Přejít na obsah

2Din rádio z Číny vybíjí baterii


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém s 2Din android rádiem z Číny. 

Začalo to tím že rádio šlo zapnout i po vytáhnutí klíčku ze zapalování, to jsem vyřešil přehozením pinu č.4 a 7 jak jsem se zde dočetl. Jenomže když jsem to ve čtvrtek takle dopojil a v pondělí jsem chtěl auto nastartovat tak baterka byla kompletně vybitá. Zkoumal jsem čím by to mohlo být a po odpojení rádia jsem zjistil, že je to právě ono co tu baterku vybíjí.

Zkoušel jsem všechny možné kombinace toho žlutého a červeného drátku ( vrátit je do původního zapojení, zapojit jen žlutý nebo zapojit jen červený) ale nic nepomáhá.

Nemá někdo nějakou radu co ještě by to mohlo způsobovat a radu jak to zapojit?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, standartní zapojení drátu v ISO konektoru je následující: 

1. Nezapojeno, 

2. Nezapojeno,

3. Nezapojeno,

4. +12V trvale připojených kvůli paměti autorádia (žlutý) 

5. Ovládání elektricky výsuvné antény (modrý),

6. Regulace podsvícení autorádia (oranžový),

7. +12V spínaných přes klíček zapalování (červený),

8. -12V kostra (černý)

U některých rádií je prohozeny žlutý a červený drát. Zároveň je většinou k rádiu schéma zapojení jeho drátů (někdy je přímo na rádiu). Chce si taky zjistit, jestli není nějaký "divný" nastavení rádia v menu. Číňan mohl vymyslet nějakou kulišárnu 😉 

Odkaz ke komentáři

Právě jsem to dneska ještě řešil i s Číňanem, vše jsem mu pofotil jak mám zapojené, co to rádio dělá při různých zapojení a tak, dal mi PIN od nějakého továrního menu kde jsem zkusil něco popřepinat, bo tam bylo, že rádio se má po vytáhnutí klíčku uspat a ne vypnout tak jsem to nastavil na vypnutí tak uvidíme, teď jsem naměřil na baterce 13.1. V tak uvidíme kolik tam bude do rána. V nejlepším případě bych mu to rád poslal zpět ať mi buď pošle jiné nebo nejlépe vrátí peníze a objednám jiné ale nevím no jak bude ochotný.

A ještě otázka, jak nejlépe změřit ten klidový odběr? Mám tento jednoduchý multimetr, tak na co ho nastavit a kam přiložit+ a kam -?

ae_1678621029996.jpg

Odkaz ke komentáři

Na změření klidovýho odběru potřebuješ měřák co rozsah měření aspon 10 ampér 

Měřák se zapojí do série s baterií 

Odpojíš si mínusovej kontakt a mezi kontakt batere a odpojenej kontakt napojíš měřák 

Auto musiš mít zamčený vše vyplí a pokud maš signalizaci kapoty tak i zacvaklej zámek 

A měříš proud 

Měl bys ideálně naměřit 20 mA tj 0.02A a max 30mA tj. 0.03A

Pokud naměříš víc je to problém 

Chvíli trvá než to auto tkzv usne mam zkušenost že do cca 3minut ta okta usne tj při měření z počatku bude větší proud a do těch 3 minut by měl klesnout takže při měření bud trpělivý 

Pokud budeš měřit měřakem co má menší rozsah nedej búh jen mA múže se stát že si v lepšim případě odpálíš pojistku měřáku v horšim celej měřák 

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
V 12. 3. 2023 at 20:32, Amaranthe666 napsal:

Právě jsem to dneska ještě řešil i s Číňanem, vše jsem mu pofotil jak mám zapojené, co to rádio dělá při různých zapojení a tak, dal mi PIN od nějakého továrního menu kde jsem zkusil něco popřepinat, bo tam bylo, že rádio se má po vytáhnutí klíčku uspat a ne vypnout tak jsem to nastavil na vypnutí tak uvidíme, teď jsem naměřil na baterce 13.1. V tak uvidíme kolik tam bude do rána. V nejlepším případě bych mu to rád poslal zpět ať mi buď pošle jiné nebo nejlépe vrátí peníze a objednám jiné ale nevím no jak bude ochotný.

A ještě otázka, jak nejlépe změřit ten klidový odběr? Mám tento jednoduchý multimetr, tak na co ho nastavit a kam přiložit+ a kam -?

ae_1678621029996.jpg

Fungovalo ti to?mám stejný problém

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...