Přejít na obsah

Opakovaně praská membrána posilovače brzd


shinobi

Doporučené příspěvky

O1 2005, 1.9tdi, 66kW

-----------------------------------

Dobrý den,

během posledního roku mi 3x praskla membrána posilovače brzd.

Pokaždé to bylo po nastartování motoru při prvním sešlápnutí brzdového pedálu. U prvních dvou případů si myslím, že jsem při startování měl pedál sešlápnutý. U třetího ale ne.

Při druhé opravě mi měnili i brzdový válec, protože měli podezření, že ten je původcem problému (detail už si nepamatuji).

Teď jsem před opětovnou opravou a říkám si, jestli není na čase zjistit, proč se to pořád děje. V servisu kroutí hlavou a říkají že nechápou proč se to děje.

Nemáte prosím někdo stejnou zkušenost nebo nějakou radu?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
4 minutes ago, Martin ASV said:

V hadici je podtlak,při tom těžko něco praskne. Nehejbe se ti moc motor,že ji vlastně ulomíš? Dej foto.

Aha, díky, vůbec mi nedošlo, že je tam vlastně podtlak. Já bohužel nejsem nijak automechanicky zručný ani vzdělaný, takže nevím, kde tu hadici vlastně hledat a jak se tam k ní dostat. Nejsem ale zase úplné jelito. Zvládne se tam laik dostat? Jinak bych měl foto až když to bude v servisu. Dělá mi to příbuzný, takže není problém cokoliv domluvit.

Odkaz ke komentáři
On 6/14/2019 at 12:12 PM, Martin ASV said:

V hadici je podtlak,při tom těžko něco praskne. Nehejbe se ti moc motor,že ji vlastně ulomíš? Dej foto.

Udělal jsem pár fotek, ale už při focení mi došla jedna věc. Na té hadici není nikde vidět poškození. Není taky samozřejmě vidět ze všech stran, ale zkoušel jsem ji celou prohmatat a nevypadá to, že by někde měla prasklinu. Jedna věc, kterou jsem tady nezmínil je, že když sešlápnu pedál, tak je slyšet "syčení" nebo spíš "fučení" přímo v kabině u těch pedálů. Pamatuju si, že než to poprvé opravovali, přesvědčovali mě, že je to určitě pod tou kapotou, ale pak mluvili o tom, že to museli rozdělat vevnitř. Jdu pro nářadí a zkusím se tam ještě podívat, jestli něco nenajdu.

IMG_3279.jpg

IMG_3277.jpg

IMG_3278.jpg

Odkaz ke komentáři
2 hours ago, shinobi said:

Udělal jsem pár fotek, ale už při focení mi došla jedna věc. Na té hadici není nikde vidět poškození. Není taky samozřejmě vidět ze všech stran, ale zkoušel jsem ji celou prohmatat a nevypadá to, že by někde měla prasklinu. Jedna věc, kterou jsem tady nezmínil je, že když sešlápnu pedál, tak je slyšet "syčení" nebo spíš "fučení" přímo v kabině u těch pedálů. Pamatuju si, že než to poprvé opravovali, přesvědčovali mě, že je to určitě pod tou kapotou, ale pak mluvili o tom, že to museli rozdělat vevnitř. Jdu pro nářadí a zkusím se tam ještě podívat, jestli něco nenajdu.

IMG_3279.jpg

IMG_3277.jpg

IMG_3278.jpg

Příspěvek jsem nejspíše nenazval správně. Hadice posilovače se zdá být v pořádku. K závadě dochází někde za brzdovým pedálem, odkud je slyšet "syčení/fučení" při sešlápnutí pedálu.

Odkaz ke komentáři
  • shinobi changed the title to Opakovaně praská membrána posilovače brzd

Omlouvám se za zavádějící informace. Ověřil jsem to ještě v tom servisu a to couž dvakrát opravovali byl právě ten posilovač, kde praskla membrána. Teď je to tedy prasklé potřetí a v servisu kroutí hlavou, že to ještě nezažili.

Upravuji tedy otázku - nestalo se vám někomu, že by opakovaně praskala membrána posilovače? Nebo nemáte nějaký tip, proč by se to mohlo dít? Připomínám, že to bylo vždy při prvním sešlápnutí brzdového pedálu po nastartování (respektive ve dvou případech startování se sešlápnutým pedálem).

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o rok později...

Špatný posilova4 brzd u každého auta, kde byl špatný se choval stejně, tedy pedál tvrdý a auto moc nebrzdí (posilovač neposiluje). Toto je buď o špatném HBV byť měněný, nebo spíš neodvzdušněno (elektronicky, pokud tam je ABS), případně nechodí samostavy zadních brzd, pokud tam jsou bubny, tedy pakny mají dlouhý chod.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...