Jump to content

Konnyho stokoňová 1.6


Recommended Posts

Já právě LPG v Citroenech mám. Jednou jsem  na doporučení plynaře dal speciální plynové svíčky a žádný rozdíl jsem neviděl (stejně tak ještě kdysi u Lady). tak jsem se vrátil k NGK, najeto na nich statisíce km na LPG (samozřejmě pravidelná výměna po 30-40tis.)

Link to comment

Já si myslím, že tam jsou svíčky jednobodové, mám trochu okno, nicméně rozhodně jsem z našeho "nového" auta jednobodové vyndával u byly jen nepatrně lepší, než ty Tvoje 😞 .

Koukal jsem do konfigurátoru, jsou jednobodové. Mají do Citroena i přímo na LPG/CNG, ale je to raketa a myslím, že i nesmysl. Tehdy když jsem "podlehnul", tak to byly tuším Champion.

Link to comment
  • 3 months later...

Octa zase dostala nějaký ten servis při 341tis km a to:

  • rozvody s pumpou s kovovýma lopatkama
  • hydroštely
  • nový snímač na vačce
  • nový alternátor
  • olej 5W-40 + filtry
  • čištění vany a sacího koše
  • novou vzduch. hadici mezi klapkou a váhou vzduchu

Snad bude zase na chvíli klid :lol:

Link to comment

Dekuji. Ted si motor jen prede. Kvuli prasknutemu Hallova snimaci na vacce (fungoval, jen byl snimac v jine poloze) mel motor vlastne jine casovani a kvuli tomu jsem mel spatne studene starty a horsi rozjezdy u studeneho motoru. Ted uz konecne vse funguje jak ma 👍😉

 

Link to comment

Mne se to stalo par let zpatky taky, couvam klasicky do dvora a nejak se mi neco nezdalo, a on se prestal vracet ten bazmek pod pedalem. Tak jsem to prostrikal tusim tenkrat WD40 a od te doby nebyl problem 🙂

Ale mam na tom teda o dost km min nez ty 🙂

Link to comment

Me ten spinac chodi krasne (jeste byla kolem te hridelky vazelina), ale uvnitr se asi neco stalo. 

Jako 25 let je dost slusny. Ten spinac musi mit hoooodne cyklu sepnuti za sebou 😉👍

Muzes byt ale rad, ze ti zatim funguje, i kdyz novy nestoji moc... 😉

Edited by Konny
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Dlouho jsem sem nic nedal. Octa pořád slouží, kilometry přibývají (nyní okolo 384tis), opravy a výměny dílů se pravidelně prováděly a jak už tomu bývá, nic není na věky....

Letos tedy nastal čas pořídit po 19 letech něco mladšího. V březnu jsem tedy pořídil 5 měsíční předváděčku VW Touran 1.5 TSi DSG v téměř plné palbě 👍.

Octa ale dál zůstává v rodině a bude se používat na jízdy do práce a na "práci" a na výlety a vožení rodiny bude Touran 😉 

20260402_081847.jpg

20260402_081921.jpg

20260402_082129.jpg

Link to comment

paráda, myslím si, že si rýchlo zvykneš s ním chodiť aj pracovne 😄 ak ho zrovna rodina nevyužije 🙂 komfort je komfort. ja som takto dostal na týždeň od rodičov 4fl a je to rozdiel no 😄 

Link to comment

Máš pravdu, že si člověk na lepší hned zvykne a jízda s Touranem je moc pohodlná. Časem ho určitě využiju na špinavější věci, ale na to je zatím octa... 😉 

před 21 hodinami, Garrett napsal:

Hezký kočár :)

Díky 😉👍 

Link to comment

Bohužel v dnešní době je jen poptávka po SUV a CrossOverech, takže praktické MPV jde stranou a zůstanou defakto "nepraktická" auta 😩. Jsem rád, že jsem ještě vychytal, kdy auta typu Touran byly dostupný 😉 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...