Přejít na obsah

Špatné teplé starty


Doporučené příspěvky

Ahoj kluci vím že toto téma už tady určitě je, mám octavii I 1.9 tdi tdi pd 4*4 74 kw motor atd, najeto mám 305 000km 2002 rok, mám trochu problém s teplé starty, někdy to chytne hned, někdy chvíli točí, někdy nastartuje až na podruhé anebo i na potřetí, jsem zvědavý na studené starty ted když přísla zima, uvidíme co bude ale mám auto skoro čtyři roky a ted posledního pul roku problém s tím startem jinak spokojenost, chtěl bych to vyřešit co nejdříve děkuji za všechny rady a názory, vím že někdo to řeší startérem, jiný úpravou vstřikovací dávky, jiný úpravou řídící jednotky, jak říkám budu rád za jakoukoliv radu či názor diky Martin

Odkaz ke komentáři

Ahoj.  Osobně jsem tento problém na prvopočátku řešil zvýšenou dávkou vstřiku, která pomohla jen na chvilku.Poté jsem laboroval s startérem stylem výměny klece s uhlíky.Výdrž cca 1 rok.Nakonec jsem pořídil repas startér Z MB ,a dodnes auto startuje jako živé.Samozřejmostí je Baterie OK

 

Bylo řešeno na 66 kW Tdi s nájezdem nad 200 000 km

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
V 7. 12. 2018 at 22:02, rufik133 napsal:

Ahoj kluci tak už i studené starty jsou stejné jako ty teplé,tak nevím co s tím ,zajít k někomu na diagnostiku,jestli to ukáže nějaký problém ale ted kde, nejlépe kdo se dobře vyzná v tdi pd,

 

 

V 16. 11. 2018 at 21:48, rufik133 napsal:

Ahoj kluci vím že toto téma už tady určitě je, mám octavii I 1.9 tdi tdi pd 4*4 74 kw motor atd, najeto mám 305 000km 2002 rok, mám trochu problém s teplé starty, někdy to chytne hned, někdy chvíli točí, někdy nastartuje až na podruhé anebo i na potřetí, jsem zvědavý na studené starty ted když přísla zima, uvidíme co bude ale mám auto skoro čtyři roky a ted posledního pul roku problém s tím startem jinak spokojenost, chtěl bych to vyřešit co nejdříve děkuji za všechny rady a názory, vím že někdo to řeší startérem, jiný úpravou vstřikovací dávky, jiný úpravou řídící jednotky, jak říkám budu rád za jakoukoliv radu či názor diky Martin

Ahoj kluci problémy s těmi starty přetrvávají,je to úplně jedno jestli je auto zahřáté nebo studené jsou skoro stejné,auto po výměně zhavicek a opravě listy na elektriku ke zhavickam, minulý týden jsem byl na diagnostice u známého mám chybu píše sporadická chyba snímače otáček buď na vačce nebo klice,chyba smazána a po projetí jsme zkusili znovu napíchnout a nebyla tam,v pátek jsem byl na STK vše ok,ale chyba znovu načtena jako sporadická příští týden jsou objednaný na úpravu hot startu a predvstriku jsem zvědavy  co to udělá, nevím jestli mám vyměnit ty snímače může to mít vliv na starty, otáčky mi drží a auto jezdí dobře bez škubání, díky za další rady.

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, rufik133 napsal:

 

Ahoj kluci problémy s těmi starty přetrvávají,je to úplně jedno jestli je auto zahřáté nebo studené jsou skoro stejné,auto po výměně zhavicek a opravě listy na elektriku ke zhavickam, minulý týden jsem byl na diagnostice u známého mám chybu píše sporadická chyba snímače otáček buď na vačce nebo klice,chyba smazána a po projetí jsme zkusili znovu napíchnout a nebyla tam,v pátek jsem byl na STK vše ok,ale chyba znovu načtena jako sporadická příští týden jsou objednaný na úpravu hot startu a predvstriku jsem zvědavy  co to udělá, nevím jestli mám vyměnit ty snímače může to mít vliv na starty, otáčky mi drží a auto jezdí dobře bez škubání, díky za další rady.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
    • Gratulujem k autu, inak ja som vyberal medzi Octavia 3, O4, Touran, Leon tolko, az som kupil superb 🙂
    • V nasom pripade ako nahrada za octu bol kupeny hyundai i30 kombi s 1.5dpi motorom v rozumnej vybave tak, aby tam nebolo nic zbytocne, co by cloveka otravovalo, musim povedat ze paradne auto do mesta a okolia, pri predbiehani a dialnici sice straca dych ale inak super. Superb je urceny na vozenie rodiny, vylety, dlhe trasy, predsa len bezpecnost, pohodlie, priestor (mam skoro 190cm a aktualne mozno aj blizko k 120kg) viem ze to nieje zadarmo oproti tej octavii, ale doba sa pohla a to co som si v minulosti uzival - hrabanie sa v aute, menenie veci a pod, na to uz nemam cas ani chut. Ako pise Konny, octavia 1 je nadcasove auto, vzdy sa za nou otocim ked niekde vidim zachovalu, po facelifte naozaj vizualne vydarene, s nesmetelnou technikou.
×
×
  • Vytvořit...