Přejít na obsah

špatně řadí


Doporučené příspěvky

Ahoj, řeším problém s řazením. Dvojku musím rvát, abych ji zařadil, trojka když nechytnu správný otáčky, tak se chytnou zuby, čtyřka a pětka docela jdou. Vyměnil jsem olej a promazal táhla a rapidně se zlepšilo řazení jedničky, ale jinak je to děs. Dost jezdim po městě a je to peklo. Auto má najeto nestočených 198 000km. Motor jinak jede perfektrně. Ta převodovka co jsem se dočetl má někde slabý nýty a to je prý příčina problémů. Řešil jste někdo repasi nebo výměnu za novější typ, třeba z 75kw verze? Co se vše musí měnit? Koukal jsem že repasovaný stojí zhruba 11 000kč. Napadlo mě sehnat třeba z bouračky novější převodoku, ale nevim, jestli by se to vyplatilo...

Odkaz ke komentáři

Ano, převodovka se musí rozhodit, při té příležitosti by se mohly vyměnit i ty nýty (jen u převodovky DUU, převodovka DLP má silné nýty) a mění se jen ta synchronová kolečka, převodová kolečka by se měnili jen v případě silného opotřebení, ale ty bývají většinou v pořádku :D

Odkaz ke komentáři

ja som mal problem s trojkou... a tak isto mi zamrzalo radenie v zime... zobral som injekcnu striekacku.... do nej natiahol olej.. a v motorovom priestore som do tej gumy na lankach nastriekal kopu oleja... chvilu som sa v aute potom hral s pakou aby si to ponatahovalo olej tak kde bolo treba a bol klud... mozno ze ti to nepomoze, ale stoji to za vyskusanie pred tym ako das repasovat prevodovku...

Odkaz ke komentáři
A nemáš typ na někoho, kdo se tím zabývá? Typ převodovky zjistim z VINu nebo je to někde napsaný?

 

Kdo by ti tu převodovku opravil bohužel nevím :lool: a druh převodovky možná zjistíš podle VIN nebo to udělej jako já, lehni pod auto a zespodu na převodovce je taková ploška, kde je vyražený kód převodovky, bude tam buď DUU nebo DLP (já mám naštěstí tu DLP, kde jsou nýty v pořádku, tzn. že se nestřihnou) :palec:

 

Vladan: u tebe to bude asi taky načatý synchron nebo by možná pomohlo seřídit lanovody, ale spíš to vidím na pomalu odcházející synchron :lool:

Odkaz ke komentáři
ja som mal problem s trojkou... a tak isto mi zamrzalo radenie v zime... zobral som injekcnu striekacku.... do nej natiahol olej.. a v motorovom priestore som do tej gumy na lankach nastriekal kopu oleja... chvilu som sa v aute potom hral s pakou aby si to ponatahovalo olej tak kde bolo treba a bol klud... mozno ze ti to nepomoze, ale stoji to za vyskusanie pred tym ako das repasovat prevodovku...

 

V zime mi to radilo hodne ztuha nez se ohrala prevodovka, to vyresil novej olej a promazany pouzdra a lanovody, takze 1 uz zaradim celkem pekne, ale na ty 2 a 3 budou spatny ty synchrony urcite. Pred tim jsem byl zaslepen strizenymy nyty, takze me synchrony ani nenapadly :palec:

Odkaz ke komentáři
No u me je problem z 1 do 2 gdyz to hci agresivne prehodit :palec:, a pokazde to skrtne... cim by to melo bejt nevim... synchrony mozna....

To je normální chování týhle převodovky, neumí řadit moc rychle, mám na dvojce novej(asi 10tis.km) synchron a i když držím spojku pořád vyšláplou tak to nedokáže přeřadit v mžiku z 1 na 2, ta prodleva tam prostě musí být.

 

A taky u stokoněk nejsou lanovody, ale klasický táhla.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

To je normální chování týhle převodovky, neumí řadit moc rychle, mám na dvojce novej(asi 10tis.km) synchron a i když držím spojku pořád vyšláplou tak to nedokáže přeřadit v mžiku z 1 na 2, ta prodleva tam prostě musí být.

 

A taky u stokoněk nejsou lanovody, ale klasický táhla.

 

Zdravím, mě by zajímalo to ohledně těch táhel, ptal jsem se na škodováckym vrakáči a bylo mi řečeno, že se u 101 koňovejch oktávek vyskutuje i řazení s lanovodama, co je na tom pravdy ?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...