoval jsem na shell 26 litrů a najel jsem po městě pouhých 230 km a to už přeci není normální ,nemužete někdo poradit co bych měl udělat?? Děkuji všem za rady Pavel .Vím že je motor sice studenej a nestihne se ani zahřat jelikož do práce je to 3 km ale taspotřeba mě dostala. Na volnoběh když je ohřátá ukazuje bez zaplé klimošky 0,7l

Odkaz ke komentáři

no to nevím hned jsak jsem to koupil tak do 14 dnu jsem to nechal chipnout ,ale předčipem co vím tak na volnoběh bez klimošky 0,6l tad je 0,7 l jestli to děla ta zima že jedem do prace ty 3 km a motor jestudenej a z prace zase 3km studenej jinak víc se jezdi až o víkend .

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Čaute,

kúpil som Octu 81kw ASV 2001 Combi, neviem kde je problém ale auto sa nad 4 litre dostane len v meste. Bežná jazda po okreskách 3,7 keď ju šetrím 3,3. Dlhodobá "dvojka" 3,7 za cca 1700km. Voľnobeh za tepla 0,2l/hod. Palubák ukazuje správne, za 10€ cez 200km. Jazdím v okolí Košíc, takže žiadne roviny. Spotreba sa mi zdá byť neuveriteľná, pretože bežne jazdím na Octe 1,8T a na tých istých cestách robím 7,5-8 litrov. Mal som aj 66kw aj 77kw PD a s tými som sa v priemere pod 5,7 nedostal.

Žeby to auto bolo nejako čipované nie je ani na výkone, ani na kruťáku cítiť. Kde môže byť chyba?

 

Odkaz ke komentáři

s mojí 81kW ASV(chipnuté) mam dlouhodoby pruměr okolo 5,5, po městě do 7.. moje minimum co se mi kdy povedlo na cestě z Vyškova do Brna je 3,7/100 s tim že vic jak 90 jsem nejel a bylo to po okreskach :) jinak tankuju ekonaftu a oproti naftě za 40kč s OMV necitim naprosto žadny rozdil ani ve vykonu ani spotřebě

post-38660-0-75852700-1404420739_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Vaše starosti bych chěl mít já pravidelně začínam jízdu na spotřebě 99,9 a na první křižovatce mám 25 a na druhej 15 a jsem rád když se dostanu na 8 za celou jízdu :D ... ale zase jezdím na LPG ;)

 

prvních pár kilometrů se tomu nedá věřit .. věrohodný průměr dstaneš až když ujedeš několik kiláků :)

Odkaz ke komentáři

předvstřik se šteluje na rozvodech a je k tomu nejlépe potřeba VAG a kabel ale znam i lidi co to nastavujou podle zvuku motoru , volnoběžná dávka buď jemně přes diagnostiku a nebo na čerpadle ale ani v jednom případě bych se do toho nepoštěl pokud s tim nemam zkušenosti ohledně volnoběžky tak tu bych nepodcenoval kámošovi oddělala kompresor klimatizace a to je už jiná cena než jen pár korun za volnoběžku .

Upraveno uživatelem DjRaptor
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Lidi . Docela by mě zajímalo jak se pohybuje vaše spotřeba nafty při normální kombinované jizdě .

Tímto navazuji na téma (http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=351) abych to tam neza_iral tak jsem založil tohle vlákno .

Mám spotřebu kolem 5.6 l . Což se mi zdá celkem v normě . A nijak mě to neznepokojuje .

V tématu psal že měl spotřebu něco kolem 4.9 .

Zajímalo by mě jak je to u ostatních .

 

Díky za názory . :palec:

Ja mam dlhodoby priemer za 4 roky 5,4 ... 40%mesto, 40%dialnica, 20% okresky. Uz asi 3 mesiace tankujem len v rakusku tak uvidim aky bude priemer za polrok, dam vediet ... PS mam problem ktory som dal do noveho prispevku, prosim mrknite na to kto moze pomoct,

 

dik

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

To jsou cisla.Ja mam dalnici cca 5.5l/100 pri rychlosti 130km/h okresky jezdim za 5litru.Ale dostat se pod 5litru to snad ani nejde to jezdite n 5ku 40km/h jo a mesto jezdim klasika za 6.5-7litru Mam ASV 2003

 

Dálnice jezdím taky 130 km/h (Prostějov -> Ostrava a naopak), spotřeba velmi podobná, 5.3 - 5.7 (někdy jedu sám, většinou ale v 5 lidech). Samozřejmě to beru jako orientační spotřebu, ne jako přesnou.

 

Městu se vyhýbám, ale kolem těch 6-7 litrů se také pohybuji.

 

Minimální spotřebu dle PP jsem měl 3,7 (asi 5 km výjezd poklidným tempem z okraje města a nájezd na dálnici, po 100 km sjezd z dálnice a na kraji města dojezd cca 1 km). Ale po dálnici jsem si to "šinul" 80 km/h za minimálního provozu. Ale taková spotřeba jenom díky minimálnímu provozu, příznivé letní teplotě a vyhnutí se centru.

 

Vyzkoušel jsem si to, ale stačilo mi to, poměrně únavná a zdlouhavá cesta.

 

Jinak ASV 2002.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...