Přejít na obsah

Olej do Octavečky TDI 66kw


Guest Ládis

Doporučené příspěvky

bere olej/nebere olej... jestli bere dost, tak 10W-40, jestli nepapa, tak bude nejlepsi 5W-40 a jestli myslis znacku... tak to si vyber podle sebe. Ja letos nalil Castrol ;)

 

napis clenovi ajpservice (myslim, ze se to tak pise) a domluv se s nim

[/quot

Zdarec nevíte náhodou někdo jaky má bejt označení oleje do O1 1.9tdi 66kw motor alh 505 00? 505 01? ATD. Díky

Odkaz ke komentáři

jasne, ze muzes dat 10W-40, jako pokud nejezdis vylozene jenom kratky trasy a po meste, tak to nepoznas ;) jo, to oznaceni si hlidej, presne jak pises ;) ale na ty strance, co jsem psal, se dozvis uplne vsechno :smich:

 

ale jestli mas takhle malo najeto, tak bych to neresil a nalil tam 5W-40, ale to je proste na tobe, no. Zpatky z 10W-40 na 5W-40 se bude prechazet hur, nez obracene. Ja to teda letos udelal, ale jen kvuli tomu, ze budu vic popojizdet v zime a prvni kilometry budou po meste v kolonach, tak kvuli tomu. Jinak jsem taky jezdil minuly rok na 10W-40.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
jasne, ze muzes dat 10W-40, jako pokud nejezdis vylozene jenom kratky trasy a po meste, tak to nepoznas ;) jo, to oznaceni si hlidej, presne jak pises ;) ale na ty strance, co jsem psal, se dozvis uplne vsechno :smich:

 

ale jestli mas takhle malo najeto, tak bych to neresil a nalil tam 5W-40, ale to je proste na tobe, no. Zpatky z 10W-40 na 5W-40 se bude prechazet hur, nez obracene. Ja to teda letos udelal, ale jen kvuli tomu, ze budu vic popojizdet v zime a prvni kilometry budou po meste v kolonach, tak kvuli tomu. Jinak jsem taky jezdil minuly rok na 10W-40.

Dám 10W40 už jsem ho tam dával tak ho tam nechám prej to ničemu nevadí:smich:íky za tu specifikaci a ten tip na ty stránky:Díky :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Taky leju Castrol EDGE turbo diesel 5w40 a měním něco mezi 10 - 12 tis. A nemám absolutní problém. je mi to divný, ale za poslední 3 výměny jsem nemusel dolít. No jo starší auto, potřebuje lepší věci ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

takto, ja už dlho hladám nejakú spoločnosť čo sa venuje výskumu oleja, jedna vec čo som si všimol, a na ktorú sa často zabúda, je že oleje sa musia meniť v závislosti od stavu motora, keď netesní, a dostane sa tam palivo, voda, nemrzka, tak môže byť aj 15000 km veľa. príklad:

 

e20645-001.gif

 

intervaly oleja, menil striedavo pri 5500, najviac mal 9900 mil, olej ma v poriadku ale odporúčajú mu dokonca 12000mil (20000tkm), naopak tu je jeden ktorému odporúčajú 4000míľ kvôli motoru:

BlackstoneOilanalysis.jpg

 

takže ono to neni až tak o oleji (samozrejme nejaký podiel tam je), ale o motore, auto do 200 000tkm môže mať 15tkm výmenný interval akurát, po tejto hodnote? Ja by som skracoval, alebo dať si urobiť rozbor a podľa toho sa zariadiť. Každopádne pri budúcej výmene olej podrobím rozboru, stáť to veľa nemôže (30-40€), a ak to aj bude viac, tak sa aspoň dozviem či interval môžem predĺžiť alebo naopak skrátiť.

Odkaz ke komentáři

to možná,ale podle mně obyč olej dřív zoxiduje a má horší mazací schopnosti když s ním ujedu 15 tis km a mám ho vyměnit.tak třeba už od 10tis stojí za houby a těch 5 tis. je pro motor utrpení.

podle mě LL stojí za prd už třeba od 20tis takže když ho měnim v 15 tak měnim olej kterej je třeba 90% funkční. :( až začnete doslovně tohle rozebírat tak se budete válet smíchy,jak sem to napsal :) a jak to myslel

Odkaz ke komentáři

chapu tvoji uvahu, ale proste to jsou vyhozeny penize ;) je urcite lepsi prejit na pevny interval a menit treba po 12tisicich, lit tam dobrou 5W40 a mas klid :) ale tak kazdymu podle jeho gusta :( ty oleje jsou delany na 15tisic, zalezi kde jezdis, jak jezdis a za jak dlouho tech 15tisic najedes.

Odkaz ke komentáři
chapu tvoji uvahu, ale proste to jsou vyhozeny penize ;) je urcite lepsi prejit na pevny interval a menit treba po 12tisicich, lit tam dobrou 5W40 a mas klid :) ale tak kazdymu podle jeho gusta :( ty oleje jsou delany na 15tisic, zalezi kde jezdis, jak jezdis a za jak dlouho tech 15tisic najedes.

 

Hele teď mě ještě napadlo, já měním po 10-11 tis olej normal 5w40 castrol diesel tech, ale zajímalo by mě, jak počítač na mé octě vyhodnotí ten interval, protože když ho vynuluji, tak většinou po 10 tis nenaskoci service oil, ale pozdeji...

Odkaz ke komentáři

vzdyt jsem to psal :) jasny, kdyz budes jezdit po meste, tak menis treba po 8tisicich, kdyz jezdis dalky, tak je blbost menit po 8, to je preci jasny :lol:

 

Noac: to nevim, ja to nastavuju pres vag a tam si interval nastavis jaky chces

Odkaz ke komentáři
vzdyt jsem to psal :) jasny, kdyz budes jezdit po meste, tak menis treba po 8tisicich, kdyz jezdis dalky, tak je blbost menit po 8, to je preci jasny :lol:

 

Noac: to nevim, ja to nastavuju pres vag a tam si interval nastavis jaky chces

 

a to si nastavíš na km, počet startů nebo jak?

Odkaz ke komentáři

nastavuje se tam pocet dni a km, za kolik se ma ohlasit vymena :lol: ja nechavam 15tisic a 365 dni v PP, ale menim driv, zalezi, jak to vyjde, ted jsem menil po 10tisicich, nekdy po 12...

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Taky přihodím něco do diskuze.Já používám Castrol Magnatec 10W40 jsem naprosto spokojen.Mám nalítáno 180000 a co neliju to vyleju. Jednou se mi stalo,že na mě začal blikat interval oleje tak jsem fičel do Ostravy na jednu benzínku tam přiklusal típek vycucl olej kypnul ho na sklo a graf mu vypotil,že je olej OK.Včera mi to začalo blikat zas tak to neřeším dám tomu ještě cca 1000km a pak to vyměním.Osobně si myslím pokud se jezdí v klidu tak bych měnil i ve 20000 :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...