Přejít na obsah

Problém...


Guest Vondy

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapy.

Mám doma ustájenou Škodu Octavii II. 1.6TDI CR (77 kW). Mám jí asi 2 měsíce, ale už od začátku co jsem jí koupil se projevila jedna nepříjemná věc. Přesedlal sem na ní z Octavie II. 2.0Tdi s kterou sem za 3 roky každodenního používání neměl ani jeden problém. Jde oto že když stojim a vyřadim na neutrál, sešlápnu plynový pedál až na podlahu, tak otáčky rostou, rostou, ale zastaví se na 2500ot/min. To samé se děje když zařadim kvalt sešlápnu spojkový pedál a plyn až na podlahu. Ovšem když se auto rozjede tak se tento jev úplně vytratí. Příde mi to divné protože auto je uplně nové. Někde jsem se dočetl že by to mohlo být přepnutím auta do nouzového režimu. Myslím že i při měření emisí by mohli narazit na problém. Co si otom myslíte? Setkali jste se někdy s něčím podobným?

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď která povede k objasnění mé ,,závady".

S pozdravem Vonddy.

Odkaz ke komentáři

Aha no docela mě to překvapilo protože jsem byl zvyknuty z 2.0 Tdi :) tak škoda..,,nepoturuju" si motor na křižovatce před buchtou :D Jinac škodaservis neříká nic nepřišlo mi to až natolik důležitý ject stím na servis ,-) Každopádně díky za objasnění všem ,-)

BTW Stanson jo jo telekoumák :) :)

 

 

No a jak je to pak na emisich ?

To davaji jako max otacky 2500 do masiny ?

 

To by mě taky zajmalo :-)

Odkaz ke komentáři

kdyby si ty návody četl, tak víš, že tam je něco jako nevytáčet motor do otáček an prázdno a studený, tuším, žě je to styl jízdy nebo jak ej to tam rozdělené :D

 

PS: nedělej američana - co není napsané, tak je vada/může se/neřeší se...

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím, máte už někdo zkušenost s tímto motorem?

prý tam ve 100-120 tis. odcházejí ty CR vstřiky?

co ten filtr tuhých částic? před pár dny jsem se vrátil z Chorvatska a cetou tam jsme stáli cca 5,5 hodiny v koloně před Zadarem. Vedle mě poskakovala v koloně paní v novém Superbu a byla docela zoufalá, kdy se jí ozve signalizace filtru tuhých částic a konečná dál se nejede. Bylo vidět, že s tím má už zkušenosti - nepotkalo ji to poprvé.

Máte s tím někdo zkušenosti, jak se to chová ve velmi pomalu jedoucích (stojících) kolonách ?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, máte už někdo zkušenost s tímto motorem?

prý tam ve 100-120 tis. odcházejí ty CR vstřiky?

co ten filtr tuhých částic? před pár dny jsem se vrátil z Chorvatska a cetou tam jsme stáli cca 5,5 hodiny v koloně před Zadarem. Vedle mě poskakovala v koloně paní v novém Superbu a byla docela zoufalá, kdy se jí ozve signalizace filtru tuhých částic a konečná dál se nejede. Bylo vidět, že s tím má už zkušenosti - nepotkalo ji to poprvé.

Máte s tím někdo zkušenosti, jak se to chová ve velmi pomalu jedoucích (stojících) kolonách ?

 

Ohledně filtru nevím, ale k těm střikům bych něco měl. Je to českou naftou a vůbec celým procesem tankování. U aut to není až takový problém, ale třeba u zemědělské techniky, kde je CR, to je vážný problém. Traktor spálí mnohem více nafty a "špinavá" nafta dělá své. Takže netankovat v zapadlém statku, ale u renomovaných čerpaček.

Bohužel tento problém Ti ani kvalitní čerpačka nemůže vyřešit. Vše je v legislativě o kvalitě nafty a pokud s tím nikdo nic neudělá, bude se tu dál prodávat "špinavá" nafta a vše bude dle zákona.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...