Přejít na obsah

Ledky pro denní svícení


pym

Doporučené příspěvky

potreboval som to len zapojit to uz je jedno ci to budem pouzivat na tuningove ucely alebo denne svietenie je to moja vec,ked nepomozes nevadi!nemusel si napisat za tvoju neochotu :rolleyes: ,zbytocne nahnevas cloveka,ked si uz dal tolko namahy mohol si napisat ze PIN6 a hotovo.forum je na to aby sme si medzi sebou pomahli a nie kritizovat!a si myslim ze ked kritizujes za taketo blbosti tak nemas v hlave v poriadku.

pokud je bezpecnost blbost, tak to s tou hlavou bude asi trochu jinak, pevne doufam, ze te nikde na silnici nepokam, nerad bych tvoje super denni svetla prehledl.

Odkaz ke komentáři
Nevím jestli by nebylo lepší si koupit homologovaný denní světla, ale je to tvoje rozhodnutí co si dáš na auto (do toho ti nikdo nemůže kecat), ale počítej s tím, že můžeš mít problémy s policajtama a STK. Jinak co se týče zapojení, - pól zapoj na baterku a + pól zapoj na PIN 6 nebo PIN 3 (oba piny by měli plnit stejnou funkci), který najdeš ve vypínači světel :rolleyes:

diky,budem davat aj vypinac na to aby mi nezapol hned pri startovanie(nebudem pouzivat ako DayLight kedze nema to certifikat) no v buducnosti si kupim DayLight ktory ma certifikat, ale najprv unas na PZ musia sa dohodnu ci moze byt DayLight ktory si namontoval sam.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

DRL a TFL je pouze nějaké obchodní označení a v podstatě nemá žádnou váhu a na světle nemusí být vyznačeno.

Jediná značka pro denní světla je RL,kterou musí homologovaný výrobek mít vyznačenu spolu se značkou E a číslem země,kde ke schválení došlo.

Mimichodem parkovací/poziční světlo má značku A.Na trhu jsou i světla se dvěma režimy,poziční/denní např.Hella,Nolden a ty mají značky obě A/RL.

Odkaz ke komentáři

Skoda Montenegro: díky za pochvalu ;) , jinak součástí balení je i 3M páska, ale tu jsem použil jen na přilepení modulu (řídící jednotky) světel

 

iguka: světla jsem připevnil k mřížkám pomocí plíšků, které jsem si doma vyrobil a ty plíšky jsem přichytil skrz mřížku dodanými černými samořezkami (viz foto). Po tomto uchycení sedí světla v mřížkách jak přibyté... V balení je i modul (řídící jednotka), který jsem připojil přímo na baterku. Tento modul zapne světla, až po nastartování motoru (reaguje na zvlněné napětí, které vyrábí alternátor) a obsahuje i drát, který jsem připojil na jedno z obrysových světel (tzn. když zapnu už obrysová světla, tak modul dostane pomocí tohoto drátu signál, že svítí hlavní světla a denní světla vypne). Při tomto zapojení jsem zůstal v motorovém prostoru a vůbec jsem nemusel jít s drátama do kabiny auta... :P

 

Doufám, že jsem to napsal trochu srozumitelně, kdyžtak zapojení těch světel můžu ještě nafotit... :palec:

 

post-107-1252014922_thumb.jpgpost-107-1252014932_thumb.jpgpost-107-1252014942_thumb.jpg

post-107-1252014951_thumb.jpgpost-107-1252014964_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři
kdyz si misto svetel pro denni sviceni koupis tohle tak taky necekej pomoc, alespon ode me ne, sorry

tohle co tam chces montovat si dej nekam do tuningu a ne do sekce pro denni sviceni

 

 

Bych řekl že takovéto řešení například do nárazníku do výpní u RSa nebo faceliftu je mnohem lepší a hezčí když se to podaří!!! než ty malé blbosti co si dává na auto každý druhý.

To se neprodává něco pořádného co svítí a je to pořádný pás světla ? Něco jak ma Audina (ne jak ty kopačkovy devileyes co taky sviti ho*no).

Zatim jsem nenašel žádné co by se mi zamlouvaly.

Odkaz ke komentáři
Perfektní návod :loool: Ještě bych uvítal nafocení zapojení světel, díky

 

tak jsem nafotil zapojení těch světel a k fotkám jsem přidal i popisky. Doufám, že jsou ty fotky výstižné a srozumitelné. Kdyžtak, když by nebylo něco jasné, tak klidně napiš ;)

 

post-107-1252422008_thumb.jpgpost-107-1252241761_thumb.jpgpost-107-1252241774_thumb.jpgpost-107-1252241786_thumb.jpgpost-107-1252241808_thumb.jpg

post-107-1252241827_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři
Bych řekl že takovéto řešení například do nárazníku do výpní u RSa nebo faceliftu je mnohem lepší a hezčí když se to podaří!!! než ty malé blbosti co si dává na auto každý druhý.

To se neprodává něco pořádného co svítí a je to pořádný pás světla ? Něco jak ma Audina (ne jak ty kopačkovy devileyes co taky sviti ho*no).

Zatim jsem nenašel žádné co by se mi zamlouvaly.

ale vzdyt Kopackovo svetla zadne denni sviceni nemaj :palec:

Odkaz ke komentáři
tak jsem nafotil zapojení těch světel a k fotkám jsem přidal i popisky. Doufám, že jsou ty fotky výstižné a srozumitelné. Kdyžtak, když by nebylo něco jasné, tak klidně napiš :huh:

 

Co dodat, moc pěkný. Podle toho to zvládnu napojit i já a to jsem úplný elektrolaik. Díky

Odkaz ke komentáři

No Konny. A vsimol si si jednu zavaznu chybu v tvojom rieseni? Konkretne zapojeni?

Signalny kabel sa ma zapojit na parkovacku,nie stretavacku. Tymto sposobom sa ti asi nevypinaju DRLky pri zapnuti len parkovaciek...

Tu mas presny vypis k montazi svetiel,tak aby Ta zato niekto nedrbal na ceste alebo STK.

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

- na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel

- umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla

- vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)

- světla se musí rozsvítit automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí

- při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout

 

EDIT.

Neskor som si to vsimol...dobre si to domotal.:-) V predoslom prispevku pises ze si to daval na obrysovku,tu pises potkavacku a ked som pozrel poriadne foto tak to vyzera na obrysovku,alebo parkovacku,komu ako je lepsi nazov.

A este nieco. Demontaz tvojich svetiel sice bez modulu zaberie hocikomu mozno 20 sekund. Nie velmi stastne riesenie ze to je na tej mriezke uchytene. Keby to nebolo take drahe,hmm tak kyvnem rukou. Ja som v prvom pripade mal tiez v mriezke svetla ale drzali na narazniku na hornej rovine. Krytky ich len zakryvali. Potom som musel poriesit prietok vzduchu k IC lebo moje DRL su dost velke. Tak som ich len otocil,spravil trochu miesta vo vystuhe a vysledok je na dalsej fotke. Len tu by lepsie boli tie kosouhle,aby to kopirovalo tvar naraznika,ale co uz.

Zapajal som to bez modulu priamo cez nozovu poistku v puzdre na pin 6 ovladaca svetiel. Kostu tiez z baterky. Signalny kabel v mojom pripade odpada.

post-650-1252420109_thumb.jpg

post-650-1252420146_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

mysko: tak ti to objasním, signální kabel mám zapojený na parkovačku (jakmile otočím vypínač světel do první polohy, tedy na parkovačky, tak denní světla shasnou), jde to vidět na obrázku se světlem, jak je zapojený oranžový kabel na objímku parkovačky a v tom prvním obrázku, jak je vyfocený modul na baterce a jsou tam ty popisky, tak tam jsem se upsal (holt člověk není dokonalý :palec: ). Takže MÁM TEN SIGNÁLNÍ KABEL PŘIPOJENÝ NA PARKOVACÍ ŽÁROVKU!!! Co se týče uchycení světel do mřížek, já si nemyslím, že by je někdo chtěl ukrást (90% lidí je stejně přidělává do mřížek) a pokud je někdo přece jenom ukradne, tak mám holt smůlu... a namontoval jsem je do mřížek i proto, kdybych potřeboval odtáhnout, tak aby se dala pravá mřížka vytáhnout i se světlem, aby tam to světlo nezavazelo u toho tažného oka.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...