Přejít na obsah

Sportovní rybolov


TomasB

Doporučené příspěvky

Na sumce, štiky, candáty mám Dragon Salmon Master 30-60g, ručně stavěný. Za ten jsem vypláznul desítku. Na něm mám RED ARC naviják, jedna cívka asi 0,5km Fireline 0,12 žlutá a na druhé asi 150m Fireline 0,25 (20kg) černá.

 

Na pstruhy chodím se starým DAM přívlačákem 2,7m. Naviják TICA. Vlasec 0,16.

 

Ještě mám 3m Tom Raimond a nějaké další starší pruty, ale používám prakticky jen ty dva první.

 

Jinak dnešní nákup woblírků na pstruhy, za velkoobchodní ceny je to celkem za 1700,-

post-226-1310815043_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

asi ne.

 

Jinak jsem se právě vrátil z ryb. Odjížděl jsem včera ve tři odpoledne :lol: Jsem smradlavy a utahaný jak kráva. Spal jsem jen hodinku. Super jsme udělali na uhlíkách včera duháka 40cm co jsem včera baknul. Za včerejšek 16pstruhů, ale jen jeden, a to duhák, byl viditelně přes 30. Takže to bylo jediný co jsem si chytil k večeři. Jiné žrádlo jsem neměl. Ve stylu: "nechytíš = nežereš" :lol: Kámoš chytnul prd(jen 4 malé), ale ten si cestou koupil špekáčky. Tak jsme se nakonec podělili a měli každej obojí. Láďa, ten třetí co s náma nespal(nekecal)u řeky, tak ten jich chytil 28 a z toho si bral 3 co byli přes 30.

Dneska jsem chytil jen 4 ks a z toho byl jedlej jen jeden 37. Kámoš jich chytil za dnešek 19.

nějaké foto dodám pzději, jdu se vykoupat a lehnout si.

 

PD byl pěknej "brojler".

post-226-1310913630_thumb.jpg

post-226-1310913646_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mirku, koukám, že nejseš žádnej žabař a na ryby máš grilovačku opravdu dobře vychytanou. Já si musel vystačit s rolí alobalu. Ale můžu dopručit. Stačí to zabalit ve třech vrstvách do alobalu, rozdělat pořádnej oheň a pak rozhrábnout uhlíky, hořící kousky stranou a na rozažený uhlíky do plochy položit rybu v alobalu a sem tam ji otočit. ělal jsem ji takhle asi 20-30 minut. Jelikž to bylo alobalem hezky uzavřený, tak to bylo krásně šťavnaté.

 

Jinak kdysi jsme podobně dělali okouny v uhlíkách, ale to jsme sebou neměli vůbec nic, tak jsme jen rozdělali oheň, pak rozdupali uhlíky a okouny tak jak byli, jen vykuchaní, tak jsme je zahrabali to duhlíků asi na 10 minut. Kůže byla sice zuhelnatělá, ale vevnitř bylo masíčko fajn. Tehdá jsme měli hlad, byli promrzlí(listopad) a ani jeden jsme nesnídali. Prostě jsme ráno vyrazili k vodě a nic sebou nebrali. Hlad a promrznutí nám dalo zabrat, ale okouni a teplo ohně nám pomohlo. Na pstruha jsem měl plánovitě alobal i koření na grilování.

Odkaz ke komentáři

Tak dneska po dlouhé době na pstruhy. Celkem 10ks se mi dostalo doruky, z toho jen jeden bernej = 37cm. Ale jsem docela nasranej, protože mi to dneska sbalil pstruh jak hovado a upálil mi Horneta za 140,-. Nejen, že jsem ho nedostal a nesežeru, ale navíc mi ještě upálil woblerka, toho nejlepšího. Jsem vláčel na korytu asi 2m šířky, uprostřed co 0,5m dřevěné kůly. Mezi kůlama mi to sbalil těsně pod hladinou a než jsem si vůbec stihnul uvědomit, že mi zabralo takové hovado, tak mi to otočil kolem jednoho kůlu a na něm se mi říznul vlasec. Takového pstruha jsem naživo ještě neviděl. To i ten kámošův 47cm byl oproti tomuto chudinka.

Je otázkou, jestli si ale ten pstruh nějak pomohl, protože to že mi to urval pro něj nemusí být výhra, pokud to má někde v tlamě a nebude se mct nažrat. To vůbec nevím, protože jsem vůbec nezaregistroval, kde to měl chycený.

Odkaz ke komentáři
Tak dneska po dlouhé době na pstruhy. Celkem 10ks se mi dostalo doruky, z toho jen jeden bernej = 37cm. Ale jsem docela nasranej, protože mi to dneska sbalil pstruh jak hovado a upálil mi Horneta za 140,-. Nejen, že jsem ho nedostal a nesežeru, ale navíc mi ještě upálil woblerka, toho nejlepšího. Jsem vláčel na korytu asi 2m šířky, uprostřed co 0,5m dřevěné kůly. Mezi kůlama mi to sbalil těsně pod hladinou a než jsem si vůbec stihnul uvědomit, že mi zabralo takové hovado, tak mi to otočil kolem jednoho kůlu a na něm se mi říznul vlasec. Takového pstruha jsem naživo ještě neviděl. To i ten kámošův 47cm byl oproti tomuto chudinka.

Je otázkou, jestli si ale ten pstruh nějak pomohl, protože to že mi to urval pro něj nemusí být výhra, pokud to má někde v tlamě a nebude se mct nažrat. To vůbec nevím, protože jsem vůbec nezaregistroval, kde to měl chycený.

 

Buh vi co to vzalo a buh vi za co to melo chycene :D

Odkaz ke komentáři
Buh vi co to vzalo a buh vi za co to melo chycene :)

tak co to vzalo vím naprosto dobře, protože se to odehrávalo na vzdálenost méně než 3 metry a pstruh zkákal po hladině. Sebral to v hloubce tak do 20cm pod hladinou. Tam je strašně malej manipulační prostor, je to náhon do mlýna a má šířku tak cca 2m. Tam se wobler nedá zavést moc hluboko, protože to je vláčení tak 1-2m. Kde to měl chycený jsem nezaregistroval, ale wobler měl 2 trojháky, tak to není moc příznivá prognóza pro pstruha, jesti to má v tlamě.

Odkaz ke komentáři

Do prdele, jsem dneska nějak po sedné večer vyrazil na Labe pod jez, jen co jsem nahodil, tak slejvák jak kráva, když místo toho, aby to přešlo tak bylo hůř. Tak jsem zalezl do auta celej promoklej a počkal. Přestalo, tak jsem vylezl k vodě a začal chytat. Co nához, to jsem měl voblera a šňru ověšenu bordelem co se vyplavil někde z kanálu. Tak jsem sednul do auta a jel na Brozany. Tam se toho dost změnilo, skoro není kde chytat a ještě byl bordel na hladině. Uklouznul jsem na břehu a vyválel se v bahně. Nakonec jsem hovno chytil, byl od bahna a totálně mokrej. Brejle se mi furt rosily, no prostě totálně na hovno. Akorát jsem se nasral a moc toho nenavláčel.

Odkaz ke komentáři

No i o tom to je :lol: Dneska jsem šel po sedmé na Labe, ani ťuk, strašně to táhlo, že ani s 15g hlavičkou to nechtělo jít ke dnu. Asi po hodině chytání začalo pršet, tak jsm to sbalil a jel domů, ještě tak zmoknout podruhé za sebou, to ani náhodou, kor když to vypadalo dost mrtvě.

Kurňa, sumce už jsem pěkně dlouho nechytil, jednak jsem chodil na pstruhy a jednak posledních několik vycházek na sumce ani prd. Počasí na hovno, ryby neberou.

Odkaz ke komentáři

já se ale bavím o rybách, ne o nějakejch usmolenejch kaprech. Ryba = dravec, ostatní mně nějak nebere. No a dravci na to nějak serou. Jen pstruzi jdou prakticky pořád, buď jich chytím víc nebo míň, ale vždycky něco chytím. Co tak koukám, tak tady na pardubicku co potkávám u vody rybáře, tak bída teďka. A že většinou i když ostatní nechytají, tak něco chytím, ale posledních pár vycházek špatný. Kámoš totéž.

 

Uvidíme, za pár minut jedu na tejden na Dalešice se synátorem, děcka vyklidily rybářský tábor a než se to zbourá, tak tam jedou staří fotři, taková partička a kámoš mně mezi ně vtáhnul. Měly by tam být i lodě, takže chytačka z lodě. Prej je to tam ale hlavně o céčkách, štika a sumec spíš spradicky. Okouni prej vymizeli. Tak jsem zvědavej. Z lodi jsem ještě nebakal. Za tejden jsem zpět, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...