Přejít na obsah

jiri


Fireee

Doporučené příspěvky

Nevim jak u externiho LCD, ale u techto radio je tisice postu o ruseni obrazu z couvaci kamery. Ma to souvislost s jakymsi pulsnim napetim u O2. Ale presne to nevim, nejsem elektrikar. Kazdopadne je to fakt. Stalo se to i mne. Obraz Ok pokud neni nastartovany motor. Kdyz nastartujes, krmi to auto a je problem. Ale treba to nebude tvuj pripad ...

 

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Pokud si vzpomínám, tak slabé červené vodiče na konektorech 2 a 3 nebyly potřeba zapojovat, pokud byl signál dobrý, šlo tuším o možnost posílení napájení. Napájení kamery je přes vodič č. 4, na světýlko je 1. Ale už je to 3,5 roku, co jsem to zapojoval.

Jakou barvu podsvícení má rádio, bílou? A nezlobí displej, když je interiér rozpálený, třeba přes 50 st.? Neplánoval jsem to, ale začalo mě to lákat.

EDIT: rušení kamery by mě štvalo. Možná jde o to, odkud berete napájení, jestli slabým drátkem přes celé auto až dopředu nebo jaká já z couvacího světla, napojeno kvalitním 1,5 mm2 vodiči. Příp. je to kamerkou dodanou v sadě s rádiem, příp. jejím provedením signálového vodiče. Já mám kamerku určenou přímo pro Octavii 2 2004 a obraz výborný, při stávajícím řešení. Dát 7 litrů za rádio a pak mít rušený obraz by mě vážně zklamalo.

Jo, taky k mé kamerce byl v napájecí části zařazený nějaký filtr napětí, malá černá krabička, zde nic takovýho nevidím.

Odkaz ke komentáři

Tak, zapojeno, odzkoušeno. Červený drát u cinche spojit s červeným na 4, černý z 4 na kostru. Na staně u rádia červený drát na červený kabel u rádia ve svazku - popsaný kamera +. Vše šlape jak má, jedna drobnost - ty naváděcí linky tam mám 2x (předpokládám 1x od rádia a 1x od kamery), ale pokud si dobře vzpomínám tak se dají v rádiu vypnout/zapnout (mám zapnuté) takže by tam zůstali jen jedny od kamery. Zkusím zítra jelikož mě to neštve, tak jsem to neřešil a na tu možnost vypnutí v rádiu jsem si vzpoměl až teď.

 

Další krok bude objednání a zapojení kamery do předu, kterou mám v plánu používat jak na parkování, tak na nahrávání cesty.

Odkaz ke komentáři

Jak rychle se ukáže obraz z couvací kamery po nastartování auta a zapnutí rádia? Na mém přídavném displeji asi za sekundu po zařazení zpátečky, rádio logicky zapínat nemusím. Kdybych na ten obraz měl čekat minutu, tak dost o ničem pro mě. Sbírám podrobnosti, jestli do toho vůbec jít. Prodejci mají dost matoucí informace, v jediné nabídce míchají různé úhlopříčky a rozlišení a podporované roky výroby aut, u nadpisu, popisu a přiložených obrázků, co potom platí. Když jsem napsal dotaz, vysvětlili půlku, zbytek dál nejasný. To mě dost odrazuje.

Odkaz ke komentáři

ty do sekundy po nastartování couváš ??? Rádio nezapínám růčo, zapíná a vypíná se automaticky po vložení/vytažení klíčku ze zapalování. Hned myslím, cca do 3-5 sekund, dám klíček do zapalování, zapnu si pásy, nastartuju a když dám zpátečku, mám obraz. Jinak doporučuju navštívít nějakej shop a podívat se na to v reálu a zařízení si osahat, to bude nejlepší řešení.

Odkaz ke komentáři

Spíš myslím, když nemám zapnuté rádio a parkuju v cíli, tak jestli je obraz za sekundu po zařazení zpátečky nebo si prvně musím zapnout ručně rádio a pak čekat 3-5 sekund?? Nemám pocit, že bych chtěl mít zapnuté rádio pokaždé, když otočím klíčkem.

 

EDIT: šlo mi konkrétně o tu situaci, abych nemusel stát na spojce a čekat se zařazenou zpátečkou, než se objeví obraz, pokud rádio nebylo zapnuté.

Odkaz ke komentáři

Tak teď jsem to otestoval.

V rádiu je možnost nastavit:

zobrazení traektorie
zobrazení naváděcích linek
ztlumení rádia
couvací radar

 

Pokud mám zaplé rádio zařadím zpátečku, obraz naskočí okamžitě se vším co je v rádiu navoleno (je jendno zda už rádio naběhlo nebo teprve nabíhá)

Pokud nemám zaplé rádio zařadím zpátečku, obraz naskočí okamžitě a zobrazuje se jen traektorie (obsahuje ji kamera)

Odkaz ke komentáři

Moc díky za upřesnění. To jsou právě ty cenné detaily, co se z žádného eshopu nedozvím, jen od konkrétních vlastníků. Dělám si zálusk na toto rádio: https://www.aliexpress.com/item/Quad-Core-8-Car-DVD-Player-Android-5-1-For-Volkswagen-VW-GOLF-Polo-Bora-CC/32704292799.html?spm=2114.13010308.0.0.7uPJ6E

 

Sice přímo bez redukčního rámečku by mi tam pasovalo toto, s novějším Androidem, ale cena je o tolik vyšší, že si asi nechám zajít chuť: https://www.aliexpress.com/store/product/Android-6-0-1-car-dvd-player-For-SKODA-OCTAVIA-II-2-2004-2005-2006/935236_32811924766.html?spm=2114.12010612.0.0.YVP3Ub

 

Odkaz ke komentáři

A co říkáte na tohle, dvojnásobná paměť a nejnovější Android a pasuje to bez výměny rámečku. Moc se mi líbí provedení ovládacích prvků, tvarem a rozložením připomíná můj Stream. Jenže pouze 7". A zatím neuvádí možnost poslat z EU skladu, což u jiných modelů prodejce umí. Pořád nějaké nástrahy, nemůžu si vybrat. Navíc tam píšou Octavia 2009 a výš, i když jsem psal prodejci, co mám za auto, tak psal, že by mi to mělo fungovat.

Odkaz ke komentáři

Tak neraguj. To je pro lidi, které to zajímá a teprve se rozhodují, co koupit. Jinak prodejce tento model bohužel nemá na EU skladu, ani nenabídl, že to tam třeba obratem pošle a počkal bych si na to. Tak budu asi pracně shánět. Protože se mi fakt moc zamlouvá provedením i parametrama.

https://www.aliexpress.com/store/product/2-Din-HD-1024x600-Car-Android7-1-PC-4-Core-RAM-2GB-Stereo-Radio-Car-DVD/2339127_32811745399.html?spm=2114.12010612.0.0.5UWHPq

Odkaz ke komentáři

Já si jen chtěl pokecat o více typech rádií, co mě zaujaly. Nechápu, co tady rozjíždíš za uraženecké hejty. Fakt je to mimo moje chápání, o co ti jde. Nebo to bereš tak, že jen to tvoje rádio je best of a nechceš tu nic jinýho? Já než utratím svoje prachy, tak to chci důkladně probrat s lidma, které to zajímá, porovnat modely, co se komu líbí a tak. Pokud něco konkrétního koupím, tak o tom založím diskusi, tady už fakt nemám zájem příspívat. Jak na základce.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Není za co :-) po dlouhodobém používání, zatím OK, možná, nebo určitě bych teď koupil model s 2GB RAM (už jsou běžně k dostání), kvůli rychlejšímu načítání aplikací. Ale i tyto modely s 1GB RAM jsou použitelné, ale je to samozřejmě o penězích. 2GB Osmijádro se dá sehnat do 390 USD (10 000 Kč). Možná dám to moje na fórum na bazar a koupím to osmijádro. Uvidím, teď ještě zařizuju dovolenou, tak až všechno poplatím, třeba auto dostane i new radio :)

Odkaz ke komentáři

Tak jsem nakonec koupil prakticky to samý, jen už s Androidem 6. Hodně překvapilo, že rádio hraje okamžitě, posledně navolená stanice. Přepínat jdou, až nastartuje Android. Příjemné zjištění. Svižnost systému a aplikací je zatím skvělá, ale taky jsem nic neinstaloval, jen letmo zkoušel, co tam je. Zdržel se instalací přibalené kamery, pod přední SPZ. Zadní kameru mám už dávno. Ale nakonec jsem to dnes nedodělal, rádio nejde nasunout až na doraz, vždy tam něco překáží. Nejspíš ten velký konektor na redukci, budu bádat zítra, co s tím,. Kromě toho finálního osazení jsem zatím se vším spokojenej. Baterku to nevybíjí, změřil jsem proud na baterce před a po montáži, žádný rozdíl.

https://www.aliexpress.com/item/8-Inch-1024-600-2-Din-Android-5-1-VW-Car-Audio-DVD-Player-GPS-For/32703650136.html?spm=2114.10010108.1000013.8.OQax2R&traffic_analysisId=recommend_2088_4_82199_new&scm=1007.13339.82199.0&pvid=f5838b5d-66c8-41d5-b186-12ac732a106a&tpp=1

 

EDIT: tak hotovo. Musel jsem v levé horní části šochtle udělat otvor, prostě malou pilkou a zbytek pájkou vyříznout plastové stěny, aby tam ten obří konektor zapadl. Šel by ořezat konektor, ale já chtěl, aby zacvakával, jak má. Auto je 13 let staré, tak mi netrhalo žíly, že si tam uvnitř něco vyříznu. Navigace iGO byla nainstalovaná vč. české mapy, jen jsem doinstaloval český hlas a přepnul jazyk menu. K tomu zkusil navigaci Here. Vše funguje dokonale, svižně, vypadá pěkně. Signál GPS najde rychle. Antému mám v tom kastlíku nad středovým panelem, dřív jsem v něm měl displej pro parkovací kameru, ten mohl teď odstranit, protože rádio má dva video vstupy. Od zadní kamery funguje hned po zařazení zpátečky, od přední kamery si musím kliknout na ikonu AUX nebo DVR. Což mě přivádí k nutnosti zjistit, jak upravit ikony na úvodní obrazovce, místo Bluetooth, které má stejně HW tlačítko, bych tam chtěl ikonu AUX. Anténu můžu v případně nutnosti vyhodit na palubku, nechal jsem tam kousek káblu, ale chytá to dobře i v zavřené přihrádce. USB konektor jsem taky vyvedl do tého přihrádky, když je potřeba připojit flešku. Jen s autem si toho rádio moc neřekne, signalizuje jen otevření dveří, jinak nic dalšího jsem neobjevil. Teplotu, ovládání klimy, zatažená ruční brzda, to už neumí. Ale to je detail. Barvy tlačítek jsou nastavit z asi 7 barev vč. zelené a červené pro VW a Škoda. Některá rádia umí RGB podsvícení, to by umožnilo navolit světlejší zelenou, sladit se zbytkem osvětlení vozu, tato je zbytečně výrazná, jas tlačítek regulovat nejde. Úvodní logo tam bylo jen pro VW, tak ještě pozjišťuju, jak tam dostat Škodu. Ale to jsou jen detaily. Jinak dodaný anténní káblík je dělaný na dvojkonektor a já tam měl jen jeden, ale i tak jde nasadit, pootočeně o 90 st. Signál vynikající, i v autě v suterénu RD mi to našlo kvanta stanic a hraje čistě a hlasitě. Hlavně to, že rádio hraje do dvou sekund po otočení klíčku a nemusí se čekat na boot systému, je super vychytávka, to by mi totiž vadilo. Filmy full HD přehrává plynule. Dodaná video aplikace neumí titulky, ale osvědčený MX Player stačí doinstalovat, ten to umí. Takže nakonec 100 % spokojenost. Kdyby měl někdo dotazy, tak odpovím přes SZ, abych tu zakladateli tématu nedělal bordel.

EDIT 2: dnes jsem zjistil heslo do extra settings 123456, umožnilo to změnit boot logo z VW na Škoda a hlavně, jde přemapovat HW tlačítka. Tak jsem místo BT nastavil AUX, spokojenost největší :) Jo a heslo do vývojářského nastavení je 7890, tam jsem nic neměnil.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdravím , v dubnu jsem si koupil radio na allliexpresu, všechno zatím fungovalo jak jsem potřeboval, rádio i navi, ale dneska mi to začlo psát na displeji ,,Pease insert GPS card", samozdřejmě ,že tam tu kartu mám, byla u radia když jsem to koupil, tak potřebuji poradit co mám dělat GPS momentalně nejde. A ještě jednu věc začalo se vypínat radio a vždy tam naskočí nějaká činska tabulka , po par sekundách se zase radio spustí. muže mi někdo poradit?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...