Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, RadimCep napsal:

Na fulla jsou racing ray a racing ralph pořád moc. Nejoblíbenější kombinace je High Roller II předek a Minion SS zadek, ekvivalent od Schwalbe neznám, jezdím výhradně Maxxis. A nebál bych se širšího, třeba 2,4 a dát to na mlíko.

Ale záleží co s tím chceš primárně jezdit. 

Tak jsem to procházel testy mtb plášťů a ty od Maxxis jsou opravdu na špici. Přední Ardent mám v celku v pohodě, ale zadní mám hodně špatný. Možná budu volit jen zadek v Minionu SS, případně předek Minion DHF a zadek SS. Díval jsem se na kombinaci DHF predek a DHR zadek, ale ten DHR na zadek není na mou kombinaci úplně ideální. Je pravda, že v záběru bude super, ale asfalt prohra.

Odkaz ke komentáři

Jojo, to je bohuzel trochu nevyhoda Ardentu. Nejak extra nevydrzi.

DHR bych v Tvem pripade nebral, nejezdis nejak brutalni profily. Minion SS asi rozumny kompromis mezi Ardentem a DHR. Ale Ardent je porad moje prvni volba 🙂 Kdyz je blato, holt se trochu podfoukne

 

Odkaz ke komentáři

Ještě jsem našel na předek Continental Mountain King III ProTection TLR, E-25 27,5x2,30" MTB plášť kevlar

a na zadek Continental Cross King ProTection TLR 27,5x2,30" MTB plášť kevlar

 

Jde mi o to aby plášť plnil svou funkci na minimálně 2000 km.

Ještě mám před sezonou čas, tak vyčkám. Rozhodil jsem sítě a uvidím co kdo nabídne a pak se rozhodnu. 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Kluci, tip na nějaké jarní/podzimní rukavice na kolo? Za rozumnou cenu.

Jsem dnes dal první dva km 😄 (cestou ke kámošovi - dofoukat kolo), zkusmo jak moc mi bude zima a v podstatě rukavice jsou to jediné, co by mi chybělo.

Mám zimní na běžky, ale ty jsou fakt do mrazu, tak by to chtělo něco právě na jaro/podzim. Mám v plánu jezdit tak do 4-5°C ve větší zimě ne.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Výhoda teplého únoru je, že se dá jezdit. Dnes fajn počasí, tak jsem vyrazil a na 4. jízdě překonal první letošní stovku.

Na radu bývalého závodního cyklisty jezdím teď jen pomalu, lehčí převody, průměr 24 km/h max. Mám chuť do toho víc šlápnout, ale říkal, že mám vydržet. 😄 Že pak se mi bude lépe jezdit. Takže dnes mě furt někdo předjížděl 😄

Postupně chci zvyšovat porce km, dnes už jsem se dostal ke 40 km.

Odkaz ke komentáři

u nás dnes taky krásné počasí, ale pocitová teplota 2°C a do toho nepříjemný větřík. Takže jsem se dnes zmohl jen na montáž držáku kola na střechu.

Ale jak píšeš, lehčí převod a pomalá jízda je dobrý základ na novou sezonu.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Já dal dnes taky 4. letošní jízdu a celkem 103 km. Ale dnes to hrozně nejelo, nějaká viroza posledních pár dní či co, bolesti svalů, sem tam teče z nosu, do toho už alergie...

Málem jsem před týdnem koupil nový kolo, ale rozum zvítězil a vydržel jsem 😁

Odkaz ke komentáři

Jj, alergie uz mi zacaly 14 dni zpatky, zatim lisky a olse, brzy prijdou brizy, ty mam uplne nejhorsi. Tady bylo krasne, ale chladno, pres den 4C, ted mrzne, ale uz jsem se chtel zase dokopat aspon protahnout nohy 🙂

Ja mam v planu zase utery, ale uvidime, jak stihnu po praci

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail/skeen-trail-100-hd-2023/

nebo

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/slide-trail/slide-trail-100-hd-2023/

Ale spis jsem se klonil k prvnimu kvuli cene a dostacujicim parametrum. To osazeni je za ty prachy luxus

Odkaz ke komentáři

Jj, uz nic jinyho nez celopero nejezdim skoro 20 let, nic jineho me neba 😉 Jediny, co by me jeste lakalo, je gravel na casy, kdy se potrebuju rychleji presunout nebo to v terenech je samy blato a jezdeni je opruz. Silnicka je u nas bohuzel o drzku a na jezdeni do zemi silnicce zaslibenych neni cas

Jinak ten financni prostor prave rozum rozhodl, sahal bych 100% do uspor 😞

Odkaz ke komentáři

Jj, na vyzkouseni to u nas moc neni. Bud zajet do Nemecka nebo do Ostravy, tam je jeden kram prodava i servisuje. Ja jsem geometrii porovnaval tabulkove co slo, procetl recenze, zkonzultoval s vyrobcem a nakonec jsem to nechal byt, treba pozdeji 🙂 Ale lidi to obecne chvali

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak dnes mi mechanik umyl kolo a doplnil čidlo kadence, takže už budu i na silničce vědět, jak moc točím nohama.

Snad bude zítra tepleji a dostanu se aspoň na krátkou vyjížďku, chybí mi 80 km do nájezdu 300km, kdy pak začnu krom rovinek přidávat i menší kopečky už.

Odkaz ke komentáři

Mi to taky právě kdysi pomohlo začít jezdit více kadenčně, a teď na silnici jezdím ještě více švihem.

Jsem právě zvědav na zítřejší vyjížďku, kolik budu mít průměr na biku jsem měl vždy tak 72-75, když jsem to začínal sledovat tak kolem 63 😄

Na wattmetr bych potřeboval nová tacháč, a to se mi nechce kupovat.

Odkaz ke komentáři

Vypadá dobře, ale už spíše inklinuji k silničkám. 🙂

Jak jsem si dal na silnici to čidlo kadence, tak jsem zjistil, že jezdím s kadencí kolem 95, čili docela švih už.

Už jsem letos překonal 300 km, takže jsem včera dopoledne vyrazil na první Kopeček, a to hned ten Svatý u Olomouce. Docela to šlo, ale ještě to chce tak 3 kg dolů v těch kopcích.🙈

Odkaz ke komentáři

Jojo, ja si kolikrat rikal, ze silnicku nebo spis gravela bych uzil, ale ten posez by me po chvili znicil a hlavne u nas jezdit na silnici je o zivot, mozna tak bydlet nekde v jiznich krajich 🙂

Ja na tom skoro 3 tydny nesedel, nejdriv boleni v krku, pak desna ryma, a ted opar a nemuzu se toho zbavit 😞 Jak neni teplota, vzdycky me tyhle mrchy drzi 😞

Proc tohle nemuze byt u nas kuadrat

 

Je tam nastaveny cas na zacatek sjezdu

Ale koukam, ze to asi pres forum nefunguje, zacatek je cca na 4:00

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Na silnici jse třeba mít kde jezdit, aby to nebyla jedna trasa furt dokola. Kolem Olomouce se to dá, je tady vyžití jak pro bike, tak pro silnici.

Sjezd parádní, ale na toto bych neměl asi odvahu.

Dnes jsem ranní vyjížďkou překonal prvních letošních 500 km.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...