Přejít na obsah

Škoda Citigo - Nová malá škodovka


Doporučené příspěvky

tak jsem si ve čtvrtek Citigo prohlídnul zevnitř i zvenší a musím říct, že se mi to auto zamlouvá. Je jasný, že si to nikdo nekoupíjako auto pro rodinu, ale jako druhý, třetí auto do rodiny pro ženskou do města naprostá bomba. Vidím to přesně doma, Petra jezdí Octavkou a když má jet do města tak si radši bere moji Fabii protože jí mnohem líp zaparkuje. Citigo na tohle bude ještě lepší a ten kufr je na nákup akorát.

Odkaz ke komentáři

tak taky jsem měl předevčírem u nás v Tescu v Plzni spatřit prcka naživo.v červené barvě a na litých kolech.vypadá pěkně :) ,ale co mě docela překvapuje,je to,že v kufru na bočních stěnách kouká holý plech,vždyť potah snad nestojí tolik aby se muselo šetřit i na těhle místech.tohle nemívaly ani favoriti před 20 lety. :( :(

Odkaz ke komentáři

no tak jsem měl tu čest a být na ofiko předvedení u jednoho prodejce u nás a ..... uvnitř místa akorát na vozítko do města, hrozně dlouhé dveře budou problémem v úzkých parkovacích stáních a kufr? to je fakt děs, nejen plech o kterej budou drnčet věci v kufru, ale ten přístup, vždyť je to úzká a hrozně hluboká díra, vytahovat tam odtud karton mléka apod. je o záda, to naše Micra z roku 96 má kufr větší a nákladovou hranu nižší, chápu, že zadní nosník je jediné co chrání při zadním nárazu, protože podlaha kufru vlastně není, ale ....

Odkaz ke komentáři

Nějaý ale bude vždy u takovýho prcka..dveře jsou opravdu velký,škoda toho nechráněnýho plechu v kufru a nedostatečný odhlučnění zadních podběhu.Měl jsem tu čest se s ní dneska projet a docela tu prší(u Kauflandu má AUtostyl předváděčku) na kus papíru sem napsal jen jméno,datum narozrní a podepsal se.Pak jsem jel cca 8km projíždku.Nemám výhrad co se týče ovládání a chování auta.Dokonce i ta slabá verze celkem jede. :)

Za mě dobrý :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak dnes jsem videl Citigo prvne nazivo, a musim rict velke zklamani. O par metru od neho byl vystavenej peugeot 207 a byl jen o 10k drazsi, ale zase 5tidverovy a v akci je ted i tridverova verze, ktera je jen o 3k drazsi nez Citigo. Pokud bych si mel vybrat, sel byl jiste do toho pazouta, ten aspon vypada jako auto, tohle je hrozna skatule, brrrr.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se včera seznamoval s přítulí s CITIGOčkem.

 

půjčená verze 1.0MPI 55kW elegance

 

Prvni dojem velmi dobrý posez, sedačky mě opravdu sedly (včetně posezu vzadu) integrovaná opěrka dobře natvarovaná, výhled z vozidla bezproblémů, trochu jsem se zaměřil na šířku auta a musím říct naprosto v pohodě, s přítulí jsme se nijak neboxovali :)

 

motor 1.0MPi poměrně tichý, opravdu oproti 3 válcům z FI a FII HTP je ten rozdíl v hlučnosti znatelný, leč ta melodie opět úsměvná. Každopádně při zatížení 2mi osobami a prázdným kufrem se CITIGO v městkém provozu vodilo parádně, velmi mrštné a co musím vyzdvihnout, velmi dobrý poloměr otáčení, točí se opravdu na fleku. Co se týče spotřeby, jeli jsme kombinovanou město / mimo město kde jsem trápil citigo k hranici 150km/h a spotřeba se ustálila na 5,8l/100km....po bližším seznámení a klidném mimoměstském provozu dokonce spotřeba klesla na 4,5l/100km.

 

Po otevření kapoty jsem měl úsměv na rtu, vše je naprosto pidi uni :) expancka, silenbloky motoru, jen brzdový válec je z "dospělých aut" jinak vše miniaturní....co se mě nelíbí je třeba umístění VIN na karoserii, první rána a VIN bude zdeformovaný, což k dalšímu prodeji apod nese jisté komplikace atd, ale to jsem odbočil.

 

Oba jsme s přítulí vraceli auto se smíšenými pocity, určitě zanechalo dojem klaciského auta, náchylnost na boční vítr byl znatelný, ale ten den extrémně fučelo, což je znát na každém voze. Zpracování standartně škodovácké, příjemné plasty, vše lícuje. Co mě vadí tak opravdu velké těžké dveře (což je každé 3dvířko) a nastavování polohy sedadla posunem páčky, dále při posezu vzadu hlučnost kufru (nemá totiž plastové či textilní podběhy, prostě holá kastle jako za felicie) a co jsem postrádal vpředu držák, nebo místo na 1,5l PET láhve :(

 

 

Dát za to ale 229.000,- skočil bych určitě do větší ségry FII...

2011-12-03 15.10.06.jpg

2011-12-03 15.10.16.jpg

2011-12-03 15.08.24.jpg

2011-12-03 15.08.09.jpg

2011-12-03 14.53.39.jpg

2011-12-03 15.09.41.jpg

2011-12-03 15.09.47.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ten 3dveřák vypadá mnohem líp, navíc, kdo by tuhle motokáru chtěl na nějaký převážení pytlu cementu? Nikdo, takže pro obchoďáka s notebookem na sedačce, mladý pár a nebo starší rodiče ideální auto

 

dovolil bych si oponovat s tim obchodakem...

 

jednak se ti tam nic nevejde za vzorky a nedejboze darky

 

a na druhou stranu v tomhle jezdit svych 5000 km mesicne, to bych byl opravdu nerad :( :(

 

takze obchodaky bych z toho vyhodil...hlasuji pro kuryry :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Z mailu od škodovky cena ASG převodovky v Citigo:

 

 

ASG: Komfort bez řazení

 

 

Nová ŠKODA Citigo se v městském provozu cítí jako ryba ve vodě. A s novou automatizovanou převodovkou ASG si jízdu po městě naplno užijete i Vy! Zapomeňte na neustálé starosti o spojku a řadicí páku, elektronika se o řazení postará za Vás.

 

Převodovka ASG (Automatic Shift Gearbox) je ve své podstatě klasická manuální převodovka, u které se o ovládání spojky a řazení stará trojice elektromechanických ovládacích členů. Oproti běžným automatickým převodovkám s hydrodynamickým měničem točivého momentu, ale i oproti hydraulicky ovládaným automatizovaným převodovkám, je tak nejen lehčí a efektivnější, ale díky své jednoduchosti také spolehlivější a méně náročná na údržbu.

 

Komfort samočinného řazení si tak můžete dopřát, aniž byste přišli o vynikající dynamiku nebo nízkou spotřebu modelu Citigo, a aniž by to znamenalo pohromu pro Vaši peněženku. Převodovku ASG lze na přání objednat k motorům 1,0 MPI/44 kW i 1,0 MPI/55 kW za příplatek 17 500 Kč u modelu Active, u modelů Ambition a Elegance je pak příplatek jen 12 500 Kč. Dodávky vozů vybavených touto převodovkou začnou v červnu 2012.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

nějaký čas jsme přemýšleli o Citigou, ale nakonec jsme dospěli k tomu názoru, že by jsme ho moc nevyužili, jelikož si spíš myslíme, že jde především o městské vozidlo a my využijeme spíše dálnice a hlavně dálky. Ale každopádně jsem i já měla možnost sednou si tomuto autu za volant a interiér mě nezklamal, ale do zavazadlového prostoru bychom asi nedali ani týdenní nákup :). Každopádně nějak takhle si představuji auto do města. Výhodou je, že pravděpodobně všude zaparkujete :). Jen jsem se chtěla ujistit, opravdu nejsou v nabídce u Citigou xenony?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...