Přejít na obsah

Veverka


Jim

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Jime, pokud nemáš v plánu při tom 1 měsíčním nastartování ujet aspoň 5-10 km (aby se motor kompletně prohřál a zamezil zbytečnému rosení a srážení vlhkosti např. v oleji), tak uděláš líp, když Veverku necháš celou zimu v klidu a nastartuješ (vyjedeš) až na jaře až bude teplo. Určitě se nic nestane (ruční brzdu nech povolenou) a sám uvidíš, že na jaře pojede stejně jako na podzim. Já jsem tak vyjel po 8 měsících s dědovou škodovkou a vše bez problém (nastartoval jsem na 2 pokus ;) ), jen se musely vyměnit lanovody na ruční brzdu, ale to bylo způsobeno, že celou dobu byla ruční brzda zatažená a taky už ty lanovody měly nejlepší léta za sebou :)

Odkaz ke komentáři

Mám kamarády co dělají do veteránů, tak jsem se schválně optal.

 

Zadny auto ani motorku v zime nestartujem,nicemu to nepomaha a spis se akorat orosi vse okolo vcetne vyfuku a muze to rychleji reznout, kola pred zimou prefoukame treba na 3 atmosfery a vyndame baterky,baterky kazdy mesic dobijime pravidelne a nemame je v mistech kde mrzne

Odkaz ke komentáři

Opravdu nemusíš mít strach, že auto nějak moc zatuhne, nejlepší bude, když ho zakryješ plachtou a sundáš ji až na jaře. Jak už jsem psal, vyjel jsem letos s dědovou škodovkou po 8 měsících stání (za celou dobu se s motorem ani neprotočilo) a pohoda, je sice pravda, že motor šel trošku ztuha (nehonil jsem ho), ale po cca 5 km už jel jako zamlada, až jsem se divil, jak stařičká Š105 (užovka) dokáže upalovat (je teda ale pravda, že motor má tak max. 40 tis km po GO, celkem 3 GO) ;)

Odkaz ke komentáři

Tak třeba brzdy můžou trochu zatuhnout (oreznou kotouče), ale po pár prudších zabrždění se to rozchodí, u té dědovy škodovky byly přední brzdy OK, jen zadní byly špatný, ale to bylo způsobeno lanovodama...

 

Určitě tě nechceme přemlouvat co dělat a co ne, to samozřejmě záleží na tobě, ale pokud máš v plánu projetí jen po dvoře, tak je opravdu lepší nechat Veverku v klidu zazimovanou, pokud by jsi se jel projet např. 10 km, tak pak je to v pořádku, to se motor stačí kompletně prohřát :)

Odkaz ke komentáři

Přesně jak píše Konny. První jarní vyjetí je hodně rozvážné, aby se vše zase dostalo do strávné hybnosti. Motor nejprve protočím klikou, pak jen starterem a pak nastartuju. Pomalu "ojedu" brzdící plochy a dál už to maká jak má. STK mam v srpnu, tak to se rozjezdí jak nic.

Ještě bych doporučil na přikrytí něco prodyšného. Klidně nějakou plachtu, ale prodyšnou.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

a protože se mi povedlo rozumně skončit na poradě v olmiku, vydal jsem se pro svou drahou polovičku(rozuměj ženu) svým miláčkem(rozuměj rapid) do Brna od našich, po delším stání tech 160 km potřeboval jak sůl, cesta zpět se nám ale trochu zkomplikovala díky http://brno.idnes.cz/rozsypane-zrni-na-d1-0qk-/brno-zpravy.aspx?c=A120601_173143_brno-zpravy_dmk , takže jsme musely přes Jedovnice tedy kopečky, ale i tak dobrý

 

chudák pán s mazdou :smile: , držel jsem se jako klíště

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...