Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Zdravím,

 

Chci se zeptat zda tyto kola http://auto.bazos.cz/inzerat/36309910/Borbet-5x112-R18.php budou pasovat na mou OII?

Gumy na kolech jsou 225/40 R18.

A ještě bych rád věděl v čemu bude problém když kola nezapíšu kromě toho že by mohl být problém na technické?

Něco jsem zde z vašich příspěvku vyčetl, ale raději se znovu zeptám tak se nezlobte pokud už se to tu řešilo.

 

Děkuji za rychlou odpověď :)!

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím, co jsem si tak projel tohle vlákno za celý den, tak jsem pochopil že když mám ve velkém TP

 

7J x 17 H2 ET54 a 225/45 R17 91W, tak tam kola z O3 nedám :-(

http://www.pneu-centrum.cz/pneu-alu-disky-hawk-7j-r17-octavia-iii-p2932

 

Co tedy udělat pro zápis těchto kol v případě koupě? Stačí tedy stáhnout technické listy jiného výrobce, kde budou uvedené shodné rozměry jako v odkaze? Na technickou musím už s nazutýma alu a pneu, nebo stačí tam jet za tím technikem K a domluvit se s ním, že budu kupovat a chci to nejdříve zapsat do TP a pak na úřad? Projde mi takovýhle postup? Díky.

Odkaz ke komentáři

Ok, díky za info. Zatím jen bazíruji, přemýšlím a informuji se :-) Mám to zatím na origo 16" kolech, které během víkendu budu sundavat a vydrhnu je carlanem. Pokud se mi to bude líbit, tak možná ke koupi nových ani nedojde. Ikdyž člověk nikdy neví. Pro zatím jsem na autě provedl jen drobné úpravy, jako sundání brzdičů, kompletní přebroušení a nátěr.

 

1836873_10204239048520209_10236099112843

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Současný stav 15", ale jak se říká, auto dělají kola...

 

Z ohledem na lepší jízdní vlastnosti a vzhled, co říkáte na 16"? 17" jsou co jsem četl už moc tvrdé, navíc mám nájezd cca 25tkm+, takže je pro mě důležitá i cena pneu...

 

Prozatím pokukuju po Proxima či Draconis...

Odkaz ke komentáři

ET neboj vůbec. Mám jak letní tak zimní disky ze Superba - na léto Luxony (ET 46) a na zimu Metany (ET 37).

Co se tvrdosti týká, je to subjektivní, mně se 18" na RS tvrdé nezdají, ale někomu se to tvrdé zdát může. Asi nejlepší u někoho vyzkoušet a poznáš rozdíl. Mně vždycky na podzim vadí přechod z letních na zimní, je to znát v zatáčkách a jsem rád, když dám na jaře 18" a nízké gumy.

Ceny gum si lehce najdeš na netu a propočítáš si jaký je rozdíl při Tvém nájezdu a tom, jak dlouho Ti obvykle gumy vydrží.

Odkaz ke komentáři

Zdravím,



mám dotaz. Chci si na svou OII (r.v. 2005 před faceliftem) koupit nová 16" kola. Jednalo by se konkrétně o tento rozměr - 7x16 5x112 ET47. Jde mi hlavně o to 7x16 a ET47. Mohl byste mi, prosím, někdo poradit? Nevím, jestli budou tato kola na mou O pasovat..



Předem díky za odpovědi.


Odkaz ke komentáři

Ahoj, mám dotaz. Chci si na svou OII (r.v. 2005 před faceliftem) koupit nová 16" kola. Jednalo by se konkrétně o tento rozměr - 7x16 5x112 ET47. Jde mi hlavně o to 7x16 a ET47. Mohl byste mi, prosím, někdo poradit? Nevím, jestli budou tato kola na mou O pasovat.. Jak je to případně se zapsáním do TP? Předem díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...