Přejít na obsah

Konnyho stokoňová 1.6


Doporučené příspěvky

Taha mi to porad, i kdyz jedu po ruznych silnicich. Doufam, ze ulozeni napravy neni zesikma.

Avanti: ono i normalni ulozeni vydrzi, ale ja jsem proste chtel pevnejsi, aby ta naprava tolik "nelitala" :biggrin:

Jinak dnes jsem byl na emisich a vysledek je, ze jsem papirove prosel (nevim jak to technik udelal), ale ve zkutecnosti jsem na benzin totalne propadl a na LPG s odrenyma usima. Chyby Vag zadne nehlasi, ale ja mam podezreni na vahu vzduchu. Chtel jsem ji zkusit vycistit, ale po dnesku jsem se rozhodl, ze koupim novou vahu a i lambdu, vse je puvodni a maji najeto 281tis km.

Nekdy si rikam, jestli to ma cenu porad vrazet do stareho auta, ale pak si rikam, ze u novejsiho by to bylo asi stejny...

Odkaz ke komentáři

Ty zadní silenbloky z FI RS plný nejsou, je tam více materiálu než v normálních, ale plné nejsou, sundej tu plastovou krytku a uvidíš do nich. Také jsem je na svoje autí kdysi dával. Nejhorší je dostat ty staré ven, to je fakt pakárna, to člověk pak i chápe, že  v servisu sundají nápravu a dávají to pod lis.

A k těm vzpěrám, fakt ti poslali správné na Oktu? Žiju v domnění, že byli po celou dobu výroby stejné, jen se měnil tlak.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři

Kontroloval jsem to i podle objednavaciho kodu co byl na obalu s kodem u vyrobku na netu a sedi to. Rozdily asi budou, ten predface ma delsi zdvit nez face a to se prave asi lisi v tom, ze predface ma kratsi telo a tim je ta pistnice delsi, protoze celkova delka je stejna...

Plny ty SB asi teda nebudou, ale budou pevnejsi a budou urcite obsahovat vic materialu nez ty origo SB...:cool:

Odkaz ke komentáři

Konny, krasna octa,

co ta staly tie smerovky? ja idem teraz kupovat a neviem ake, co som mal originaly som znicil ked som predkom chytil obrubnik pri cuvani, predne celo mi podvihlo, z oboch smeroviek odpadli plasty, jeden praskol a druhy som aj prilepil ale po case lepidlo zazltlo a nebolo to ono, kupil som 2 nove tusim DPA, su stale cire ale ten plast zazltol.....chcem ich vymenit a neviem ake, aby po case neboli tiez zazltnute, uz som skoro kupil hellu ale neviem, 25€ za smerovku opoti 6€ sa mi zda dost rozdiel

chvalim silenty do zadnej napravy, ja som tiez daval fabia rs a pohoda, akurat sa mi zda ze je zadok hlucnejsi ako predok, ale zas tam islo komplet vsetko nove, snad len samotna naprava a naboje ostali povodne :)

Odkaz ke komentáři
V 8. 6. 2018 at 16:21, Romix95 napsal:

Naše 1.6 taky táhne lehce doprava v podstatě od koupě několikrát se dělala geo ale je to stejné, možná časem taky dojde na zadní nápravu, sb jsou původní.. :D 

Já doufám, že to bude těma SB a když ne, tak víc pro to asi udělat nemůžu a budu se s tím muset smířit.

V 8. 6. 2018 at 18:26, jaster-83 napsal:

Konny, krasna octa,

co ta staly tie smerovky? ja idem teraz kupovat a neviem ake, co som mal originaly som znicil ked som predkom chytil obrubnik pri cuvani, predne celo mi podvihlo, z oboch smeroviek odpadli plasty, jeden praskol a druhy som aj prilepil ale po case lepidlo zazltlo a nebolo to ono, kupil som 2 nove tusim DPA, su stale cire ale ten plast zazltol.....chcem ich vymenit a neviem ake, aby po case neboli tiez zazltnute, uz som skoro kupil hellu ale neviem, 25€ za smerovku opoti 6€ sa mi zda dost rozdiel

chvalim silenty do zadnej napravy, ja som tiez daval fabia rs a pohoda, akurat sa mi zda ze je zadok hlucnejsi ako predok, ale zas tam islo komplet vsetko nove, snad len samotna naprava a naboje ostali povodne :)

Díky, snažím se, aby vypadala pěkně...

Teď jsem tam měl taky směrovky DPA a právě zežloutly, do pravé zatíkalo, protože se po dešti rosila a levá moc dobře neseděla. Teď jsem koupil originál https://www.obautodily.cz/skoda-octavia-01-predni-blikac-facelift-magneti-marelli-la119r-bez-objimky-pravy-72cz130/  https://www.obautodily.cz/skoda-octavia-01-predni-blikac-facelift-magneti-marelli-la119l-bez-objimky-levy-1534cz130/ , už je mám na autě a sedí perfektně. Jinak v € výjde jedna na 15,5 €, což si myslím, že není špatná cena, jinde je mají dražší...

Ty SB snad během 14 dní půjdou na auto a jsem zvědavej, jaký rozdíl to bude. Jelikož mi hučí pneumatiky, tak se nějakého hučení nebojím :lol:

V 9. 6. 2018 at 6:29, Spirit7511 napsal:

Ahoj prosimta pod akym cislom sa daju najst zdvihacie body na octaviu? Popripadne odkaz na SK eshop diky moc?

Ahoj, ty zvedací body si můžeš objednat třeba zde https://www.autodilyplus.cz/uchyt-pro-zvedak-1-kompletni (cc-autodily.cz) je vlastně stejný prodejce a určitě posílají i do SK :cool:

V 9. 6. 2018 at 10:13, kocka87 napsal:

Jestli někdo shání jestě pevnější silenty na zadní nápravu, tak Ibiza Cupra 6LL 501 541.

Možná jsou pevnější, ale taky i o dost dražší a myslím si, že ty z FI RS budou stačit, ale díky za číslo dílu :palec:

 

Jinak v sobotu octa byla vystrojená a sklidila úspěch :palec:

IMG_20180609_104847.jpg.9381f65ffbdfb480daa4849b11f685a7.jpg

Odkaz ke komentáři

Diky, snazim se octu udrzovat v kondici a je pravda, ze by ji nikdo 20 let nehadal :cool:

Jinak dnes jsem byl na STK a technik rikal, ze uz dlouho tam nebyla jednickova octa v tak dobrem a udrzovanem stavu, takze jsem dostal velkou pochvalu a proto byl i protokol bez zaznamu, coz me velice potesilo :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Děkuji, nejlépe by to chtělo celý interiér nový, ale na to kašlu :biggrin: . Ta řadička to rozhodně chtěla a jsem s ním mooooc spokojenej (jen trochu nezvyk, protože je hlavice kulatá) a teď ještě přemýšlím nad novou koženkou na ruční brzdu, ta už je taky ošoupaná, jen nevím, jestli se dá nová koženka na ručku sehnat...? :ohmy:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dnes se u mě na Moravě zastavil na návštěvu Šterny a dovezl mi další díl z jeho auta. Kromě jeho bývalého RS nárazníku bude zdobit mé auto i jeho kožený volant. Můj volant se po 280tis km začíná pomalu rozpadat, tak musí přijít nástupce. Díky Láďo :palec:

IMG_20180809_203530.jpg.6f48d3446b54f1d3ec12c75a59fbb322.jpg

Jinak zastavil se dnes u mě ještě kamarád a má menší bolístku na Octě, to už asi bude chtít opravit, že? :biggrin::biggrin::lol:

IMG_20180809_174902.jpg.e2ceee0d256d83c5a2f8adddd52dfd05.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...