Přejít na obsah

Vaše zážitky a zkušenosti s 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

tak tak..... ten motor nedopadne dobře

 

Nevím no, znám člověka co tak jezdí od novoty ... je to 97ka taky 55kW ... má tam 220 tisíc motor jak nový, olej nežere, puvodní rozvody a dokonce i spojka ... Jinak je to starší pán z velehradu ... podnikatel ... s těma rozvodama je to moc... ale te spojce se fakt divím ...

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Nevím no, znám člověka co tak jezdí od novoty ... je to 97ka taky 55kW ... má tam 220 tisíc motor jak nový, olej nežere, puvodní rozvody a dokonce i spojka ... Jinak je to starší pán z velehradu ... podnikatel ... s těma rozvodama je to moc... ale te spojce se fakt divím ...

No ty rozvody blázen :lool:

Odkaz ke komentáři
Hmm tak 1500ot. na pětku je extrém, ale když tu byla řeč o čtyřce...čtyřka a 50Km/h na tachu=1500ot.

Taky ji tak občas polechtám, ale jen v obci na dlouhé rovině, nebo mírném kopečku dolů-pokud je tam stoupání, nebo ostřejší zatáčky tak hodím za tři :palec:

 

Jakou máš převodovku? Asi máš dlouhou. Rozhodně nejezdím na 1500 ot. A přes vesnice nejezdím za tři. Ty máš asi novější octu s jinou převodovkou. Dokážou jezdit rychleji než ty starší kousky.

Odkaz ke komentáři
Nevím no, znám člověka co tak jezdí od novoty ... je to 97ka taky 55kW ... má tam 220 tisíc motor jak nový, olej nežere, puvodní rozvody a dokonce i spojka ... Jinak je to starší pán z velehradu ... podnikatel ... s těma rozvodama je to moc... ale te spojce se fakt divím ...

 

A to je jako pravda??? :palec:

Odkaz ke komentáři
Hmm tak 1500ot. na pětku je extrém, ale když tu byla řeč o čtyřce...čtyřka a 50Km/h na tachu=1500ot.

Taky ji tak občas polechtám, ale jen v obci na dlouhé rovině, nebo mírném kopečku dolů-pokud je tam stoupání, nebo ostřejší zatáčky tak hodím za tři :palec:

 

No jako nevím jak vy ostatní ale já mám při 50-55 na 5 ku mezi 1500-1600 otáčkama ... na 4 ku když jedu 50-55 tak něco přes 1800 otáček ... spíš ty jezdíš slabých 50 ... a já slabých 60 no :)

Odkaz ke komentáři

to bych tomu autu nemohl udělat jed na 1500ot. :palec:

podnikatel s 13let starym autem..asi se mu moc nedaří :) magor co má zakarbonovaný motor a pak fakt nejede a pooooolamu se rozjíždí při výjezdu z města(typický brzdič) a to že mu drží spojka....nemá to zas tolik výkonu aby ji oddělal...

Odkaz ke komentáři
No jako nevím jak vy ostatní ale já mám při 50-55 na 5 ku mezi 1500-1600 otáčkama ... na 4 ku když jedu 50-55 tak něco přes 1800 otáček ... spíš ty jezdíš slabých 50 ... a já slabých 60 no ;)

 

 

Tak nějak, já spíš jezdím přibližně 60tkou na čtyřku. Ale rychlost je ve skutečnosti nižší a otáčky se blíží k 2000 ot. :) Jak říkám, záleží na typu převodovce, mám krátkou a má větší sílu. :palec:

Odkaz ke komentáři
to bych tomu autu nemohl udělat jed na 1500ot. :rolleyes:

podnikatel s 13let starym autem..asi se mu moc nedaří :lol: magor co má zakarbonovaný motor a pak fakt nejede a pooooolamu se rozjíždí při výjezdu z města(typický brzdič) a to že mu drží spojka....nemá to zas tolik výkonu aby ji oddělal...

 

Ono taky záleží o jaký jde motor. Atmosferická nafta tyto otáčky normálně využívá... naproti tomu HTP už začne skučet a vydávat zvláštní zvuky pod 2000ot.

Nemyslím že by se to dalo nějak paušalizovat co je podtáčení. Záleží na motoru.

 

Taky neříkám že tak jezdím pořád. Spíš to používám na rovinky, kde to stačí jen lechtat skoro bez plynu. 1,6 55Kw díky konstrukci s těmito otáčkami nemá problém. Naopak točit ji pořád na 6000ot. nemá vůbec žádný smysl. Ten motor je kostruován prostě do nižších otáček :D

Odkaz ke komentáři
Jakou máš převodovku? Asi máš dlouhou. Rozhodně nejezdím na 1500 ot. A přes vesnice nejezdím za tři. Ty máš asi novější octu s jinou převodovkou. Dokážou jezdit rychleji než ty starší kousky.

 

Člověče nevím jaký je tam typ převodovky. Dělaly se tři typy převodů pro 1,6 55Kw: CZE, DRY, DUT

Mrknu na to až bude chvilka :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tento víkend byl docela dobrej zápich :palec:

 

Kamarád ke mě přišel na návštěvu omrknout jeden stařičký hudební nástroj, který jsem renovoval a když jsme doprohlíželi nástroj ta mi začal okukovat v garáži Oktu. Ne že by ji neznal - viděl ji pár dní po tom co jsem ji koupil. Takže jsem mu řakl ať si ji moc neprohlíži protože je nemytá, nečesaná :D , nevysávaná a nic moc nového jsem na ni neudělal. A on povídá "člověče jsem si ti pořídil oktávku taky". Zůstal jsem stát s otevřenou hubou :smich::palec: Jezdí léta v Puntu první generace. Pořád mudroval jak si koupí do budoucna buď retro Fiata 500, nebo Pandu a.... najednou si pořídí Oktu :palec:

 

Důvod jeho volby byl ale opodstatněný. Změnil zaměstnání a sem tam musí jet do práce po dálnici cca 150km. Říkal že s Puntem to bylo na dálnici fakt o držku. Vedle prolítla Audina a málem ho to odfouklo :D

 

Jednoho dne ráno se šel jen tak z čistý zvědavosti podívat k autorizovanému prodejci tady u nás a nejdřív se bavili o nové Fabii, ale tu kvůli ceně a ztrátě hodnoty nového auta celkem ani nechtěl. Tak mu byla nabídnuta na zamyšlení ojetá Octavia :P

 

No hádejte jaký asi motůrek? Správně - 1,6 55Kw, červená, GLX, rok výroby 2000, první majitel, serviska, najeto cca 86 000Km :D

 

A tak ji koupil. Zajel na čumendu k původnímu majiteli, zjistil že byla garážovaná a servisovaná a Km sedí.

 

Je teda fakt, že mě, když ji kupoval teď na začátku roku v zimě, nedal ani vědět. Býval bych tam šel s ním a trochu bych ho donutil udělat něco s cenou.

109 000Kč mi připadá trochu přitáhlé za vlasy, ale zase vzhledem ke stavu a najetým Km by se to dalo překousnout.

 

Domluvili jsme se na nějaké konzultaci, protože si ji chce trochu projít, zkontrolovat(brzdy),

vyčistit(motor) a přeci jen já ji znám za ta léta trochu důvěrněji :palec:

 

Takže další AEE v okolí a já o něm celou dobu neměl ani tušení :(

Tak si počkám až mi ji doveze ukázat, zkusím ho pak nahlodat, aby hodil fotky sem na fórum. Pěkných AEEček není nikdy dost a podle toho co popisoval tak to bude celkem fešanda :palec:

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...