Přejít na obsah

Sníh v podbězích


petropos

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo o nějaké fintě, jak omezit ulpívání sněhu v nadkolí a na zástěrkách ?

Celé to tam mrzne a je to tvrdý jako beton. Brousí se o to kola a zalézá to do spár kolem prahů a lišt.

Taky zmrzlá voda zalézá pod kraje dveří a nadzvihává je.

Nemáte někdo zkušenosti, jak tomu zabránit ? Nečím nastříkat, namastit ...

Vím, že třeba existuje sprej proti námraze na anténách a parabolách, ale nastříkat tím auto se neobvažuju.

Kdo ví, ať poradí.

Dík

Odkaz ke komentáři

Tak děkuji pánové za vaše NERADY.

 

Zkusím to popsat polopatičtěji.

 

Cestou do práce jedete po nasolené břečce na hlavních silnicích a pak vjedete do města, kde se nesolí, ale pouze pluhuje a štěrkuje. Zaparkujete a jdete makat. Přez den vysvitne sluníčko a tato břečka na vašem autě mírně roztaje a spojí se se sněhem, který se tam nalepil jako poslední. Když jdete už skoro za tmy z rachoty ke svému autu, tak slunce už nesvítí, mrzne a tato ranní břečka se sněhem je dokovale přimrzlá na zástěrkách a v prostoru za zástěrkama - je tvrdá jako beton a nedá se ukopnout botou, nebo odloupnout škrabkou na sklo. Při jízdě a v zatáčkách vám o to drhnou kola.

 

Tento humus je přibližně vyfocen na přiložené fotografii.

 

Trochu pomáhá nastříkat podběhy a zástěrky silikonový olejem, ale docela dobrý nápad měl kolega z konkurenčního fóra, který mi poslal odkaz na separační sprej, který zamezuje ulpívání vody a sněhu na sněhových frézách, nebo také trávy na travních sekačkách. Je to ovšem průmyslový výrobek, který nevím, jestli se dá sehnat někde v maloobchodě.

 

Takže řešení se tu nabízí.

 

Tak děkuji pánové za vaše NERADY.

 

Zkusím to popsat polopatičtěji.

 

Cestou do práce jedete po nasolené břečce na hlavních silnicích a pak vjedete do města, kde se nesolí, ale pouze pluhuje a štěrkuje. Zaparkujete a jdete makat. Přez den vysvitne sluníčko a tato břečka na vašem autě mírně roztaje a spojí se se sněhem, který se tam nalepil jako poslední. Když jdete už skoro za tmy z rachoty ke svému autu, tak slunce už nesvítí, mrzne a tato ranní břečka se sněhem je dokovale přimrzlá na zástěrkách a v prostoru za zástěrkama - je tvrdá jako beton a nedá se ukopnout botou, nebo odloupnout škrabkou na sklo. Při jízdě a v zatáčkách vám o to drhnou kola.

 

Tento humus je přibližně vyfocen na přiložené fotografii.

 

Trochu pomáhá nastříkat podběhy a zástěrky silikonový olejem, ale docela dobrý nápad měl kolega z konkurenčního fóra, který mi poslal odkaz na separační sprej, který zamezuje ulpívání vody a sněhu na sněhových frézách, nebo také trávy na travních sekačkách. Je to ovšem průmyslový výrobek, který nevím, jestli se dá sehnat někde v maloobchodě.

 

Takže řešení se tu nabízí.

post-800-1286829473_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

no teda, co to resite?

 

sem tam vymetes nejakou diru nebo poradnou nerovnost a ono ten led odpadne sam :)

 

ale gdyz uz proc byste ne zkusily nejakej mastnej pripravek treba na palubky a nebo pneumatiky? Poradne to tam nastrikat. Treba se bude min lepit snih a brecka.

Odkaz ke komentáři

myslím, že všichni tvůj "problém" pochopili hned napoprvé :)

 

každopádně si myslím, že je jednodušší do toho vždy kopnout a jednou za čas prostříknout vodou a umýt... nějaké spreje na to moc nepomůžou, pokud ano tak objednej kamion :) , protože jedno nastříkání vydrží tak jeden den ?

Odkaz ke komentáři

Přesně tak nevím co víc ti k tomu má kdo co napsat??? prostě to buď okopej a nebo já když s tím jedu do garáže tak násadou od koštěte prostě vyšťourám stačí ?? :)

Odkaz ke komentáři

cely tema bych nechal smazat :lool: je to o nicem...

 

jako dalsi se tady muze objevit, jak zabranujete tomu, aby se vam na strese hromadil snih, kdyz snezi :D

 

"ja mazu strechu sadlem" :) :)

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jedna dobře mířená kopačka do zástěrky hned po jízdě :rolleyes:

 

Jinak střechu průběžně oprašovat, v noci každou hodinu budík, pokud sněží, vyběhnout a očistit, pokud ne a mrzne, vyběhnout a oškrabat aspoň okna ;)

Když už jste vzhůru, otevřete lahváče, dejte si cigárko na oslavu, že ráno bude auto v cajku ... :smich:

 

A pokud Vám vstávání vadí, dejte auto do garáže ...

Odkaz ke komentáři
Jedna dobře mířená kopačka do zástěrky hned po jízdě :rolleyes:

 

Jinak střechu průběžně oprašovat, v noci každou hodinu budík, pokud sněží, vyběhnout a očistit, pokud ne a mrzne, vyběhnout a oškrabat aspoň okna ;)

Když už jste vzhůru, otevřete lahváče, dejte si cigárko na oslavu, že ráno bude auto v cajku ... :smich:

 

A pokud Vám vstávání vadí, dejte auto do garáže ...

:lol::lol:

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...