Přejít na obsah

Dodatečná montáž předehřevu chladicího okruhu


borlan

Doporučené příspěvky

Na motorizaci 1.9tdi 81kw je předehřev chladicí kapaliny pro rychlejší ohřátí na optimální teplotu po startu. Mám 66kw a ta to ve standardu nemá. Vzhledem k mým krátkým každodenním cestám bych to asi uvítal. Mechanická stránka domontování modulu s žhavičkami asi není problém (motory mají myslím stejný základ), ale co elektrika? Má 66kw na to přípravu a pokud ano jak ji využít? Jestli nemá kde nejlíp vzít napájení a jak řídit zapnutí/vypnutí?

Zabýval se někdo, nebo třeba jen názor/nápad?

Dík.

Odkaz ke komentáři

Patrik - snažil jsem se najít nějaká vlákna k tomu předehřevu ale nedaří se mi. Jestli nějaké najdeš tak mne prosím naveď.

Vaša - tu krabičku s relátky bych tedy musel taky doplnit. Ale jak/kam připojit tu krabičku. A největší problém asi je jak zajistit ovládání, jde to? Jestli dobře chápu, tak v originálu to řídí nějaká ŘJ. A to asi nedokážu naučit tu co mám já. Leda by to bylo už připravené a moje ŘJ dělala to stejné jako v 81kw a jen to končí na neobsazených výstupech. Pak by stačilo jen doplnit krabičku a žhavičky. Ale to si asi moc fandím...

Prosím při radách trochu více polopaticky, např. co je DF svorka...dík 

Odkaz ke komentáři

Dík, musím si ty info v klidu přežvejkat, ale vypadá to na vyčerpávající popis.

Pokud teda najdu všechny body co popisuješ, tak to bude fungovat? Resp. bude moje ŘJ ovládat jako u originálu?

Možná bych měl nějak odzkoušet ten výstup ŘJ (PIN 21 a 22) než se pustím do nějakých větších akcí. Co by se na těch pinech mělo objevit (12V?) a kdy (hned po startu, při určitých otáčkách...)?

Odkaz ke komentáři

Nerozumím "minus12V", buď 12V nebo kostra. Píšeš z pinů ŘJ propojeno na relé ovládání napájení žhavičky, potom odkud je co přivedeno na druhý vývod cívky relé? Pokud kostra tak z ŘJ jde těch 12V, pokud tam je na druhé straně přivedeno 12V tak z ŘJ by se spínala kostra. Ale třeba jsem mimo...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
V 17. 11. 2020 at 17:48, borlan napsal:

Ok, rozumím. Tak bych mohl zkusit jestli ta kostra z mojí ŘJ leze na pinech 21, 22 a tím by se prokázalo, že by to po namontování mohlo fungovat.

Mohu se prosím zeptat jak jste to nakonec zprovoznili?Také bych to rád dodělal.Děkuji za info

 

Odkaz ke komentáři
V 15. 8. 2022 at 21:28, borlan napsal:

Za mne - stydím se, ale zamrzl jsem jen u teorie...kdybych to zvládl tak bych se hrdě pochlubil...:-)

Tak sorry...

Ok v pohodě.Já právě také hledám všelijaké info.Nejraději bych našel někoho zkušeného,kdo už to nejlépe dělal no.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...