Přejít na obsah

Samovolné vybíjení autobaterie


Kajman

Doporučené příspěvky

Ahoj, v poslední době se mi už dvakrát vybila baterka cca během 2-3 dnů. Poprvé jsem to přičítal mrazům, když se to stalo podruhé (baterka do rána total vybitá), začal jsem pátrat. Dobíjení na autě OK. Baterka rok stará Varta Silver 77 Ah.

Včera jsem zkoušel klidový odběr auta (cca 5 minut po zamčení), je +- 50mA, dál neklesne ani po 1/2 hod. Z toho cca 5mA alarm, 35mA radio (zkoušeno vytahováním pojistek). Zkoušel jsem opakovaně po zamčení auta, zda se "uspí jednotky" asi z 10 pokusů se 1 stalo, že se neuspaly, pak odběr osciloval kolem 320mA, přitom bylo slyšet cvakání jakoby nějakého relátka u rádia. Po vytažení pojistky rádia poklesl odběr na cca 15mA - z toho soudím, že problém je v rádiu.

V autě je RNS Columbus, nová Gateway (tuším AD), HW odblok obrazu, FL jednotka park. asistenta, montáž by Vaša.

 

Někde jsem se dočetl, že ten problém může dělat HW odblok. Nebo tam může být ještě něco jiného?

Předem dík za tipy

Upraveno uživatelem Kajman
Odkaz ke komentáři

Tak to by mě taky zajímalo,protože švagr má Nového supa II a začalo mu po dvoudenním staní ,že nenatočí auto-totálně vybitá baterka. Auto je rok starý a začalo to když si nechal udělat oblok obrazu. V servisu si myslí že by to mohla dělat GPS která tam je od začátku,ale zajímaví je že to začalo v době kdy nechal udělat oblok cca. před čtvrtrokem.

Odkaz ke komentáři

SW ne, mám HW odblok ze SH fóra od člena tuším carel

 

to s tím HW odblokem že může zlobit jsem někde četl na SH, psal to tam někdo z machrů přes Columby (cosby, ferda 25..., jak na potvoru tu diskusi teď nemůzu najít) právě jsem si říkal, že ho vyhodím a nechám si udělat SW. Stejně mně už dlouho štve, že kvůli němu nemám GALA

 

zkusím teda vyhodit ten odblok, uvidíme.

 

Když se dělá SW odblok, musí Navi ven z auta?

Odkaz ke komentáři

JJ záhadné odběry v autech se hledají moc pěkně zvláště když se stále musí čekat až auto usne a testovat to neustále dokola atd....:.--))))

 

SW odblok podle mne OK..... ale ten HW odblok to klidně dělat může.....ve špojitosti z něčím se tam může dít něco nežádoucího......

 

50mA neni moc ale také je to hodně a to nemluvě o tech 350mA.........

Upraveno uživatelem MartinRS
Odkaz ke komentáři

Jj opruz, už jsem u toho měření strávil 2 sobotní odpoledne. Když jsme tak u toho, kolik teda má brát běžná OII bez dodělávek typu netovární alarm?

 

Mě po odpojení pojistky RNS a neorigo alarmu ukazovalo 10-12mA, neorigo alarm +5, zbytek do celkových 48-50 uspaný RNS.

 

Původně jsem si myslel, že mi ten vysoký odběr dělají prosvítající LEDky, mám je v inteiéru prakticky všude a možná ještě víc :wub: ale tato varianta byla v ném případě prakticky nezměřitelná, po odpojení pojistky změna 0

Odkaz ke komentáři

Takže pořád ještě nejsme u cíle. Po odstranění Hw odbloku proběhla i diag., kromě miliónů závad způsobených testováním klidového odběru (vytahováním pojistek), prý je vše OK.

 

Včera jsem ráno přijel do práce, a večer už jsem neodjel, baterka vymlácená.

 

Dnes reklamace baterky u prodejce (spíš pro formu, změří to zátěžákem, potřebuju vědět, jestli už není načatá nebo KO) no a budeme zkoušet dál.

 

Zas***ý život!

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Zdarec, mám problém se svojí Oct. I RS.

Přijel sem z dovči a přšel jsem k autu a baterka uplně KO, byla tam 3 týdny do té doby všechno OK.

Nahoře píšete že jste zkoušeli vytahovat pojistku alarmu jestli to nedělá, kde jí najdu abych jí popřípadě mohl vyndat kdyby auto mělo velký odběr i při "uspání". Na schématu jsem jí nenašel dík za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Po přečtení všemožných rad, co by to mohlo dělat si nejsem jist co s tim. :(

 

Na moji O II 1.9 TDI FL dochazi k vyšťavení baterky.

Dneska v servisu (předtím úplně vybitá baterka, vyzvednutí po výměně rozvodů - zas skoro vybitá) mě přeměřili jen jestli altec dobíjí.

Dobíjení je v prý pořádku, baterka nová, takže leda zkoušet najít kde je velký odběr vytahováním pojistek. :wallbash:

 

Mám ještě dotaz jestli je normální, že po úplném vypnutí zapalování a vytažení klíče, svítí čudlíky na rádiu (orig. swing)????

Našel jsem v Audio, Hifi něco o gateway ... netuším co to je a kde to je :blink:

 

Najde se někdo v Brně kdo pomůže s elektrikou, případně jestli se rádio úplně nevypne, tak co s tím???

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...