Přejít na obsah

Ledky pro denní svícení


pym

Doporučené příspěvky

ono hlavně není nikde legislativně psáno, že denní světla nesmí svítit s parkovačkama resp. obrysovkama, jen, že nesmí svítit s potkávacíma,

 

takže je to jedno

tusim, ze je to psano v predpisu EHK c. 87, ale nemuzu ho najit. Melo by tam bejt, ze pri rozsviceni obrysovek musi denni zhasnout

Odkaz ke komentáři

ee nemaj, ty LED jsou misto obrysovky

 

cituji ze stranek kopacek.cz

Datum: 14.04.2009 08:23:23; Od: Anonym
Titulek: Bez titulku

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jestli ten použek LED diod slouží jako parkovací světla nebo jako světla na denní svícení. Děkuji za odpověď
odpovědět

Datum: 22.04.2009 00:17:53; Od: Ing. Vlastislav Kopáček
Titulek: Re: Bez titulku

Dobrý den,

jako parkovací světla. Jako denní svícení to není možné vyrobit z důvodu patentové ochrany Audi.

Martin
www.kopacek.cz

odpovědět

Odkaz ke komentáři
kdyby měly o dvě tři čísla ještě doboku tak by byly ok ;)

 

 

devileyes nemaj deni sviceni ? ty diody nejsou jako deni zapojene ? tss měly by byt.

 

to máš pravdu, že by mohly být o 2-3 cm delší, ale to by bylo u mě už na hraně, mám předface nárazník a myslím, že by se tam vlezly max. 19 cm dlouhé světla, takže pro mě jsou tyto tak akorát :D

Jinak devileyes jsou opravdu jen jako obrysovky, na denní svícení jsou téměř nepoužitelné, protože nemají takovou svítivost jako denní světla :D

Odkaz ke komentáři
Nemáš zač, zapojení opravdu není náročné (jenom si musíš trochu pohrát s uchycením světel v mřížkách), takže to zvládneš zapojit určitě i ty :palec:

 

 

Kony mam tieto iste svetla co ty, musel som ich ale napojit na konektor od svetiel pin 6 a tu riadiacku odstrihnut, pretoze tieto ledky blikaju. To znamena v praxi pokial mas zatazeny alternator tak svietia ale akonahle pustis plyn a ides len na volno / dialnica, v meste ked len udrzujes rychlost / ti svetla zhasnu a ked pridas plyn sa ti zas rozsvietia. Pokial len stojis tak ti svietia a ani si nevsimnes ze je tam problem.Zial stalo ma to pokutu 50€ od policajta ze mi nesvietia denne svetla.neslo mi to dohlavy ale na kamere z radaru mi naozaj nesvietili.Tu riadiacku co sa pripaja na baterku mi dali novu ale zial znami este dvaja ich maju nahodene tiez na octavii a blika im to, aj mne nova riadiacka.

Skus sa niekomu na ceste nalepit nanho aby si v odraze jeho auta videl ti svietit svetla ako sa spravaju ci sa ti nevypinaju a ist za nim ci sa ti to nevypina na dve, tri sekundy ked ides len tak pianko, predsa je to len made in china.

 

na margo tych mriezok neni to vhodne riesenie, pretoze na pravej strane mas privod vzduchu na medzichladic stlaceneho vzduchu a obmedzil si tym svetlom podstatne jeho privod k chladicu co znamena prehrievanie turba cim ho mozes poskodit a menej ti chladi chladic vzduch co znamena slabsi vykon.

 

tie svetla ti pekne sa zmestia do tych mriazok v narazniku pod spz a 3cm , ktore si nedodrzal odstupom svetiel od seba podla vyhlasky ti nikdo nebude merat. /presiel som s tym STK aj 8 hliadok/ az na tu jednu pokutu za blikanie a prerobenie zapojenia zatial fajn.

Odkaz ke komentáři

pirate tdi: díky za přínosnou informaci, ale zatím ty světla fungují tak jak mají. Když jsem jel např. po městě, tak když jsem jel za nějakým autem, tak jsem krásně viděl, jak se ty moje denní světla odrážejí v nárazníku auta předemnou a žádného blikání jsem si nevšiml. I když nastartuji auto, tak ihned po nastartování se rožnou a neblikají, i když motor jede na volnoběh a už jsem s nima projel kolem několika policejních kontrol a zatím mě nikdy nezastavili, takže opravdu fungují, tak jak mají. Ale určitě je budu občas sledovat, jestli nedělají nějakou tu neplechu ;) . Dále, co se týče umístění těch světel, já nemám turbo, takže nemám ani Intercooler, tak je můžu klidně nechat v těch mřížkách a nemusím mít strach, že se mi něco stane s motorem ;)

Odkaz ke komentáři

tenhle problem sem resil na fabii, nekdy se to rozsvitilo, nekdy ne az se nakonec ustipal draty za konektory a napojil klasicky - a 6 Pin a od ty doby fungujou jak maji

2 pirate tdi > tem poldum bych uplne v klidu rek, ze sem pred jizdou auto vcetne funkce dennich svetel zkontroloval a vse bylo v poradku. Napsal bych jim do protokolu nesouhlas s udelenim pokuty a at se opak snazej.

Odkaz ke komentáři

KONY tak ktomu turbu sa ospravedlnujem neviem preco som bol v tom ze tam mas aj turbinu, tak mi s turbinou to musime riesit z inym umiestnenym

 

Na margo tej pokuty - bola to sprostost ze som ju zaplatil, ale nemal som cas ani chut sa tam s nimi hadat.

 

inac zaujimalo by ma este jedno, ku kazdemu dielu co sommenil / vyfuky, cira optika, hluposti od milotecu, folie / ku vsetkemu je TUV certifikat. Tieto ledky su homologizovane ale neni k nim ziadny certifikat a znameho za to cistili ze sice ma E homologizaciu ale chcu vidiet certifikat o schvaleni + papier o odbornej montazi u autorizovaneho servisneho strediska. Ked to nema ma si to dat zapisat do tech. preukazu.

 

Dilema co dalej, zatial som nedostal za to sprda ale nestretli ste sa s tym?

 

http://www.tuning.sk/dokument-led-diody-de...svetla-daylight

 

 

tu dokonca su certifikaty aj na modely JOM, ktore mame my, ale ci to bude stacit uvidime asi po kontrole panov dokonalich policajtov

Odkaz ke komentáři

pirate tdi: s tím turbem v pohodě, nikdo přece není dokonalý... :) . Co se TUV certifikace týče, tak k dennímu svícení žádný takový certifikát nepotřebuješ, důležité je, aby na těch samotných světlech bylo E a hlavně znak RL, který zajišťuje, že světla jsou homologovaná jako denní svícení. Do techničáku nic zapisovat také nemusíš a ani nemusíš dokládat, že ti je montoval nějaký odborný servis, protože i v tom odkazu co jsi sem dal se píše cituji: ,,Montáž týchto svetiel na denné svietenie nie je prestavbou vozidla ani zmenou technických údajov. Ich umiestnenie na vozdilo nepodlieha žiadnemu dodatočnému schvaľovaniu''. Jinak já sebou pro jistotu vozím vytisknutý zákon o denním svícení, kde je popsáno, jak mají být světla umístěny, co má nebo nemá svítit, je tam i napsáno, že světla nemusí být nikde zapsány apod...

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Tak mne jeste napadlo, ze jsem tady videl ty kulate svetla pro denni sviceni. Nenapadlo jeste nekoho to zkusit dat do tech mrizek k RSkovymu narazniku co prodava milotec, ale dava tam v originale mlhovky? To by mohla byt zajimava konverze ne? Jen nevim jestli to ma alespon stejny prumer nebo jde li to. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, chci se zeptat, za jakých podmínek se můžou používat denní světla. Mám je přes měsíc a nechci aby mě chlapci co pomáhají a chrání pokutovali za to, že jsem je použil v nesprávnou dobu. Takže se ptám kdy se můžou používat? Je jasné že v noci ne, jen přes den, ale můžou se použít i když je déšť (samozřejmně že ne silný) nebo když je jenom takové mrholení? Díky za odpověď, popř. napište více příkladů, kdy se nesmí používat...

Odkaz ke komentáři

Smí se používat za nesnížené viditelnosti.

Sníženou viditelností se rozumí:

 

snížená viditelnost je situace, kdy účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu

 

Jiná podmínka pro jejich používání myslím není.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

OII face má vedľa hmloviek ešte jednu žiarovku na denné svietenie, to je origo zapojenie a mala by byť biela. Na pred face nie sú svetlá na denné svietenie vôbec, ale poniektorí jazdia s hmlovkami so sníženou intenzitou... aj ja som s tým chvíľu tak jazdil a mám žlté žiarovky v hmlovkách, neviem čo si mysleli tí oproti... :D ale policajti ma našťastie nezastavili takže neviem ako by sa k tomu postavili... A kde si stretol tú OII so žltými hmlovkami cez deň?? či som to náhodou nebol ja... :D

V OI máš hmlovky v hlavných svetlách takže väčšine policajtov ani nedojde že jazdíš na hmlovky, ale žiarovky majú rovnaký výkon ako stretávacie takže neviem či tým niečo ušetríš... :lool:

Odkaz ke komentáři
akoze urcene je to aj na papiere???ak nie tak potom aj ja mozem povedat mam urcene na denne svietenie?a nemalo to byt biele

je to samo na papire (schvalovacim protokolu ke svetlu) a hlavne mas druh svetla vyznacen primo na plose svetla stejne jako to maji samotne dennaky, cili je na tech kombinovanejch mlhovkach oznaceni pro mlhovky (ted si na ni nevzpomenu) a oznaceni pro dennaky "RL"

Odkaz ke komentáři

Chlpi já nevím, ale jediné co ušetříme při denních větlech jsou žárovky v potkávacích, neboť ty mají jistou životnost, ale nic víc, protože z konstrukce aut již vychází, že alternátor je přes řemenici poháněn během motoru a vyrábí tedy proud pořád při běhu motoru a tím dobíjí baterii popřípadě pohání elektriku v autě. Takže pokud mi někdo říká že šetří energii, tak je to blbost, protože na ničem to nepozná, jen na tom, že jí má víc na pohon něčeho jiného :-)

Odkaz ke komentáři

hmmm... :D

 

1. altik zatazuje motor podla toho, aky odber z neho ide, cize ak rozsvietis svetla, zapnes vyhrev okna a pustis naplno radio, tak urcite zatazuje viac ako ked neams dokopy nic zapnute a baterka je len udrziavana. Jednoducho vtedy mas aj nizsiu spotrebu.

 

2. denne svetla su dobre v pripade, ze pouzivas bud xenony, alebo ziarovky so zvysenou svietivostou (ale znizenou zivotnostou), takze setris trosku palivo a velmi zivotnost ziaroviek

 

3. na dennych svetlach (aj tie hmlovkoidne na OII face) musi byt znak RL vedla Ecka, inak to nie su homologovane denne svetla a teda ked Ta zastavia, tak je to na pokutu, alebo za papiere...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...