Přejít na obsah

Mattyfova Řachanda


Doporučené příspěvky

Ahoj, stalo se mi uplne to stejne (viz https://forum.octaviaclub.cz/topic/37798-michaelova-18t/?do=findComment&comment=1740227

Musis to dostat ven. Je to vlastne cast z toho loziska, ono pri stahovani loziska se ta cast proste oddela a zustane tam. Co jsem cetl tak v 90% ti to tam zustane. 

Nejlepe sundat cely cep (drzi na 4 sroubech spolu s krycim plechem), hodit do sveraku a budto stahovakem stahnout nebo vysekat ven. Ja jsem vzal majzlik, kladivo a pod uhlem jsem sekal do toho pouzdra az to vylezlo ven. 

Pokud budu nekdy menit loziska zas tak koupim asi rovnou i nove cepy a kryci plechy 🙂

Odkaz ke komentáři

Jsou to nějaké náhrady, po pravdě jsem nezkoumal na jaký rozměr jsou, myslím, že to tam neměli ani uvedené nebo jsem jen slepý, ale ani jsem to moc neřešil, když jsem ty původní tácy nametl na lopatku jen co jsem se jich dotkl . Vzal jsem zadní na kotoučovku, no alespoň mám prostor na tuning, ale myslím že budu šťastný když se zbavím toho otravného kopání a pískání. I když jedny fungl nové 256 kotouče tu mám, ovšem přední a počítám, že ty tam tvarem nesednou, přiložit jsem je ani nezkoušel, neb jsem je chtěl dát bráchovi na fábku. Trochu mě mrzí že kvůli blbině jako jsou plechy, musíš zničit ložisko, ale stejně jsem je měl v plánu měnit, nevím v jakém byly stavu a nechtělo se mi to řešit na autě. db8137c464d4eb329116cbdaf41f954b.jpg

Jinak jsou tam nová ložiska, destičky, repas sada na pístky, hadičky, plechy, pro jistotu i trubky, ale co mi nešlo vyndat bez násilí byla čidla na abs, tak snad budou v pořádku. Kotouče nemají ani hrany, tak jsem je taky jen obousil a natřel.

Odkaz ke komentáři

Řekl bych, že ty plechy jsou na RS brzdy 256mm. Kotouč ty ti tam měl vlést, ale třmen by ti nepasoval, ten je jiny. Bohužel, když chceš měnít štíty, tak musí náboje dolů a pokud už jsou tam nějaký rok, tak to ložiska odnesou. Máš to ale pěkně zrepasovany, čidla nevím jestli jsem musel vytahovat (nemůžu si teď vybavit, jak jsou tam uchycená), ale pokud jsi je nepoškodil, tak by ti fungovat měly. Hlavně je potřeba mít všechny dosedací plochy čistý a to platí i u čidel ABS. Budeš teda dávat i jinou nápravu?

Odkaz ke komentáři

Jasan, tuhle jsem si celou připravil na vložení do auta, celou bubnovou nápravu vyndám celou tuto kotoučovku nandám, asi to bude sranda v jednom člověku ze země, ale to půjde. Po pravdě soused má na svojí octuli totálně po smrti ty plechy pod bubnama, pakny a vlastně vše, tak si říkám, že bych mu tu svou bubnovku nasadil do auta, než mu sundavat ložiska kvůli plechům ze kterých mu vypadávají i tyčky na přichycení paken.

Odkaz ke komentáři

Dneska u, nás nepršelo, a tak, se šlo na výměnu náprav. Samotná výměna šla docela dobře, sice v jednom člověku docela zabíračka, ale i tak bylo za hodinku a půl hotovo. Nejspíš objednám nové lanovody sice délka dostačuje ale ten chod ručky si představuji jinak, i když to teda brzdí. S čím, teda spokojený vůbec nejsem je průběh brzd, určitě je někde ještě bublina, ale ať jsem to zkoušel odvzdušnit jak jsem chtěl tak s nastartovaným motorem po třetím zabrždění je to mnooohem měkkčí. Zkoušel jsem na to jít i pomocí diagnostiky ale bez valného, výsledku. Bohužel došla veškerá brzdová, takže zítra koupím, rodinné balení a se sousedem si dáme další kolečko, bohužel moje paní je houby šlapka a po dvou brzdách odpadla. 7fae503280cc9715c1594eef1e2e604e.jpg476dfd16879f89362e1729e4e2d550d6.jpg

Odkaz ke komentáři

Parada, az si to sedne, tak to bude dobry. Lanovody mas ted z bubnovych brzd? Dej urcite na kotoucovy brzdy a hlavne nekupuj cinsky lana, ty jsou hrozne tenky a natahuji se! 

Nekde tam budes mit jeste vzduch. Ja jsem zadni brzdy tusim odvzdusnoval 3x nez to bylo dobry a delal jsem to s kamaradem normalne s vypnutym motorem. Hlavne hlidat nadrzku at je tam porad dostatek kapaliny. 

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem Řachandu proháněl od samého rána, ale výsledkem byl malý výlet, kdy jsem sehnal takřka malý zázrak, originální nikdy nenasazený přední blatník v barvě. Vím že jsem říkal že už nic, doma to budu muset nějak vysvětlit a o Kellyně a lanovodech na cestě jsem taky pomlčel, ale tohle se prostě musí koupit. c0834065479eafdc66dad48385ccb4ae.jpgbeaef441f0a7584715d88c6ba4d3c3c7.jpg

Odkaz ke komentáři

Ale jo, doma mám v tomhle velmi chápavou manželku, jen ji spíš trápí, když po práci pořád něco montuji na baráku či autě a není čas na výlety nebo zábavu s rodinkou. 

Po pravdě nejčastěji se připojuji a nahrávám fotky na telefonu přes aplikaci Tapatalk, kde mám konsolidovaná různá fóra, ale máš pravdu že to ty velké fotky z telefonu komprimuje dost kostrbatě. Schválně jsem to nyní zkusil nahrát na pc

IMG_20200622_173752[1].jpg

Odkaz ke komentáři

Náhodou na inzerátu. Po tom co jsem obvolal snad všechna vrakoviště a inzeráty v Usteckem kraji a v okolí Prahy dozvěděl se že neschnilý blatník na jednickovou octu navíc v barvě 9151 je těžká utopie tak jsem kápnul na tohoto člověka z Boleslavi. Pán je lakýra a prodával sadu blatníků navíc v mojí barvě, nebylo prostě o čem. Zkusí mi sehnat i přední nárazník, který mám prasklý a po nějaké ehm fušerské opravě. Po pravdě krásný by byl rs, ale v mojí barvě nikdy rs nedělalo a tak spíš zvolím originál.

Odkaz ke komentáři

Myslím že tento měsíc toho Řachanda dostala dost. Zase abych jí moc nerozmazlil. Jinak se sousedem jsme dnes provedli další odvzdušnění, z každého kola vylítly asi dvě tři bubliny a brzdný projev se o hodně zlepšil, dokonce tak, že bych ho přirovnal k uspokojivému. Dorazily i lanovody a pružiny na třmeny, kdyby jste mi sem postli fotku jakým směrem je máte nasazené tak by mi to při montáži píchlo. A jinak jsem už nestačil na autě nic, páč dopoledne dorazila zámková dlažba do dílny a já jí tři hodiny vozil od místa schozu před plotem do místa uložení. Zejtra si jdu odpočinout do práce, tak uvidím kdy se dostanu na ta lana.

Odkaz ke komentáři

Tak vidíš, jsem ti to psal, že to bude zavzdušněný. Třeba za týden to zkuste ještě jednou odvzdušnit a uvidíš, jestli tam ještě něco bude.

Pokud si dobře pamatuju, tak ty pružiny mám nasazený směrem dozadu, takže by měly kousek čouhat ze třmenu.

S tou dlažbou sis určitě dal, já mám objednany 2 palety dlažby 50x50cm, tak doufám že to půjde rukou složit na dvůr...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...