Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak Magene je namontován na kole a hrudním koši, funkčně bez problému-schvalování párovaného zařízení je vyžadováno automaticky, nastavení rychlosti během jízdy, nyní si budu hrát s funkcemi, které potřebuji sledovat.

Poměr cena/výkon bezkonkurenční 

IMG_20210329_163015.jpg.f103bef5f51a5b2b5d7f259c9b040717.jpgIMG_20210329_163045.jpg.784f0a96f2ef64a0c154fa72bfe65089.jpgIMG_20210329_165605.jpg.8f0afd0791dd82933a003a2a82188b03.jpg

 

Odkaz ke komentáři

Kluci jaký máte systém pružení na přední vidlici, jaké máte zkušenosti a co je pro vás lepší,

Pružina/olej

Vzduch/olej

stále uvažuji jestli nenalít malinko oleje do vzduchové nohy, aby byla lepší odezva na nerovnost, pokud to chápu dobře, tak ve vzduchové noze není žádný vnitřní přímaz pro těsnící kroužek, tak bych řekl, že tomu jen pomůžu 

Odkaz ke komentáři

  

12 hours ago, Radas said:

Kluci jaký máte systém pružení na přední vidlici, jaké máte zkušenosti a co je pro vás lepší,

Pružina/olej

Vzduch/olej

stále uvažuji jestli nenalít malinko oleje do vzduchové nohy, aby byla lepší odezva na nerovnost, pokud to chápu dobře, tak ve vzduchové noze není žádný vnitřní přímaz pro těsnící kroužek, tak bych řekl, že tomu jen pomůžu 

Aktualne mam kombo obojiho, kvuli skladbe tras - Marzocchi 350 NCR Ti pro 27.5+ kola, jedna nozka vzduch a cca 25ml oleje, druha nozka neunavna titanova pruzina a 200ml oleje. Je to fakt neunavny, pevny. Problem je, ze to nikdo neumi servisovat, vyhoda je, ze to nepotrebuje vubec servisovat (krom ocisteni a namazani, fakt nesmrtelny)
V dane dobe prechod z tehdejsiho Fox 36 na tohle daval smysl, ted uz by mi to bylo jedno a s klidem bych sel do varianty vzduch/olej.
Volil bych letos neco z moznosti Bomber Z1 (za me v soucasnosti nej pomer cena/vykon a po cca 4rech letech, co jejich vidle opet za neco stoji od dob, co je koupil Fox), RockShox Lyrik RC2 (drahy servisni sady), FOX 36 FLOAT FACTORY GRIP2 a Cane Creek HELM Air (uletacky nastavovani pro cyklo geeky, na ktery bohuzel nemam cas) podle toho, jak hluboko bych mel do kapsy a taky bych si uz poradne pohlidal servisni material, nekdy mi prijde, ze vyrobci jsou total padly na hlavu, co za ty gufera a jiny streva chteji.
Takze kdyz to podtrhnu, tak letos by padla volba asi na FOX 36 FLOAT FACTORY GRIP2, jednak jsem mel moznost si to projet a druhak servisni kity na odjety hodiny jsou na veky realne sehnatelny a hlavne nejlevnejsi.

Taky bych volil podle profilu svych oblibenych trati, jestli nejezdis neupravenej les, tak pruzina na predni noze nema dneska smysl, ty vzduchovky to v pohode udychaji.

Odkaz ke komentáři

@raym0n FOX 36 za mě asi top v kategorii (uznávám, CC jsem nejezdil), ve srovnání s Lyrikem, Pikem je ta vidle jinde. Naopak na XC mi nejvíc sedí RS SID, tam mi přišlo, že F32SC se podemnou až moc kroutila. Bomber Z1 je vlastně F36, měly by být i záměnné patrony. Ještě experimentuju s DVO, tak uvidíme. 

@Radas Raidon neznám, ale prakticky tím nemůžeš nic pokazit, otázka zda to má smysl.

Odkaz ke komentáři

Chápu, jedná se o vidlici o zdvihu 103 mm a to vy nejezdíte, proto jsem ji předělal na 123 mm a chci ji malinko vylepšit, ono jako dá se sní jezdit i tak jak je, ale proč ji nedát něco navíc když ta možnost zde je,

Pro využití v našem kraji kde jezdím je bych řekl dostačující i když někdy dostane šlupknu na doraz.

Spíše jezdím do kopce než z kopce

Odkaz ke komentáři

Dělal jsem podle tohoto:

Citovat

vidli rozeberes (sundas vrchni nohy), vytres vazelinu (muzes i odmastit necim), trochu to maznes olejem, u gufera (stirak) najdes mazaci krouzek, ten nahradis molitanovym (a namocis ho do oleje), pak nasunes kousek nohy, do kazde nohy cca. 15ml oleje (ideal 2,5–7,5w), dotlacis nohy, zvenku na srouby das tesneni a utahnes. Pokud ti tento navod nestaci, tak se do toho radsi nepoustej 🙂 jinak vakl ti nikdo nezaruci a vytesnit se nijak neda.

Používám olej od Rock Shox, mám doma jen 5W. Foxku a SIDa posílám na servis, Sunturky dělám doma sám. (Mám Raidon a XCR na partnerky kole - ten je stále na vazelíně). 

Po předělávce na olej jsem pozoroval hlavně vyšší citlivost. Letos po sezoně asi předělám i tu XCR, pokud ji nevyměním za něco lepšího. 

Odkaz ke komentáři

Kudla koukám jak moc to tu řešite...asi bych se měl stydět... Jinak já tedy mám vidle od rockshoxu jezdím na 26ce recona Golda a na 29ce mám Rebu... 

Je teda pravda že poslední dobou jsme toho moc nenajezdil,letos se snažím zase trochu začít... 

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...