Jump to content

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Guest Stanch

SM: muzu te ubezpecit, ze z jihu do Prahy do z kopce opravdu neni :palec: a jestli byla rychlost nekde kolem 100 km/h, tak ani normalni PP nemuze ukazat 2.7 litru :D

 

 

 

 

no tak me to ukazuje dlouhodobou spotrebu 2,9l na 100km ale na spotrebach kde jsem registrovan je realita asi takova 5,61litru na 100km .......... http://www.spotreby.cz/skoda-octavia-combi-1-9tdi-81-kw-110-hp-a7357/ tak asi takto never PP

Link to comment

Přezula jsem na nový letní a ukazuje mi to zvláštní čísla. Co se týče aktuální spotřeby během jízdy, lítají tam hrozný čísla. Ale když se podívám na průměrnou spotřebu po jízdě, tak ukazuje nižší hodnoty než se zimníma pneu. Po dalších 800 km budu chytřejší, po přezutí jsem akorát natankovala.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak u mě s výměnou čerpadla i změna spotřeby.. dlouhodobá 5,7/100km, ale jak jedu město, tak sem rád když se dostanu na 6,5/100km...

Ty jo, to bych řekl, že je to dost nebo máš hodně těžkou nohu a brzda plyn.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jsou nějaké příčiny, co zpusobují větší spotřebu a dají se zkontrolovat třeba VAGem? Já teda jezdím 90% po městě a spotřeba je cca 6,5l.

 

Ale je zvláštní, že i když jedu po okreskách tak se nedostanu pod 5 i s klidnou nohou.

 

Přitom dříve jsem byl schopen mimo město jet i pod 4 litry.

 

Motor není čiplý, najeto 135tis r.v. 2003

Link to comment
  • 3 weeks later...

Taky se přidám :) Na autě mám zatím 2100KM za sebou a průměr mam 5.2/100KM :)

Přes týden 10KM do práce tam a z5 a víkendy nějaký ten delší výlet...

Dálnice tempomat 120KM a pohoda :) Jinak klasika na nákup, sem, tam... :)

Nijak to nehoním, vše v základu, tankuji u Benziny Verva Diesel a přidávám VIF :pivo:

 

V horku si samo pustím klimu :palec:

Link to comment

Nu, já mám teď teď průměr na okrskách cca 30km denně za 6 bez klimy a 6,3-4l s klimou.Ale mám tam furt ten podělaný filtr pevných částic.Takže když to čtu,tak ho budu muset dosta fakt pryč,ale musím někoho sehnat kdo mi to kuchne se svářečkou:(

Link to comment

Nu, já mám teď teď průměr na okrskách cca 30km denně za 6 bez klimy a 6,3-4l s klimou.Ale mám tam furt ten podělaný filtr pevných částic.Takže když to čtu,tak ho budu muset dosta fakt pryč,ale musím někoho sehnat kdo mi to kuchne se svářečkou:(

 

mám taky filtr pevných částic a okresky jezdím za 5,2.. jinak každý den 45km, z toho 30km dálnice a dlouhodobý průměr mám 5,9 - 140 tachometrových na tempomat..

Link to comment

mám taky filtr pevných částic a okresky jezdím za 5,2.. jinak každý den 45km, z toho 30km dálnice a dlouhodobý průměr mám 5,9 - 140 tachometrových na tempomat..

To je pěkné, já si nejsem jistý už jeho stavem a čekat, až se zacpe úplně nechci. A přijde mi,že se mi proti loňsku lehce zvedla spotřeba a sázel bych na něj.Nejhorší,že to nemá jinou indikaci:(.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

ahoj mam stejny problem moje spotreba je prevazne 6.2 ahf 81kw na chorvatsko je 5.4 kdyz tady ctu za kolik se jezdi tak jsem z toho paf pod 5 jsem se nikdy nedostal rozvody pred 20 000km predvstrik ok filtry tez podotykam je to combi nevim jestli ti co jezdi za 4 to tlaci.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

ASV motor 185tkm, auto 365tkm. Průměrná spotřeba dlouhodobá 5,4 l, úsporná jízda 4,6 l, hory v pěti lidech naloženo až po střechu, zahrádka plná spotřeba 6,5 l, dovolená cesta do Slovinska-dálnice pouze v Rakousku 4,8 l ( dva lidi a náklad, normální jízda ).

 

Palivo: Benzina Verva Diesel, pneu Continental 195/65 R15 skoronové.

 

Mám vyzkoušeno že rozdíl mezi Vervou a neVervou je cca 0,5-0,7 l/100km, takže ikdyž dražší palivo vyplácí se mi na dojezdu :-) a to se nebavím o pružnosti a tichosti motoru :-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...