Přejít na obsah

Neskutočná para v interiéri a smrad


Doporučené příspěvky

Ahoj zdravím vás všetkých sledujm toto fórum už nejakú dobu A však neviem nikde nájsť problém ktorý sa mi stalo dnes o 6:00 ( vonku bolo -7,5°C) 

Išiel som 50km/h mal som zapnuté kúrenie na vyhrev čelného skla nakoľko mi z vnútra zamŕza ( zlé tesnenie)

No a zrazu rana ako s dela, s vyduchov na kúrenie zacala stúpať para ako keď otvoríte rychlo varnu konvicu. A smrad spálenej gumy ale enormne.

 

Olej je na 80°C , chladiaca kvapalina mala jemnu vrstvu ladu ale bola v tekutej forme asi po 1h už chladiaca cela zmizla a pod vodičom palubovka ako je riadaciaa jednotka je kompletne otecena. 

 

 

Napadlo ma že by mohol byť nejake tesnenie s kúrenia čo je za palubovku v cudu ale ratam že vybratie palubovky +oprava od 500€+ coz je dosť za posledný mesiac už 3 porucha. Neviem či to moze byť tým že je taká zima prv prasklo zadné sklo , predtým tlmiče mali problém a ložiská a teraz toto. 

 

Čo si myslíte kde bude problém ? ( Foto)

 

Škoda Octavia 1 liftback 1997 1.6 AEE 55kw "chip 75kw spolu" ( 496 000km)

Ako nahle bude teplejšie tak rozmotnujem spodnú časté mriežky na palubovke. 

 

Ak pôjde dole palubovka tak bude problém na kolko budíky idu iba ak je kábel v isom uhle ohnutý inak nefungujú. ( Problém v ele inštalácie *za posledný 1,5r*)

 

Ďakujem za prípade radi alebo možnosti ako s týmto problemom naložiť / A nie na nové auto nemam/ 

 

 

Martin 

 

PXL_20231204_045325362.jpg

PXL_20231204_054948216.jpg

PXL_20231204_050221388.jpg

PXL_20231204_063938850.jpg

PXL_20231204_063938029.jpg

Upraveno uživatelem MartinX11
Odkaz ke komentáři

Pod palubovkou máš z topenia len radiátor takže žiadne tesnenie len deravý radiátor máš. Buď prepojiť hadice topenia ktoré sú za motorom čo je teraz v zime celé zle ale aspoň sa môžeš dostať do garáže alebo servisu kde ti vymenia radiátor (pozor sú dva typy buď priamo hadice na radiátor alebo cez plastové prepoje s takou zavlačkou) a nezabudni naliať nemrznucu zmes.

P.S: Ináč zaujímavé čítanie - teplota oleja? To ti ukazuje tepotu oleja a chip na 75kw tak neviem neviem to musel byť niekto veľmi šikovný keď len chipom toľko dostal z toho motora :⁠-⁠)

Odkaz ke komentáři

Radiátor KO. Musí jít paluba dolů. Aby jsi mohl dojet do servisu, tak musíš odpojit hadice co ti jdou do kabiny a spojit je dohromady. Auto ti sice nebude topit, ale bezpečně můžeš jet. 

Ohledně výkonu, tak se 75kw nepočítej. Musel by jsi mít min. upravenou hlavu + chip. 

Odkaz ke komentáři

Ahoj ďakujem za odpoveďe podľa servisu bude oprava tak 600€+ odťah  😞. Ešte som sa čosi v motorovom  priestore pozeral a pridávam fotky ktoré som dokazal spraviť komplet odtrhlo hadicu neviem ak je to možné keď boli pred par rokmi menené.  No teda neviem ako mozem s autom nikam ísť keď hadica je v cudu. 

 

PS: auto bolo kompletné prerabane okrem motora ( nejaký časti v nom boli menene) + interiér s R32 V6 golfa. ( Nie moja práca ) reálne to má výkon na 70kw podľa môjho uváženia.

PXL_20231206_101655760.MP.jpg

PXL_20231206_101704788.jpg

PXL_20231206_101706408.jpg

Odkaz ke komentáři

Prípadne mu viete prosím poradiť ako prepojiť hadice aby som mohol dôjsť aspoň do najbližšieho servisu? Ďakujem nejaký návod 

PS: mali ste na mysli tieto dve hadice čo ide jedena s nádržky na chladiacu kvapalinu a následne cez nejaký obeh do interiéru ako na foto?

PXL_20231208_112640992.jpg

PXL_20231208_112656696.jpg

Upraveno uživatelem MartinX11
Odkaz ke komentáři

To vypadá že maš v háji ještě těsnění pod hlavou a tlakuje ti to jak papiňák takhle urvanou hadici sem ješte neviděl 

Auto vem na tažnou tyč a s kamošem to odtahni do servisu 

Vyhod termostat možna se rozskočil možna prostřelil výčko a tys to upek jak babovku a natlakoval až to bouchlo 

Nebo ti to zamrzlo čert ví 

 

Stejnej motor

https://www.club-opel.cz/viewtopic.php?f=152&t=341

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři
před 34 minutami, MartinX11 napsal:

Prípadne mu viete prosím poradiť ako prepojiť hadice aby som mohol dôjsť aspoň do najbližšieho servisu? Ďakujem nejaký návod 

PS: mali ste na mysli tieto dve hadice čo ide jedena s nádržky na chladiacu kvapalinu a následne cez nejaký obeh do interiéru ako na foto?

PXL_20231208_112640992.jpg

PXL_20231208_112656696.jpg

Odpojiš ty dvě hadice co dou do topeni viz prvni foto propojíš trubkou daš spony 

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, MartinX11 napsal:

Ahoj ďakujem za odpoveďe podľa servisu bude oprava tak 600€+ odťah  😞. Ešte som sa čosi v motorovom  priestore pozeral a pridávam fotky ktoré som dokazal spraviť komplet odtrhlo hadicu neviem ak je to možné keď boli pred par rokmi menené.  No teda neviem ako mozem s autom nikam ísť keď hadica je v cudu. 

 

PS: auto bolo kompletné prerabane okrem motora ( nejaký časti v nom boli menene) + interiér s R32 V6 golfa. ( Nie moja práca ) reálne to má výkon na 70kw podľa môjho uváženia.

PXL_20231206_101655760.MP.jpg

PXL_20231206_101704788.jpg

PXL_20231206_101706408.jpg

 

Odkaz ke komentáři

Ešte by som mal otázku možno blbu ale necham si poradiť ( hadicu na prepojenie tých dvoch aby som  vedel auto "normálne" používať je ideálne kúpiť nejakú priamo pre Octaviu a doma si ju upraviť a skrátiť aby na obe časti sadla alebo máte nejaký typ aku použiť? 

 

Ďakujem.

PS: termostat sa menil cca pred rokom asi tri mesiace termostat sa tváril že fungoval avšak potom sa stalo to isté čo x rokov trápy moju Octaviu a to i keď zapnem vyhrievanie čelného skla im na mieste tak sa čelné sklo absolútne ale že absolútne nezačne rozmrazovať až do doby kým S autom ne jazdím aspoň 10 minút až potom sa začne čelné sklo rozmrazovať a zohrievať celkovo motor.

 

Príklad pri -4,2° bol olej na 70°cca až po jazde 8-9min a čelné sklo s vnútra( na kolko je námraza aj s vnútra skla ( riešilo sa to rôznych servisoch aj sa menilo čelné sklo a tesnenie nič nepomohlo takže to neriešim ani ja)/ vonkajšia strana  sa zacne rozmrazovať až po 10min / ( preto som si vzadu vážil aj kvalitnú fóliu na zimu aby som mal čelné sklo priehľadné keď jazdím )/ 

 

Tým pádom predpokladám že táto chyba je kvôli termostatu možno sa mýlim. Tesnenie pod hlavou bolo robené pred rokom a tesnenie pod vekom asi pred pol rokom.

Skôr ma zaujíma ako mohol prasknúť radiátor na kúrenie.

Odkaz ke komentáři

A měnils jen termostat nebo i víčko? 

Pokud si dal jen termostat tak si prohral věřim že to vičko prostřelilo rozeber koukni na dojeti do servisu to nech bez termostatu 

Co se tyče propojení vycvakni ty hadice změř vnitřní prúměr sežen trubku nejlepe kovovou myslim že i plastova na vodu pude propoj to dej sponky vodu jedeš 

Odkaz ke komentáři

Či sa menilo aj viečko s termostat žiaľ neviem už, našiel som doma podobne veľkú hadicu plastovú na vodu ale nejaký "pri****" mechanik ktorý tie hadice posledné menil zoprel sponu o sponu a teda keď chcem sponu stiahnuť tak ju druha spona na druhej hadici zatlači nazad do pôvodnej pozície. 

 

Zajtra zvážim ako to dosť von a v nedeľu snáď budem vedieť čo a ako , úprimne 5 servisou má odmietlo len pri výmene tlmičov som zvedavý či má nejaký ochotný servis vezme na opravu tejto závady ( vyjadrenie servisou bolo že je to staré auto ( podľa mňa staré auto vyzerá troška inak)a mam si kúpiť nové, tak musím teraz pátrať po adelvtanom servise) 

 

Ďakujem za radi určite dám vedieť ako som pochodil ale pravdepodobne ak má nejaký servis vezme tak si až v januári .

PXL_20231208_145237792.jpg

PXL_20231208_145244818.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj chcel by som sa vás spýtať na jednu otazku ohľadne odvzdusnenia chladiacej či stačí mať po otočné modre viecko na nadrzke aby sa odvzdusnilo. 

 

Použijem G12++ a desitlovanu vodu.

Niekde som čítal že sa dava cca 2L s destilackou.

Neviem ako to je v prípade toho čo sa stalo mne za jazdy. 

 

Ďakujem za pomoc 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
    • Při brzdění vibruje volant a zahřívá se Ti zadní pravé kolo. Pokud víš, že je zadní ložisko v háji, tak jej vyměň. Pokládat otázku, když jsem si vědom toho, že mám závadu na autě je trochu mimo, nemyslíš ?
    • Ahoj,prosím o radu začalo mi vibrovat pri brzdění auto a volant ... Přední brzdy a ložiska jsou rok staré, zvednul jsem auto na hever a pravé zadní kolo šlo hůř otáčet, tak jsem koupi zadní kotouče a destičky po výměně je klid ale zadní kotouč pravý  po jízdě o proti zbytku auta pálí aj litak byl teplý. Původní kotouč byl zkroucený ale desky sjeté rovnoměrně. Při výměně šel aj pistek hůř zatlačit oproti levé straně, tak jsem koupil nový třmen a brzdovku vyměnilo se to ale výsledek beze změny, takže včera ještě výměna držáku destiček + vodící čepy a vyměnil jsem i brzdovou hadici a trubku znovu se to odvzdusnilo ručka chodí nádherné na doraz kolo se točí úplně samo volně takže v brzdě problém není ale kotouč je stále rozpálený takže v brzde problém nebyl ... Moje otázka zní, může to dělat zadní náboj? Kolo nemá vůli s nábojem jde točit v pohodě ani nehuci nic ale prostě se to hřeje a hodně. Po zchladnutí jsem projel k večeru auto nebyl provoz asi 10 km zkoušel jsem nebrzdit jel jsem pomalu zastavil jsem a pravý kotouč horký takže jedině zbývá už jen náboj. Ale projevuje se takto náboj? Vím že hučí ale může se i hřát už nevím co by to mohlo dělat.
×
×
  • Vytvořit...