Přejít na obsah

Mattyfova Řachanda


Doporučené příspěvky

Jedničku rozhodně nemám v plánu si nechat nebo alespoň v ní jezdit, byla to moje velká chyba do škodovky jít a po pravdě doma jí nyní drž jen lítost nad udělánou prací, vložené prostředky a fat že bohužel nyní není na výběr, jeep čeká na go čerpadla až se uvolní místo v servisu a paní zbourala služení trojku ovci, nic tragického, ale i tak to nebude opravené hned. Takže teď s octávou musím jezdit a nebyl mých to já abych si nevylepšoval svoje auto, když mi nevyhovuje a to že svítí hůř jak 30 let starý levný ford mi opravdu nevyhovuje.

 

 

Odkaz ke komentáři

Proběhla rychlá výměna žhavek. Jak bylo pod nulou start trval cca 15-20 vteřin. Včera se to podstatně zlepšilo tak uvidíme. Zaujalo mě očouzení té jedné, jinak měl jsem radost, žhavky šly povolit naprosto luxusně, obšas jsou dorvané, že se bojím abych je při výměně nepřetrhl ale tady v poho, nové jsem máznul meděnkou vazelínou, aby někdy někomu šly stejně dobře. 6174550ec7fc7c405b3916b87c66719f.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Najeto 336 900 a tak nastal čas na pravidelnou výměnu motorového oleje a všech filtrů. Dále jsem koupil a vyměnil mechanismus stěračů a nasadil i nové stírací lišty Bosch aero twin. Musím říct že opět byl trochu problém s napasováním děr druhovýby ale nakonec to sedlo. Jeep stále trucuje a z jednoho servisu mě posílají do jiného kde zase nemají čas a tak jsem za Řachandu i rád, páč i když to není nijak pohodlný a luxusní stroj, jezdí každý den. 4560c67e66ca7f172b8e0f8a3877254c.jpg40b460a0ef2106b6f2b25e0777205cb3.jpg

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem zjistil, že se možná samo opravilo něco co jsem začal považovat za vlastnost. Řachanda se od začátku co jí mám v kopcích při zatížení klepala, nebylo to nijak výrazné,,ale bylo to cítit, považoval jsem to za volné vnitřní, homoklouby nebo vadný záchyt reakce ale při, kontrolách podvozku, jsem nic nenašel a jelikož se to nijak nezhoršovalo, tak jsem po tom ani víc nešel. Dnes mi holka jedna přišla o něco živější a hlavně jsem si uvědomil, že se vlastně vůbec neklepe. Jediné co mě napadlo, je nový palivový filtr, trochu mě zarazilo, že starý byl originál UFI škoda vw, když jsem se ptal kamaráda kdy ho měnil naposledy, tak se dlouho zamýšlel a pak z něj vypadlo, že co škodu měl, tak asi nikdy takže jsem byl asi první, kdo ho minimálně po 10 letech, ale možná i od prvně od výroby vyměnil. Vím měl jsem to odělat hned, ale prvně jsem všechny filtry až na pálivák dostal v kufru a pak jsem si říkal že jsem ho určitě měnil, ale to bylo sousedovi. Jinak jeep je fakt ořech, motor byl venku nakonec dvakrát jednou výměna po druhé přetěsnění tekoucí kliky, moje diagnostika to neumí načíst, v Bosch servisu to taky neuměli takže žádný repas čerpadla a teď řeším sporadické chyby čidel a vibrace a samo chcípání. Nejhorší je asi to čekání na volný termín a následné sklamání když ti řeknou že ti nepomohou. Možná ho prodám uvidím, ale chci aby byl v pořádku, stálo to už dost peněz a hlavně práce, tak bych to rád dotáhl a ne prodával zajíce v pytli.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj 

Tak zas Řachanda zlobí, tentokráte startuje za studena systémem náhodného výbuchu, předvstřik je ok, žhavky žhaví, ale v paměti závad mám 17663 Snímač teploty chladící kapaliny motoru, zkrat na kostru přerušovaný. Navíc teplota vody se v Live datech rovná teplotě nafty, takže předpokládám že čidlo je kaput. Nicméně, když jsem kouknul do Kellyny, tak tam mají čidel na výběr více. Netušíte která je ta pravá pro AHF pro řídící jednotku, jelikož mi budíky normálně fungují. Přiznám se že jsem vůbec neměl čas to zkoumat na autě, jen jsem vyběhl před barák s notebookem tak mě prosím nekamenujte že stačí otevřít kapotu a sundat dekl. Díky

Odkaz ke komentáři

Vzdyt staci otevrit kapotu a sundat dekl... 😂😂

Vsechny motorizace by mely mit to cidlo stejny, takze jen musis vedet jestli mas se starym hranatym konektorem nebo novejsim ovalnym. To cidlo je dvojite, takze posila 2 signaly, tj. do budiku a RJ motoru. U tebe posila blbost prave do motoru a proto spatne startujes. 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak mám přesně první rok s Řachandu za sebouva a vím že to byl i ten poslední. Po ujetí nějakých 38 tis mohu holce poděkovat, vždy nastartovala a dovezla mě domů, mnoho nestála na rozdíl od jiných, ale je na čase jí poslat dál a bohužel se mi po ní ani mnoho stýskat nebude. Ujme se jí kolega z práce, chce jí pro dceru na vyježdění, takže včera večer proběhla instalace parkovacích senzorů, které tam chtěli, přezuti na letní, abych se s tím už pak nemusel zdržovat. V květnu v práci dostanu yetiho, jsem rád že klapl on, vždy se mi líbil a druhá varianta byla sice funglovka, ale výběhová fabia s litrový tříválcem. Do té doby budu jezdit jeepem, alespoň si ho trochu užiju, po tom co se tam během 10 měsíců vše dělalo a kolik to stálo, je mechanicky hotový a zbývají už jen maličkosti. Každopádně úplně mi Řachanda ze života nezmizí, páč dal ke mě bude jezdit na běžný servis a údržbu. b15d53655424d1e6881932927706c98f.jpgf5aafad68d6afaed9a1c5c1aad238a02.jpg8ad0c9d5031166a37caa8f790fee7123.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...