Přejít na obsah

egr


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

no to je hezký, ale severní morava je pro mě středočecha z rodiště škodovek docela země vzdálená :lool: jiná možnost není ? jestli ne, tak to asi zatím nechám být a na jaře, jestli vyjdou finance tak ten egr odstraním uplně a rovnou bych nechal udělat nějakej ten chip a spojil bych to třeba s výletem někam na tu moravu :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Taky jsem to slisel, hlavne to lze poznat na 2,0 TDI O2 ale pry se zlepsi tah od spodu aj u nas O1-cek. Tak jak je to s tim? Muj EGR uz neni ani videt jak je zamasteni a spni mi vsehno kolem neho v motorovem prostoru ale auto zatim jede docela dobre a ne kouri skoro vubec ale ten tah odspodu mi strasne hibi - do 2200 o/min je mrtvej a pak najednou pneu nestihaji prenaset. Chi to zlepsit od spodu abyh ji nemusel zrihlovat spojkou.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

takze jestli to dobre chapu: EGR ventil pousti az 50 % toho humusu zpatky do sani, kdyz to zaslepim, tak bude proudit jen 100 % cisty vzduch? Nechal jsem si omezit EGR ventil VAGem, ale zdalo se mi, ze se auto hur probira v nizsich otackach :ph34r: tak jsme to zase vratili na normalni hodnoty. Ja uz se v tom vubec nevyznam :facka:

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
takze jestli to dobre chapu: EGR ventil pousti az 50 % toho humusu zpatky do sani, kdyz to zaslepim, tak bude proudit jen 100 % cisty vzduch? Nechal jsem si omezit EGR ventil VAGem, ale zdalo se mi, ze se auto hur probira v nizsich otackach :palec: tak jsme to zase vratili na normalni hodnoty. Ja uz se v tom vubec nevyznam :facka:

toe ,ale blbost chlape jakmile přidáš egr ventil se uzavře funguje hlavně na volnoběh měli jste to trošku zkoušet tzn. nejdřív na plno omezit kdyby ti houpaly otáčky na volnoběh tak hodnotu trošku pozměnit a takhle pokračovat udělal jsm už takhle mraky aut a vše v pohodě :ph34r:

Odkaz ke komentáři

no, takze jsme to nastavovali s Dolim a ani jeden z nas nepoznal zadny rozdil :ph34r: proste vubec nic... auto jde od spodnich otacek porad stejne, i namereny hodnoty se +/- schodujou... takze ja vazne nevim :palec: i Doli rikal, ze to moje auto taha pocitove docela dobre, takze tam zadny zadrhel nebude. Jen bylo zajimavy sledovat ty hodnoty :lol: na volnobeh byla hodnota 4,8 % :facka: spis to asi pomuze tomu sani, ze se tam nebude dostavat tolik bordelu...

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Tak sem se do něho pustil, rozdělal to a nestačil sem se divit, tolik bordelu, co sem vydělal, na každé starně tak 6mm takže se světlost potrubí dost zmenšila. Tak sem vyčistil a oddělal hadičku aztím, aby ventil neotvíral. A zhruba po 100 km se mně auto jeví řekl bych líp, možná pocit, že de líp z menších otáček. O víkendu dám záslepku na výfuk a hadičku připojím, aby si chodil na prázdno.

Odkaz ke komentáři

ja to tak procitam, budu se do toho muset taky pustit... nemate nekde naskenovany stranky z prirucky, jak je to poskladany a jaky nastavce jsou k tomu treba?

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
ja to tak procitam, budu se do toho muset taky pustit... nemate nekde naskenovany stranky z prirucky, jak je to poskladany a jaky nastavce jsou k tomu treba?

Houmiku výkon ti to nepřidá chlape spíš uděláš něco pro sání a pro motor aby do něho nešel takovej bordel potřebuješ jen imbusy a myslím že voříšek č.10 nic to není

Odkaz ke komentáři
Tak sem se do něho pustil, rozdělal to a nestačil sem se divit, tolik bordelu, co sem vydělal, na každé starně tak 6mm takže se světlost potrubí dost zmenšila. Tak sem vyčistil a oddělal hadičku aztím, aby ventil neotvíral. A zhruba po 100 km se mně auto jeví řekl bych líp, možná pocit, že de líp z menších otáček. O víkendu dám záslepku na výfuk a hadičku připojím, aby si chodil na prázdno.

 

Jak jsi to čistil?? Já plánuji jakmile se oteplí. Mohlo by potom ubýt rosení či únik oleje přes egr. Jsem zvědav. Utíká vám oil taky tamtudy?

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Jak jsi to čistil?? Já plánuji jakmile se oteplí. Mohlo by potom ubýt rosení či únik oleje přes egr. Jsem zvědav. Utíká vám oil taky tamtudy?

normálně rozdělej celj EGR + sání šroubovákem vyšťourej ten bordel zbytek vymyj nitro ředidlem je to docela špinavá práce

Odkaz ke komentáři

Takže už mám zaslepené aj ja a moja Octa dýcha pekne čistý vzduch. Moje poznatky sú asi také, že pri mínusových teplotách sa motor podstatne dlhšie zahrieva, hlavne pri pomalej jazde (napr. v meste). Ale na druhej strane mám pocit, že motor trochu "ožil". Ináč nemám žiadne podstatnejšie poznatky. Všetko šlape bez problémov a VAG tiež nevyhadzuje žiadne chyby, dával som dve záslepky a hadičku od ovládania ventilu som tiež odpojil a upchal šróbom. Mám 2001 AHF.

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Takže už mám zaslepené aj ja a moja Octa dýcha pekne čistý vzduch. Moje poznatky sú asi také, že pri mínusových teplotách sa motor podstatne dlhšie zahrieva, hlavne pri pomalej jazde (napr. v meste). Ale na druhej strane mám pocit, že motor trochu "ožil". Ináč nemám žiadne podstatnejšie poznatky. Všetko šlape bez problémov a VAG tiež nevyhadzuje žiadne chyby, dával som dve záslepky a hadičku od ovládania ventilu som tiež odpojil a upchal šróbom. Mám 2001 AHF.

Výborně chlape tal to má být :facka:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...