Přejít na obsah

Kajman - Černá Perla


Doporučené příspěvky

Dovolím si představit svoji v pořadí již třetí Octavii, tentokrát 2. generace, TDI 103 kW, motor BMM s DPF, RV 03/2006, původ DE se 173 000 km. Výbava Elegance Sport, tj. sportovní sedačky, 3 ramenný kožený volant, kola Pegasy, pneu GoodYear 225/45/R17, střešní okno, atd. viz fotky.

 

post-494-1248643484_thumb.jpg post-494-1248643525_thumb.jpg post-494-1248780521_thumb.jpg

první fotka, starší a mladší spolu

 

post-494-1248643511_thumb.jpg post-494-1248788735_thumb.jpg

interiér sportovní sedačky, vpravo ještě původní orig. držák telefonu ... a současný stav v laku 9910 a s upraveným držákem

 

Provedené úpravy:

fólie SolarOptik NFC, nějaké to zabezpečení, zkrácení dráhy řadičky ala Doli, úprava origo telefonního držáku na univerzální, nějaké lakování plastů v intru, kožená loketka RS face, LED osvit všeho co se dá + něco navíc :D : zavazadlový prostor, odkládací schránka spolujezdce, zadní RZ, LED parkovačky a osvětlení nástupního prostoru, komplet LED v interiéroých lampičkách, přední lampička Superb, zadní O1 Elegance, podsvícení klik a odkládacích kapes ve dveřích, ovládacích koleček výduchů topení, přední i zadní popelník*, vnitřek jumbo boxu*, odkládací schránky na palubce*, schránka na brýle* (*= s mikrospínačem, tj. svítí jen při otevření), podsvícení prostoru nohou - pod palubkou / sedačkama

plynové vzpěry kapoty

18x8 ET 35 OZ Superleggera letní, 17x8 ET 35 OZ zimní, vše zapsáno v TP

venkovní samostmívací zrcátka

zadní parkovací kamera pod výklopným logem

zatmavená zadní světla (s atestem)

RS nárazníky přední zadní + komplet předělávka PDC na FL čidla, přední + zadní

brzdy přední 4pístky Brembo na 312 kotouč, zadní RS, brzdiče lak zelená ala O1 RS

kompletní SoundSystém včetně tlumení dveří, tapeců, podlahy

 

plán - tažné orig. Škoda

Upraveno uživatelem Kajman
Odkaz ke komentáři

ViktorMPI: lakování podle návodu mistra Vaši "Jak jsem lakoval plasty", mrkni do sekce "Návody, rady, Jak na to ...". Podrobnější diskuse je k tomu i na SH fóru. Chce to prostě vyzkoušet, trochu praxe, atd. V zimě jsem podle stejných principů lakoval i ALU disky, návod je taky na SH fóru.

 

Kully: jaké LEDky použiješ, je na tobě, fantazii se meze nekladou. Jsi limitovaný pouze místem vevnitř lampičky. Taky zvážit cenu. Tyhle moje "obyčejné" 20k md se dají sehnat na Aukru cca po 2,50 Kč. 5 mm 70k mcd budou určitě dražší. To "až 70 000" znamená většinou závislost na proudu (při stejném napětí), čím vyšší I, tím více svítí... Ty 10 mm bych osobně do této lampičky nedával, vejdou se tam jenom 3, možná 4, tj. hodně intenzivní světlo pouze ze 3 bodů, což mi vadí. U těch menších dosáhneš toho, že svítí jakoby celá plocha lampičky.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

LED osvit RZ

Původní sufitky nahrazeny moduly 2x3 LED vlastní výroby + paralelní odpor k obelhání ŘJ ... (složený ze série 5ti 18 ohm 2W odporů, kvůli rozložení tepelné zátěže, tj. celkem odpor 90 ohm a výkon 10(!) Watt. Měl jsem nachystanou i další sérii ke druhé lampičce, ale nakonec jedna k obelhání ŘJ stačí).

 

post-494-1250460781_thumb.jpg post-494-1250460814_thumb.jpg post-494-1250460837_thumb.jpg

 

post-494-1250460929_thumb.jpg post-494-1250460979_thumb.jpg post-494-1250460995_thumb.jpg

 

EDIT: pro zájemce návod na výrobu modulů v *.pdf

LED_Modul_osv_tlen__RZ_O2.pdf

Odkaz ke komentáři

Na tom popelníku není co pokazit. Nejhorší je udělat druhý výřez ve skeletu, je tam málo místa, ale všechno jde...

Ad superfatty - nemyslím, že by tyhle Home Made LED moduly byly pro něj nějaká konkurence, přeci jen to asi není k masovému rozšíření, je to spíš pro takové hračičky jako já...

Jinak všechna čest superfattyho práci, jeho reference a kredit jsou impozantní :)

Odkaz ke komentáři
JJ. čierna je sexi!!!! Žial na RS nevyzerá dobre, ale uzávam že vyzerá super. :angry: Veľa šťastných km!

Právě že černá na RS vypadá mnohem líp než bílá ale chápu že to je otázka názoru :o

Já vybíral mezi černou a střibrnou a když ty dvě barvičky stáli vedle sebe tak nebylo co řešit ;)

Odkaz ke komentáři

Ach jo, ta černá...

První Octu jsem měl černou perleť a patrně zde začala ta "úchylka" ... Když jsem pak dovlekl domů stříbrnou, ze začátku jsem to měl doma furt na talíři - "...stříbrná, to má dnes každý idiot..." (majitelům stříbrných aut se omlouvám :palec:), atd. Rodina ( :)) nakonec pochopila praktičkost stříbrné, ale ta nostalgie tam byla pořád.

Pak jsem jednou brouzdal po netu, našel jsem v bazaru auto a poslal domů odkaz drahé polovičce, jak se jí líbí. Reakce byla něco jako "jé, černá, takovou by mi ani nevadilo umývat každý druhý den"

... a na druhý den jsme pro ni jeli ;)

Odkaz ke komentáři

Jak jsem továrního držáku telefonu udělal originální (aneb křížení Škoda x Filson :palec: )

 

Postup ve zkratce : demontovat Škodu včetně kabeláže, přední díl i s kabelem pryč, zadní díl uřezat - shora přiměřeně zakrátit (z odřezané části uřezat ještě horní zaoblení a přilepit jej na spodní část), zespoda vyřezat otvor pro telefonní zásuvku - skrz ni pak povedeme napájení telefonu, vlepit zásuvku s připravenými vodiči (+) a (-), rozhodit Filson a zadní vlepit sekunďákem do zadního Škody (nutno nastavit pozici aby byl posléze telefon ve správném úhlu), z vhodného plastu dodělat chybějící plášť (pozor na dírky na šrouby Filsonu, ponechat přístup pro budoucí smontování), dotmelit, vybrousit, základ plasty, barva 9910, pár vrstev laku, namontovat do auta zadní díl, zapojit vhodně napájení, nakonec přední díl... a to je asi všechno.

 

Pár fotek z průběhu (bohužel jsem zapoměl fotit proběh řezání a lepení, snad ta logika bude jasná z těch vytmelených fotek):

post-494-1251291561_thumb.jpg post-494-1251291570_thumb.jpg post-494-1251292416_thumb.jpg post-494-1251292421_thumb.jpg

 

tady už je spodní díl v autě, zapoměl jsem jednu věc - napájení je přes obyčejnou autonabíječku, dává cca 5,3 V (tak ať tam nepustíte celých 12!), nabíječka je připojena natvrdo na spínaný (+) přes pojistku a na (-), původní kabel je přímo u nabíječky střihlý, je schovaná za kastlíkem spolujezdce a z ní jdou kabely do té "telefonní" zásuvky v držáku. Na původní kabel nabíječky mi jeden ajtík nacvaknul telefonní konektor

post-494-1251292776_thumb.jpg

 

... a tak vypadá finále...

post-494-1251292811_thumb.jpg post-494-1251292829_thumb.jpg post-494-1251292895_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Signalizace zámku zpátečky pro roztržité jako jsem já :):

Už mne pěkně štvalo, jak zapomínám odemknout zpátečku a to věčné strartování "nadvakrát" ... tak mě napadla taková malá signalizace. Princip: supersvítivé červené diody napájené spínaným (+) přes mikrospínač, který je sepnutý při zamčené zpátečce. Tj. zapnu zapalování a uvidím, že mám zamčeno. Odemknutím zpátečky vše zhasne.

 

Provedení - vhodně zabudovat mirospínač s páčkou, diody jsem "zavrtal" do plastového krytu pod budíky, tj. nebudou vidět napřímo, ale odrazem od plexi krytu budíků. Celé bude přelakováno.

post-494-1251442830_thumb.jpgpost-494-1251442859_thumb.jpgpost-494-1251442797_thumb.jpgpost-494-1251442891_thumb.jpg

post-494-1251442896_thumb.jpgpost-494-1251442982_thumb.jpgpost-494-1251443024_thumb.jpgpost-494-1251443029_thumb.jpg

post-494-1251443033_thumb.jpgpost-494-1251443087_thumb.jpgpost-494-1251443091_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

:) nene, dělám si jen srandu, vím, že to je věčné téma a není řešitelné, každý má rád svoje a já TDI nezatracuju, ale sám bych si ho nekoupil

 

Ale jinak mi ten nápad se signalizací začal vrtat v hlavě, protože mám stejný problém, prostě nastartuju a chci hodit jedničku a musím vypnout motor, odemknout a znovu nastartovat. Narychlo mě napadlo, že bych to mohl napojit přes napájení stropní lampičky. Prostě by to začalo svítit po otevření dveří dokud nenastartuju, ale už při vkládání klíčku bych si toho měl všimnout.

Odkaz ke komentáři
Na tom popelníku není co pokazit. Nejhorší je udělat druhý výřez ve skeletu, je tam málo místa, ale všechno jde...

Ad superfatty - nemyslím, že by tyhle Home Made LED moduly byly pro něj nějaká konkurence, přeci jen to asi není k masovému rozšíření, je to spíš pro takové hračičky jako já...

Jinak všechna čest superfattyho práci, jeho reference a kredit jsou impozantní :palec:

 

klobouk dolů, teda ta rztka to je hroznej bastl ale je to naprosto jedno, hlavně že to svítí.. :lol:

 

to reference: já nemám napsaný, že mám patent na ledky :-) ovšem takový kompliment moc potěší a musím podotknout že to je proč to dělám.. děkuju

já bych na takový pokusy neměl Kajmane ale kdybys vymyslel nějaký rozumný bazmek na ty moduly na RZtku, spousta lidí by Ti utrhla ruce.. protože mít z LED udělanou SPZtku je krásný ale s těma odporama je to potíž. ;)

klobouk dolů před šikovností, já jsem levej až to bolí..

Upraveno uživatelem Superfatty
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...