Jump to content

jELDův SUPERB II combi

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

zatím nechci dělat žádný velký závěry, mám vyjetý asi 3 nádrže, ale dojezd se snížil o 30-50km na nádrž při stejným jízdním stylu. nikdy jsem tomu nevěřil, ale něco na tom bude. nepočítal jsem jestli se to vyplatí- nižší cena vs menší nájezd...

Guest Tomas_ek

ti je 60 litrů málo? já si ještě před chvílí myslel, že mám 55 :lol:

už mám najeto 1200 km, tak se musím dokopat ke spočítání skutečný spotřeby :)

3,6FSI má u mě dojezd cca 300km, s TDI cca 500km. Pokud nejedeš jako prase, V6 ujede 800km a TDI cca 1200km

Větší nádrž by se hodila, ale při normální jízdě naprosto dostačuje ta co tam je. Jsou jiné motory, které dokáží nárž vyprázdnit rycheleji než V6 - např. 2.0TSI :)

nelze paušalizovat.

v tom čim jezdim já je naprosto unreal nájezd 1200km. to prostě z fyzikálního hlediska není schopný spojení TDI a DSG docílit. jezdim naprosto normálně, v poslední době hodně město, dálnice 140 tacho, mimo 110 tacho a spotřebu mám v podpisu. jednou jedinkrát se mi podařila spotřeba 6.2 (reálná, ne PC), ale to byla jízda jen a pouze mimo město bez jedinýho předjíždění a přišel jsem si jako brzda provozu.

osobně myslím že na tuto kategorii je to málo - 1200 km na nádrž ani ve spojení TDI s manuálem je nesmyslná hodnota - jednou mě naběhlo nájezd 1000 km ale to bylo dle PC- jinak jak píše Luke je to cca 600-700 na nádrž .

pokud v Německu sjedeš z ucpané dálnice a jedeš po okreskách, kde máš maximálně 100km/h, dodržuješ všechny 70km/h a vesnice 50km/h, není spotřeba do 5l/100km žádný problém i s motorem 2.0TDI 125kW DSG...

tak to si na tom podobně jako já. S kombíkem nyní 64tkm a se sedanem 50tkm. Oboje 2.0TDI 125kW DSG ;) Je pravda že jízda za 5l nafty v tomhle autě je nudná (PC ukazuje 4,3), normální spotřebu mam kolem 10litrů...

• 6 months later...

tak mám najeto cca 70000 km a první nepříjemnost na světě , začala mi unikat chladicí kapalina - už jsem čekal něco jako praskala hlava atd... - naštěstí se ukázal jako kamen úrazu chladič ( ufff ) na záruku vyměněno a je klid

• 7 months later...
  • 1 month later...

Včera si mě asi nepostřehl mezi Doubravou a Březinou viď? lol.gif Jsem na Tebe troubil, ale letěl si jako blázen lol.gif

Ba ne, kecám, jel si normálně, já měl ale káru, tak jsem Tě nemohl dohonit rolleyes.gif