Přejít na obsah

Konnyho stokoňová 1.6


Doporučené příspěvky

Podle zakona nesmi byt, protoze nejsou homologovany. Kdyz by te zastavili policajti a meli by neco proti tem svetlum, tak bud rict, ze tam mas zarovky, ktere sviti bile nebo mas ledky treba od Osramu nebo Philipse a v autodilech ti rekli, ze je muzes mit. Proste ze sebe udelat blbce... 

Jinak dnes jsem jel poprve s ledkama z odpoledni domu, potkal jsem hodne aut a ani jedno neblikalo, ze bych oslnoval. Schvalne jsem jeste zkusil jit nejakych 40-50m pred auto a aby me svetla oslnily, tak jsem musel dat hlavu kousek nad asfalt, takze v pohode 👍

Potkal jsem ale po ceste jednu Octavia II, ktera mela v klasickych svetlech hid xenony nebo ledky a muzu rict, ze obe svetla dost oslnovali, takze bud mel tezky zadek a nemel sklopeny svetla nebo mu ty svetla diky led/hid proste oslnuji. 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Dnes mě octa hodně potěšila. Byl jsem na STK a první potěšení přišlo hned na emisích. Technik ani nechtěl věřit tomu co naměřil, prý má motor stejné hodnoty jako nový motor a přitom ten můj má najeto 306tis km a ještě k tomu jezdím na LPG. Takže jsem rád, že je motor v super kondici :palec:.

A další radost přišla, když jsem STK absolvoval s 0 závadami. Před 2 roky jsem byl v Jiříkovicích, kde byl technik nadšený a dostal jsem 0 závad a teď jsem byl v Prostějově a to stejné. I když byl technik pohodář (podle jeho slov je prý nejpřísnější) a zkoušel v autě opravdu kde co, tak na nic špatného nepřišel a tak jsem dostal pochvalu, že octavia 1 v tak dobrém a hezkém stavu tam dlouho neměli... :palec:

Odkaz ke komentáři

Gratuluji !!! 🙂

Já to říkám pořád, že preventivní a pravidelná údržba přináší ovoce. Jen lidi okolo mají kecy typu: ,,co s tím autem furt máš, že se v něm pořád šťouráš...panebože, stará octávka, do toho se neoplatí vrážet peníze" a podobně 🙂 

Mě STK příští rok v červnu, tak snad to taky půjde bez problémů 🙂 

Katalyzátor máš ještě původní nebo měněný ?

Odkaz ke komentáři

Všem děkuji, jsem opravdu rád, že je octa v takové kondici. Taky mi někteří říkají, že se v tom autě pořád vrtám, ale aspoň vím, že mám auto v pořádku, kdežto ti dotyční se pak třepou strachy, jestli jim auto technickou vůbec projde :biggrin:

Jinak ano, katalizátor mám pořád původní (r.v. 1998). Měnil jsem po minulé STK jen lambdu a váhu vzduchu (vše originál) a jak jde vidět, na emise tyto díly mají velký vliv.

to krysarr: ručičky si nech opravit a rovnou ti ten dotyčný určitě zvládne opravit i to podsvícení. Mě někdy zlobí ručička palivoměru, ale u mě to vidím na chybu v plováku. Jelikož to ukazování blbne jen někdy, tak to zatím neřeším :lol:

Odkaz ke komentáři

Ja mam vahu vzduchu puvodni, ale lambdu jsem menil tak 10 let zpatky, litaly otacky jako krava a nevedelo se proc, tak se menila i lambda, ale bylo to tesnenim mezi motorem a sanim.

Jj, uz jsem to chtel nechat udelat, ale nakonec jsem se na to vyprd, sem tam to naskoci a nejak mi to nechybi 🙂 Podsviceni je problem v tom bazmeku na ovladani svetel, uz mam nekolikatej a jako nahradni dil uz se to dlouho nevyrabi. Jeste tu mam nahradni z FL, ale to ma zeleny podsviceni a nema potak na osvetleni palubky, jak to presunuli samostatne vedle, tak az to prestane uplne, tak to vymenim 🙂 

Odkaz ke komentáři

Tak buď rád, že ti ta váha pořád funguje, i když 22 let už je dlouhá doba. Lambda by měla být v pohodě a před asi 9 -10 roky jsem taky měnil to těsnění na parozích sání. Taky mi to sálo falešný vzduch a dělalo to bordel.

Jde o to, jestli ty budíky nebudou vadit technikovi. To podsvícení může dělat ten vypínač, to by ale znamenalo, že ti nesvítí celý interiér, že? A je pravda, že ten predface vypínač třeba na Ali nekoupíš, jen ten face a to je na pytel, protože v sobě nemá ten potenciometr a pak by ti palubka nesvítila vůbec. Teda aspoň mě nesvítila, když jsem zapojil face vypínač.

Odkaz ke komentáři

Tak to vis, ze jsem rad, ze to vse tak nejak funguje 🙂 Vahu sem tam prostriknu, tak az zdechne, budu menit taky.

Obavam se, ze budou. Ale posledne si toho nevsiml, pocital jsem s tim, ze me vyhodi na mesic.

Podsviceni jak rikas, nesviti nic, ale vetsinou se to ale po chvili rozsviti. Ten zlobi jen obcas, rucicky nejdou skoro vubec 🙂 Mne palubka sviti, vzal jsem z FL z vrakace. Jen trochu nechapu, proc to nikdo nevyrabi, kdyz to postupne odejde snad kazdy octe

Jinak z FL vlastne nevim, mozna to je takovy ten mezimodel, kde neco uz bylo z FL, nebo jeste pred. Chteli za to 700, parchanti

Za 20 let starej ovladac

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, krysarr napsal:

Tak to vis, ze jsem rad, ze to vse tak nejak funguje 🙂 Vahu sem tam prostriknu, tak az zdechne, budu menit taky.

Obavam se, ze budou. Ale posledne si toho nevsiml, pocital jsem s tim, ze me vyhodi na mesic.

Podsviceni jak rikas, nesviti nic, ale vetsinou se to ale po chvili rozsviti. Ten zlobi jen obcas, rucicky nejdou skoro vubec 🙂 Mne palubka sviti, vzal jsem z FL z vrakace. Jen trochu nechapu, proc to nikdo nevyrabi, kdyz to postupne odejde snad kazdy octe

Jinak z FL vlastne nevim, mozna to je takovy ten mezimodel, kde neco uz bylo z FL, nebo jeste pred. Chteli za to 700, parchanti

Za 20 let starej ovladac

Já jsem nikdy váhu nečistil a až odešla, tak jsem koupil novou. Třeba si těch ručiček ani teď nevšimnou :lol:

700 za použitý vypínač je opravdu moc, tak 300 bych dal, ale 700 opravdu NE

před 2 minutami, Vlasta79 napsal:

já to měl v klidu taky všechno .. až na ty nezapsané kola a mračítka 😄 , ale ty kola byly jenom proto, že nemohl nic jiného najít

Ty máš tuším R16 a ty Škodovka povolila pro všechny octavia 1, tak by nemusel být takový problém, že je nemáš dopsané. Nebo si je nechat za 50 Kč dopsat a budeš mít klid

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...