Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

To se musíš rozhodnout ty sám. Já jsem měl pedály po těch letech (18 let) v zámcích na kaši, takže volba těchto s klecí je pro mě jasná co se přesností týče a klec je jen do + . váhové to neřeším. Hlavní přínos je pro mě funkčnost, přesnost a spolehlivost což se u Shimana dá předpokládat.





Odkaz ke komentáři

Včera dopoledne parádních 42 km, na moji oblíbené trase. Spojil jsem to i s obědem.

Je ale vidět, že mám najeto teprve 200 km, moc mi to nejede, čas se zlepšil ale i tak je pořád o 4 minuty horší než na vrcholu sezóny. Snad toho přes květen natočím více, aby se mi jezdilo více na pohodu.

Odkaz ke komentáři

 Covece, tak nakonec jsem zkousel az vcera odpoledne, nejak nebyl cas a bylo co delat. Tak jen par km, ale super. Akorat stary kufry trochu cvakaly, tak jsem to moc nerval a dneska je vymenil za nove. Jinak ta tak petinasobna plocha dotyku s pedalem je fakt hodne znat a mam pocit, ze na neco vic slapu. Mam sice tvrdy boty, ale je to citit. Neco bude placebo, ale myslim, ze to je dobra investice. A ty stary uz jsou fakt dost vysoupany, jsem koukal

Jeste jsem si dneska dal vymenu plaste na moped na dvoukolak. Ruce mam dorvany jak Berlin, ale povedlo se. Stary byl totiz asi na tretine obvodu tak zpuchrely, ze do toho teklo a drat v plasti se obnazil a prirezl k rafku. A za boha to neslo ven. Nakonec jsem tam narval sroubovak a proste to vyrval ven. A uz zase jezdim 🙂 Na plasti bylo Made in Czechoslovakia, mel narok 🙂

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak dneškem mám za sebou prvních 500km, a je dost poznat, že jsem poslední týden jezdil každý druhý den a i kopečky. Ještě tak 150 svižnějších km, 2-3 kg dolů a budu v relativně dobré formě 😄

Na dnešní krátké vyjíždce jsem se stavil u servismana na umytí kola a zběžný servis a v rámci toho mi vyměnil středové složení, které už bylo dost vyžvýkané.

Ale hlavně bylo ještě origo tj. 8 let a 16 tis. km, pokud jsem tedy nezapomněl, že jsem jej měnil, což ale v záznamech nemám.

338174348_255021433804546_7970502492246241130_n.jpg

Odkaz ke komentáři

Kluci zeptám se vás asi takhle. Koupím řetěz a sleduju jeho opotřebení merkou. Když se dostanu na 3zub tak dávám nový řetěz a ten starý pak ještě jednou otočím. Co jsem tak u Vás vysledoval, tak mi přijde, že řetěz nekontrolujete a jezdíte do doby, kdy už řetěz střílí na kazetě a pak měníte. Jinak si nedokážu vysvětlit ty vaše nájezdy km na sadu. Mám odzkoušeno, že za sezonu točíme 2 řetězy. Druhou sezónu měním tři pastorky na kazetě.

Odkaz ke komentáři

Ne ne, na aktuálním kole si řetěz právě hlídám, dokonce mám i měrku a tak po 1000km ho namátkově zkontroluji. Ale při mém jízdním stylu vždy těch 2000km dá a určitě neměním ve fázi, kdy střílí.

To by mi jinak nevydržela origo kazeta bezmála 13 tis. km. tj. 5 řetězů. Na té aktuální mám druhý řetěz a 3 tis.km.

Většinou jedu kadenci nad 70 a včas podřazuji, takže to netahám úplně silově. Dost tomu podle mě pomáhají i spd, díky švihu ze spodní úvrati.

kolo_servis.jpg

Odkaz ke komentáři

Ty brďo, no tak to se mám co znazit. Taky jezdím na kadenci 80-100, ale řetěz to prostě nedává. Letos budu pořizovat novou kazetu a nový řetěz a schválně si udělám v Garminu záznam a uvidíme. Převodník budu muset taky ten menší vyměnit, neboť dostává na prdel. Velkou placku točíme méně.

Odkaz ke komentáři

Ja mam koukam kazetu z roku 2017, najeto lehce pres 7000km. Vymeneny loni nejmensi pastorek, ktery uz strilel, jinak mam v planu vymenu na pristi sezonu, pokud jeste bude letos ok.

Retez mam treti a ten uz by skoro vymenu snesl, ale jeste tuk tuk, tak to pak udelam s kazetou. Stejne po sezone urcite klesnou konecne ceny, tak to akorat vyjde. Prevodnik jsem jeden menil loni, ale ted nevim, ktery 🙂 retez je trochu o cistote a hooooodne o razeni v zaberu

@Lancelot ty jedes slusny zaznamy koukam 🙂 to mam tak max na autech, ale na kolo uz na to ted dlabu a co nemam v eshopech nebo v garminu, tak nevim 🙂

Odkaz ke komentáři

Převodník jsem nikdy neměnil, jedu pro změnu pořád velký převodník, mám ještě trojtalíř, ten nejmenší používám jen v mega kopcích.

Záznamy vedu, u aut je to v servisce, tu u kola nemám, tak takto v excelu. Navíc nejsem příznivcem žádných chytrých hodinek, garminu apod, mám jen klasický drátový tacháč sigma s čidlem kadence.

Hodně děla to řazení, snažím se pořád držet stejné otáčky, ideálně 73-75 a řadím jak v autě, tj. při řazení uberu výkon, a při každém zpomalení podkopu na nižší kvalty a roztáhnu to vytočením na vyšší kadenci, někdy až do omezovače 😄. Na čistotu řetězu moc nejsem, to až teď s novým servismanem, který mě za špinavé kolo peskuje 😄

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...