Přejít na obsah

Automatické sklápění zrcátek


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

když jsem si to tu pročetl, tak se zdá, že toto by mohlo jít:

mám Octavia II 2004 s polodotem

chci vyměnit ty malé prdíky před FL za velká zrcátka FL, aby:

1) byla ovládána el.

2) měla osvit nástupního prostoru

3) sklápěla se po zamčení auta

4) samostmívací (plánují dokoupit i zpětné samostmívací zrcátko se senzorem světla i deště)

 

 

takže opravdu stačí jen koupit FL zpětná zrcátka s 15 piny a vše bude funční po instlaci bez řezání a s pouhým nakódováním?

 

díky!

 

ps, doplňující otázky: půjde i ovládání světel a stěrače jen po nakódování?

Odkaz ke komentáři

nejlepší je sehant celou sadu, jinak jednotka dveří je součástí motorku stahování oken, nebo obráceně, motor je součástí jednotky. A ještě upozorňuju, že jsou jednotky pro sklápění a pak je ještě spešl pro sklápění+ pro sklápění pří zpátečce (VW/SEAT), kterou škoda nikdy neměla a je to kumšť sehnat.

 

Jinak v tomhle případě ti chybí komplet svazek k zrcátku a nejlíp i dokoupit ovladač na auto světla, ať je to komplet.

Odkaz ke komentáři

ok, už jsem snad v obraze, takže pro polodot O2 2004:

1) samostmívací zpětné zrcátko se senzory (bude asi nutná i výměna okna pro dešťový senzor)

2) držák pro ad 1)

3) zrcátka FL s 15 piny (samostmívací, osvětlovací, sklápěcí, ovládací)

4) ovládání zrcátek

5) jednotka dveří pro ad 1)

6) ovladač světel pro automatické spínání světel

takže koho mi doporučíte na takovou zakázku? :)

 

 

Odkaz ke komentáři

Karlos... nemas pravdu "pak je ještě spešl pro sklápění+ pro sklápění pří zpátečce (VW/SEAT), kterou škoda nikdy neměla a je to kumšť sehnat" i do skodovek se davala napr LaK 09... oznaceni jsem daval do nejakeho topicu kde jsem to dodelaval na moji O2...

 

Jinak Praha Rolbar, Prostejov VASA , Brno Alessi... atd...

Odkaz ke komentáři

Jinak v tomhle případě ti chybí komplet svazek k zrcátku a nejlíp i dokoupit ovladač na auto světla, ať je to komplet.

 

FL zrcatka uz maji svazek primo od zrcatka az do dverni jednotky, tam neni treba nic dodelavat, zalezi na vybave zrcatka

 

jinak samozatmavovaci se shaneji velmi spatne

Odkaz ke komentáři

Karlos... nemas pravdu "pak je ještě spešl pro sklápění+ pro sklápění pří zpátečce (VW/SEAT), kterou škoda nikdy neměla a je to kumšť sehnat" i do skodovek se davala napr LaK 09... oznaceni jsem daval do nejakeho topicu kde jsem to dodelaval na moji O2...

 

LaK s elektrickou sedačkou? To už se taky řešilo, že škodovka to měla vázáno na elektrickou sedačku, ale VW a SEAT i s manuálem...

 

 

FL zrcatka uz maji svazek primo od zrcatka az do dverni jednotky, tam neni treba nic dodelavat, zalezi na vybave zrcatka

 

jinak samozatmavovaci se shaneji velmi spatne

 

Já to myslel od sensoru světla:) Ale pokud by chtěl samozatmavování, tak ti chybí vodiče od jednotky dveří k A-sloupku, pokud máš Stmívací zrcátko, tak tam i příprava být může, jinak opět 2 dráty od vnitřního zrcátka k A-sloupkům, ale to se bavíme o stmívání obou.

 

Jinak já jsem tohle sehnal vše za cca 6000 tisíc tady v bazaru.

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

uprimne a narovinu si myslim, ze dnes uz horko tezko sezene samozatmavovaci, ale kdo vi, mozna ze se postesti ...

pokud by se povedlo, nasledna vymena celniho skla, vnitrniho zrcatka + kabelaz, vypinace svetel je celkem narocna investice

Tak superby mají stejná zrcátka do roku 2015 :)

Zrcátko+sensor+kabeláž na skoda teile za cca 3000 tisíce, sklo s doplatkem max 1000 při výměně (já na ní čekám už 2 roky :D) a ovladač z vrakoviště za 1000kč + zrcátka 6000

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Chtěl bych se zeptat, na druhé straně tohohle topicu Tomas46 řešil, že mu ty vyměněný zrcátka na MR2005 s vyměněnýma jednotkama nešly ovládat a musel měnit ovladač zrcátek. Když mám taky MR2005 a koupil bych sklapeci zrcatka, ale jen kvuli FL tvaru s osvětlením a nevyměním jednotky ve dveřích je mi jasné, že nepůjde sklápění, ale jak to bude se zbytkem půjdou ovládat, vyhřívat a budou svítit?

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat získal jsem facelift zrcátka, která by měla být sklápěcí. Díky Karlosovi vím, že osazení pinů je následující:

4+5+12 - el. nastavení zrcátka

7 - výhřev

10 - osvětlení nástupního prostoru

11 - GND

13 - Blinkr

14+15 - sklápění

Než je budu dávat na auto, chtěl bych vyzkoušet jestli funguje sklápění připojením na 12V. Na netu jsem našel video, že to někdo zkouší v kufru: https://www.youtube.com/watch?v=hbXHsyJDedA

Neví někdo jak na to? Zkoušel jsem připojit 14 a 15 pin proti zemi a nic se nestalo.

Díky moc.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Cavte. Mam 05 pred fl zrkadla elektrické vyhrievané a z osvetlením nástupneho priestoru. Chcem vymenit za fl spetáky ktoré budu vediet len toto iste čo mam teraz. El nastavenie výhrev a osvetlenie nástupu. Stací vymenit zrkadla kus za kus? O sklápanie pri spiatočke a pri zamknuti mi nejde vobec. Poprípade kolko pinové zrkadla zhánat? Vdaka

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, je to úplně jedno, FL zrcátka myslím měla v základu výhřev a osvit nástupního prostoru (před FL měla v základu jen výhřev bez osvitu), takže jakákoli FL zrcátka můžeš vyměnit za ta předFL a budou fungovat. Konektory jsou stejné, akorát případně že seženeš sel.sklopná, nebude ta funkce fungovat.


Jinak k těm anglickým zrcátkům - je to úplně k ničemu, nejdou seštelovat tak, aby bylo dobře vidět, v reálu to úplně nejde rozeznat, ale když jsem je dal vedle sebe, tak je opravdu rozdíl v levém a pravém sklonu zrcátka. U řidiče má větší úhel, u spolujezdce je úhel menší (celý krk zrcátka je blíž k oknu) a u anglické verze je to naopak, takže potom po nasazení na EU verzi kouká řidič vlevo na sebe a u spolujezdce vedle auta a to i při max. možném nastavení sklíčka, takže EN zrcátka nebrat, max. za cenu krytů a použít kryty, ty jsou stejné :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Velice zajímavé téma, ještě že jsem ho přečetl, málem jsem koupil anglická zrcátka :palec:

 

Jestli to chápu dobře, tak při montáži sklopných FL zrcátek na mr05 bych musel vyměnit :

- zrcátka

- jednotky ve dveřích (motorky oken)

- ovladač zrcátek

- ovladač oken

+ kabeláž a kódování

 

Pokud ovšem by mě stačilo, aby uměli to co moje (el. ovládání + výhřev + osvětlení prostoru) tak stačí přehodit zrcátka a vše je OK?

 

Předpokládám, že kdybych použil zrcátka se sklápěním, které bych nezapojil (takže logicky nebude fungovat), půjdou sklopit rukou nebo motorky kladou velký odpor?

 

Neměl by někdo po výměně z sklopné na prodej ty "obyčejné" ale s osvětlením prostoru pro nohy?

 

 

Odkaz ke komentáři

Je to jak píšeš, když to vyměníš pouze kus za kus, tak to bude fungovat jako ty předFL. Sklopit rukou jdou úplně normálně jako ty obyčejné. Jinak já mám sklápění řešené jinak. Mám udělané jednotky pouze v předních dveřích a funguje to tak, že když nastartuju, tak se odklopí a když vypnu motor tak se sklopí. Ono totiž ty origo jednotky do všech dveří se použité skoro nedají sehnat a když už, tak je to ranec...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...