Přejít na obsah

Pískání při rozjezdech


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

 

poslední dobou se mi začal z motoru ozývat při rozjezdech takový pískavý zvuk, ale projevuje se to jen opravdu když stojím, zařadím jedničku a rozjedu se....po pár metrech to vždycky přestane. Četl jsem někde, že to může být klíňák nebo nějaká vypínací kladka......Netušíte co to může být? Nerad bych něco zanedbal....Mám Octavii I RS.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

promiň, že se ti dotoho vecpu, mám podobný problém s možná stejnou příčinou, po startu mi jde z motoru zvuk jako bych šlápl několikrát na žvýkačku, po jízdě se to ztratí, známý mi říkal, že je to klíňákem, najeto 82 tis. km neměněn. 1,9 Tdi 81kW ASV.

ještě jednou promiň, ale nechtěl jsem zakládat zbytečně další téma.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

nebude to náhodou zadné bubnové brzdy ?

mne to tiež robilo a myslel som si, že motor, ale boli to zadné čeľuste ... buď zhrdzavený válček, ktorý sa nesťahuje, alebo lanko ručnej .. daj na zdvihák, zatoč a uvidíš

Odkaz ke komentáři

to 'Mirouch76': To je pravda, ale mě se už několikrát dostal malý kamínek mezi kotouč a krycí plech.

To byly ale dost hnusný zvuky. Jednou jsem to musel rozdělat, podruhé se kamínek ubrousil a vypadl.

A bylo to slyšet právě jen při malé rychlosti... :smich:

 

Klíňák je opravdu spíš při startu studeného motoru-než se pořádně napne.

Snad se dá i něčím prostříknout-je na to nějakej special sprej. (grafitovej snad...)

 

Otázka je jestli to je opravdu klíňák... :D

Odkaz ke komentáři

Spíš než vypínací kladka to bude napínací kladka. Dělá mi to taky. Když se v klidu rozjíždím, tak se ozve pííísk dlouhý asi 1sec. Výměna řeměnu mi nepomohla, ale zkoušel jsem samotnou napínací kladku a ložiska jsou dost unavený a plný prachu, takže vydává dost hrozný zvuky. Už se chystám na výměnu, tak dám vědět, jestli to pomohlo...

post-2561-1302709860_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...