Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Do práce to mám 5 km, průměrnou mívám mezi 4-5 l/100 km podle palubního počítače. Za tu cestu se motor tak akorát ohřeje, abych ho v garáži vypnula. Jinak jih Prahy - Kladno dávám za 3,7-4 když není zácpa, to samý Praha - Milovice, oboje kolem 50 km, na Vysočinu taky kolem 5. Pokud počítám spotřebu z toho, kolik dotankuju nafty do plný nádrže po ujetí cca 800 km, tak se pohybuju mezi 4,9-5,4 podle toho, jestli víc jezdím po městě nebo delší trasy.

Odkaz ke komentáři

ty wole, jak jezdíte? já jezdím normálně okolo 5 litrů, město okolo 6 - 6,5 litru, ale dálnice, to je u mne katastrofa, je fakt že to celkem tlačím, ale průměr mívám okolo 6,5 - 8,5 litru, jezdím tak cca mezi 155 - 185km/h

jinak běžně na plnou nádrž najedu tak cca okolo 850-950km, nikdy jsem nejel na doraz

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Petan.VUT: hmm tak to sme dva co to nechápou :o

 

Při jízdě podle předpisu jsem se dostal na spotřebu krásnou 3.6 l/100 Když přehodím na dvojku tak dlouhodobou mám kolem 6l/100 když přepnu na jedničku tak tam je jiná jak se mi maže ale jezdil jsem v tahu asi 3 hodiny a měl jsem tam 5.6l/100

 

A Brno kde jsem jezdil od Mpalácu po Brně tak spotřeba 5.4l/100 :o sám sem čuměl miluju diesla a ostatní ať si benzín nechaj :D

Odkaz ke komentáři

Stenley

tu som ti skopíroval jeden článok o nádržiach v škodovkách...

Do nádrží škodoviek sa vojde viac paliva než uvádza dokumentácia

 

 

 

Škoda Auto pumpám zaslala vysvetľujúci materiál, ktorý zákazníkom problém objasňuje

[6.10.2004, TASR]

 

Do nádrže každého zo štyroch modelov škodoviek sa vojde približne o 10 litrov paliva viac, ako uvádza dokumentácia. Namiesto oficiálne proklamovaných objemov nádrží 42 litrov (l) pre Feliciu, 45 l pre Fabiu, 55 l pre Octaviu a 63 l pre Octaviu 4x4 je totiž skutočný objem palivového systému u Felicie 51 litrov, Fabie 58 l, Octavie 71 l a u Octavie 4x4 je to 74 l.

 

Podľa materiálu, ktorý Škoda Auto rozposlala benzínovým pumpám, v prvom prípade ide o objem, ktorý má možnosť majiteľ auta využiť pri štandardnom spôsobe tankovania, ako sa uvádza v návode na obsluhu auta. Viac paliva môžu majitelia automobilov natankovať po odvzdušnení nádrže pri vyradení bezpečnostného ventilu v hrdle nádrže.

 

Škoda Auto tento postup neodporúča. Podľa Vladimíra Dodrvu z marketingového oddelenia automobilky negatívnym dopadom takého tankovania môže byť zhorený katalyzátor.

 

Reálnu veľkosť nádrží charakterizuje Škoda Auto ako bezpečnostný objem, ktorý je nutný pre rozpínanie paliva vplyvom ohrievania a ktorý zabezpečuje, že palivo nezačne vytekať z vozidla odvzdušnením ani v prípade jeho odstavenia na svahu so sklonom až 10 stupňov na neobmedzene dlhý čas.

 

Skutočný objem nádrže sa dá natankovať pri vyradení páčkového ventilu v hrdle nádrže a pomalším tankovaním, čo je však v rozpore s návodom na obsluhu. Pri zašraubovanom uzávere nádrže je páčkový ventil otvorený a umožňuje rýchlejšie odvzdušňovanie bezpečnostných objemov nádrže počas všetkých režimov jazdy. Pri tankovaní, teda odšraubovanom uzávere nádrže, má byť podľa Škody Auto uzatvorený, aby tieto objemy nebolo možné naplniť.

 

Ak teda zákazník na benzínovej pumpe natankuje viac, ako by sa do nádrže jeho auta mohlo vojsť, nemusí ísť hneď o podvod zo strany benzínových púmp. Škoda Auto pumpám zaslala vysvetľujúci materiál, ktorý zákazníkom problém objasňuje.

 

Benzínka Shell napríklad robí pre "neveriacich" zákazníkov akciu, počas ktorej v servise zisťujú skutočný objem nádrže, teda, koľko sa dá do nej skutočne natankovať. Ak má pravdu zákazník, platí prehliadku benzínka, ak ona, servis platí zákazník.

 

www.etrend.sk/auto/auto-poradna/do-nadrzi-skodoviek-sa-...

Odkaz ke komentáři

Čaute, chci se zeptat, kdy tankujete, jestli ihned po pípnutí hladového oka, teda pokud to dovolují podmínky. A kolik najedete na nádrž, když to spočítáte ihned po signalizaci hladového oka. Tím myslím údaj o najeté vzdálenosti za 48 litrů nafty, když nepočítám 7 litrů rezervu. Mě se zdá, že mě to žere nějak moc a že je to poslední dobou i trošku pomalejší, že tam je nějaká odchylka ve výkonu, nevíte čím by to mohlo být? Předem dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Nazdárek Kucí, já byl letos u moře s našima, obě auta škoda octavia 1.9 tdi 81kw r.v. 2004 a moje spotřeba na 17kach kolech s gumama 225/45/17 byla 4,4 na 100km a to jsem mel plne auto veci a naši na 16kach ve 4 lidech spotreba 4,2. Natankovali jsme plnou a dojeli jsme na misto - podle GPS 912 km a já měl dojezd nějakých 210km a naši 260km. Jinak jsem měl přes léto spotřebu dlouhodobou 5,5 a teď co jsem přesedlal na 15ky kola mam 4,9. Naprostá spokojenost se spotřebou, naprostá nespokojenost s cenami PH !!! Mějte se

Odkaz ke komentáři

hmmm ... ako tak citam Vase prispevky, tak sa neviem zbavit pocitu, ze bud ja nieco robim zle, alebo je problem asi niekde v aute ...

 

... co sa tyka mojej spotreby, nikdy (!!!) som sa este nedostal pod 5,7 litra ... jazdim prevazne sam, sice je pravda ze vacsinou mesto, starty, kratke trasy, krizovatky a pod. ale aj tak sa mi to zda trochu vela ... pritom sa snazim jazdit dost kludne, ekonomicky, predvidavo ... k tomu denne jazdim dialnicu Kosice - Presov - Kosice, stale sam, tempomatovych 125-130km/h a nikdy som sa nedostal po 6,3 litra ... to sa mi zda tiez trochu vela, ked vsetci tu robite okolo 5 litrov +- nejake drobne ... dlhodoba spotreba podla PP je tak 6,5 litra ... auto ma 155tis. originalnych km, pravidelny servis ... hmm, neviem, poradte ... alebo niet co radit ? je to jednoducho tak a hotovo ? ...

Odkaz ke komentáři

Ja myslim, ze to je klidne mozny, u me sla spotreba taky nahoru posledni dobou. Driv jsem jezdil hodne a tak jsem naftu setril, dlouhodoba spotreba byla nejakych 4,8 litru, jezdil jsem prevazne na tempomat 200 km v kuse, rychlost podle tacho 100-103 km/h. Na tomhle useku jsem mel 4,7 litru spotrebu. Ted jezdim min, ale potrebuju byt prepraveny rychleji. Od leta mi stoupla prumerna spotreba o litr a kdyz ted jezdim stejnou trasu, jen rychleji, tak se tezko dostavam pod 5 litru. PP ted ukazuje dlouhodobou 5,7 litru. :rolleyes: O dalnicich radsi ani nemluvim.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Od přezutí 195/65/R15 na konci října po dnešek dlouhodobá 5,1l/100km, není problém se dostat na 4,6l na delší trase, klima na ECON, občas zapnu aby nezatuhla :) a trasy 20km do práce a 20km zpět přes pár vesnic, proloženo městským provozem a couračkami na 5km, motor série 81kW...spokojenost, ovšem ty ceny PHM :wallbash::angry::angry:

 

ALE...kamrád má 81kW a jezdí za 4l a jako prase, dokonce i za studena tomu dává občas na pr..l, není si jistý, zda to před ním někdo nečipnul nebo jinak neupravil, ale stejně, 4l/100km??? Výbava SLX a i v létě jezdí na sjetých zimákách 195/?/R15 a clima většinou na AUTO!!! Jak to je možnýýý? :D :blink: :lool: Prej mu PP nekecá.

Odkaz ke komentáři

Čaute... Palubák mi ukazuje dlouhodobou průměrnou 4.8 za 794 km a když jsem si to vypočítal, podle toho kolik jsem nalil do nádrže nafty od pípnutí do pípnutí rezervy, tak mě vyšla spotřeba 5,98, no prostě 6. Nechápu to, nevím kde je chyba. Nevíte čím by to mohlo být, jak to dát do pořádku aby se shodoval?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Moje nejniší průměrná spotřeba sólo na aktuální jízdu o délce 30km byla 3,4L. Ze zaměstnání domu (skoro samá rovina). A to jedete skutečně na spotřebu. Z kopce bez kvaltu a brždění jen motorem, pokud je to jen trochu možné. Ale jinak dlouhodobé počítadlo průměrné spotřeby poskakuje na 5 litrech. Hold ve městě to naskáče. 1,9TDi; 81Kw; ASV; 200000km; Shell 0w-30 kazdých 10000km ; 195/65/15; bez chipu; klima na econ

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...