Přejít na obsah

Rozjezd při chladném motoru


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém s rozjezdem škody Octavie 1.6 74kw rv. 1997, startuje krásně, ale když se chci rozjet a je studený motor, auto naběhne do 20 km/h a konec. Nelze přidat plyn, při sešlápnutí nereaguje a auto extrémně "cuká" a "skáče" po chvíli se rozjede. Moje otázka zní, může se jednat o snímač otáček klikové hřídele, anebo to může být něco jiného? 

Upraveno uživatelem Patrik005
Odkaz ke komentáři

Odpověď na tvojí otázku je jednoduchá: může 😄 Přesně tohle dělal kamarádovi Peugeot s bylo to snímačem klikovky. Já sice na diagnostiku moc nevěřim, ale pro odhalení závady budeš muset o hodně víc specifikovat projevy. Např kdy to začlo, dělá to i na dvojku, drhnou ti při tom kotouče o desky (do 20km/hod drhnou brzdy při chybě ABS), do jaký míry má vliv studený motor, je to přesně na 20 nebo spíš individual tu a tam, ... Jinak škrtící klapka je ok? 

Odkaz ke komentáři
před 8 hodinami, Gangbang Joe napsal:

Odpověď na tvojí otázku je jednoduchá: může 😄 Přesně tohle dělal kamarádovi Peugeot s bylo to snímačem klikovky. Já sice na diagnostiku moc nevěřim, ale pro odhalení závady budeš muset o hodně víc specifikovat projevy. Např kdy to začlo, dělá to i na dvojku, drhnou ti při tom kotouče o desky (do 20km/hod drhnou brzdy při chybě ABS), do jaký míry má vliv studený motor, je to přesně na 20 nebo spíš individual tu a tam, ... Jinak škrtící klapka je ok? 

na jedničku v pohodě, ale tuším ve vyšších otáčkách se to projeví. I na dvojku trojku. kotouče nedrhnou. mrknu na tu klapku

před 8 hodinami, krysarr napsal:

Muze byt klidne treba vaha vzduchu

dobrá, díky 🙂

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, krysarr napsal:

Klapka by asi houpala otackama na volnobeh, ale mozny je vsechno 🙂

Zkus vahu vyndat a kouknout, jestli neni jen zadelana. Spis to nebude, ale ty rozjezdy a zdechly vykon vaha umi. Ale pokud to cuka a skace, spis to bude neco jinyho

Brácha měl to stejný, prej auto bylo "líné" a mělo výrazný pokles na výkonu. Mechanik mu vyměnil prej čidlo klikové hřídele a bylo všecko cajk, jen chci získat co nejvíce teoretických informací, co by to vlastně mohlo být, nechci pak vyměňovat 10 čidel 😀😀

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...