Přejít na obsah

Ledky pro denní svícení


pym

Doporučené příspěvky

Navic co jsem pochytil z eteru (a mozna na tom neco bude) starsi auta (rok si netroufam odhadovat ale videl bych to tak do roku 2000-2001) stavena na celodenni sviceni a tudiz vetsi namahani elektroinstalace = kabelu. Dnes uz je to zrejme osetreno, ale tady by mohlo usetrit kabely prave denni sviceni ... tot muj nazor (pochycen nekde, ale ztotoznuji se s nim).

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mam na vas prosbu o pomoc.Poridil jsem denni svetla od JOM ale bohuzel jen anglicky navod.Jsem rozhodnuty zapojit je pres pin 6 ovladace svetel ale presto by me zajimalo zapojeni pres rele ktere je pribaleno ke svetlum.Vetsina svetel se zapojuje +, -,na baterku a jeden kablik do svetlometu.Tady je to asi jinak.Ale v te anglictine si s tim neporadim.cerny a bily z rele napojit na led svetla,cerny a cerveny z rele na -/+ na baterce,ale co zbyvajici modry a zluty?Muze mi nekdo z navodu vylustit kam se tyhle dva kable pripojuji?

Predem diky za pomoc s prekladem toho navodu.

post-262-1258667779_thumb.jpg

post-262-1258668384_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Modrý je vstup do zapalování

Zluty je vstup do prednich svetel

Jeto podle manualu proto aby se denni svetla zaopla pri nastartovani a pri zapnuti svetel se zase auto vypla

 

Mam na vas prosbu o pomoc.Poridil jsem denni svetla od JOM ale bohuzel jen anglicky navod.Jsem rozhodnuty zapojit je pres pin 6 ovladace svetel ale presto by me zajimalo zapojeni pres rele ktere je pribaleno ke svetlum.Vetsina svetel se zapojuje +, -,na baterku a jeden kablik do svetlometu.Tady je to asi jinak.Ale v te anglictine si s tim neporadim.cerny a bily z rele napojit na led svetla,cerny a cerveny z rele na -/+ na baterce,ale co zbyvajici modry a zluty?Muze mi nekdo z navodu vylustit kam se tyhle dva kable pripojuji?

Predem diky za pomoc s prekladem toho navodu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Mám na vás dotaz, mám denní svícení napojené na modul denního svícení, který zapíná denní světla po nastartování motoru (reaguje na zvlněné napětí od alternátoru) a před pár dny se mi stalo, že jsem nechal auto (vypnuté) stát chvíli na výstražných blinkrech a všiml jsem si, že se mi zapínaly ty denní světla (po cca 30s se vždy zaply na cca 5s) a tak se vás ptám, je možné, že při blikání blinkrů docházelo ke kolísání napětí na baterce a ten modul to vyhodnocoval, jako že jede motor? Nestalo se to také někomu?

 

EDIT: mám tyto denní světla http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-led/...ni--sj-296typ2-

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mám na vás dotaz, mám denní led svícení a po asi půlročním používání mi vypověděl službu modul denního svícení a tak ty led světla chci napojit do vypínače na 6 pin. Teď k otázce, když jsem zkoušel jen tak na nečisto připojit jen ty led světla na baterku (než je zapojím do toho vypínače), tak svítili asi na 30% a po nastartování se rozsvítili na 100%, je to normální nebo je něco špatně? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři

mysko: tak podle toho obrázku by mohli být klidně i u čelního skla za kapotou nebo u střechy nebo na zrcátkách když by se to dalo do extrému, 1,5metrů vysoko. ale to už by asi nesplnilo že musejí byt na přední části.

Upraveno uživatelem sonyk02
Odkaz ke komentáři
mysko: tak podle toho obrázku by mohli být klidně i u čelního skla za kapotou nebo u střechy nebo na zrcátkách když by se to dalo do extrému, 1,5metrů vysoko. ale to už by asi nesplnilo že musejí byt na přední části.

 

Tak podla obrazku ano,ale pokial poznas problematiku DRL tak sa mozu montovat na kat.vozidiel M,N. tzn. nakladne vozidla.Uz to nie je take blbe riesenie,max. vyska od zeme 150 cm? Ci?

Odkaz ke komentáři
No mě by se to líbilo. Mám světla LK, kde jdou sundat skla Tak napastit to dovnitř a je to Ale HOMOLOGACE !!!

 

no jestli jsi reagoval na ten pasek, tak myslim, ze to neni pasek = ohebne, ale prijde mi to normalne 25 cm tvrdy plast.

Ja uz mam neco podobneho asi 4 roky na aute v tech dolnich cernych plastech, neni to DRL, ale svetla z IKEA pod kuchynskou linku.

Jsou taky na 12V, vyrobce bude asi hodne podobny, jenom proste urceni daji na krabicku jiny, tak co.

Nicmene svitivost toho je velmi nizka, rozhodne ne jako RL, maximalne jako pozicni svetla.

 

jinak mrkni treba sem:

http://www.autodiagnostika-chiptuning.cz/d...ceni-led-pasky/

Upraveno uživatelem Kolafa
Odkaz ke komentáři

Taky už sem konečně začal uvažovat o koupi těchto světel a tady mají celkem dobrý výběr i za dobré peníze. http://www.graficar.cz/01682/svetla-led-pr...ni-sviceni.html

Ale když sem přemýšlel nad zapojením tak mě se parkovačky sepnou hned jak dám klíček do první polohy a svítí pak pořád aniž bych ještě otočil vypínačem světel? řešil tohle taky někdo, aby se nezapínaly ty parkovačky s klíčkem ale jen s ovladačem světel.

Odkaz ke komentáři

Chci vás poprosit, jestli by mi někdo nezměřil, jak velké je výstupní napětí z modulu denního svícení (kolik voltů jde do led světel na denní svícení). Žádám vás proto, protože jsem měl led denní světla připojené právě na ten modul, ale ten mi asi před 3 týdny přestal fungovat, tak jsem ty světla připojil přímo do vypínače na 6 pin, ale nyní se mi zdá, že ty světla svítí slaběji (odhadem tak na 80%) a poslední dobou mě i problikávají sem tam auta (takže jsou ty světla asi málo vidět). Jediné co mě napadá je, že ten modul dával o trochu vyšší napětí než dává alternátor a tím ty světla svítili na 100%. Najde si někdo čas a změří to výstupní napětí? Díky

 

PS: mám tyto denní světla: http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-led/...ni--sj-296typ2-

Odkaz ke komentáři

Mna praveze napad anieco uplne ine.

Ty si tam dal tym ze si to dal priamo vela stavy,normal 12 cosi a nenormal za jazdy aj 14 cosi V. Uz si videl ako sa sprava Ledka ked sa odpaluje? Presne ako tvoje,postupne vyhasina,pokial ju nedorazis hned a rychlo niecim vyssim.

Ten stabilizator dava konstantne napätie pri akychkolvek podmienkach,dokonca mam taky dojem ze moje su vhodne aj do aut s 24 V sustavou.

Takze neries a kupuj nove. Ty si mal vyreklamovat ten modul ked odisiel.

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď, ale když jsem je připojil jen čistě na baterku, tak svítí asi jen na 30% a po nastartování svítí asi na těch 80%, tak si myslím, že tam musí jít o něco vyšší napětí než je těch 14V. Jinak když jsem je zakoupil, tak jsem je po rozbalení zkusil připojit hned na baterku jestli fungují a svítili právě na asi 30% jako nyní (až s modulem svítily na 100%), takže si myslím, že ty světla budou samy o sobě v pořádku.

Jinak hodně lidí tady to má připojeno na 6 pin a funguje jim to normálně, tak si myslím, že i u mě by nemělo hrozit zničení světel...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...