Přejít na obsah

Jaké repro do dveří


Doporučené příspěvky

Ignac: Takze nechrasti,ale zkresluje.Jo to schvalne koukni pod kolika mas oriznuty basy na spodku.Pac pokud do nich cpes plny pasmo tak nemusej stihat no.To me nestihaj ani moje Helixy potom.Ty repra jsou staveny nekde od 60ti Hz vejs.Tak bych to orizl treba na 80ti pokud mas moznost (radio,zesik)

 

Ja si pod chrastenim predstavoval ze ti nekde neco vylozene klepe.Proto jsem psal o tech uvolnenejch reprech...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

 

Radio se zesikem nejsou spatny.

Repra Mac Audio a Pioneer zrovna moc nemusim. Navic proc zrovna tato kombinace? Tady bych hledal jinaou alternativu.

 

Tlumeni a MDF podlozky doporucuju.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Máte zajímavou diskuzi, ale pokud nepousloucháte jazz, dechovky nebo vážnou hudbu (srovnávat se dá jedině naživo s hudebním sluchem), poznáte stejně prd, jak opravdu celá sestava hraje. :rolleyes: A každý slyší jinak, takže ve většině případů na pop, rock je jedno co tam máte. :lol: A hádat se nebudu a diskutovat o tom, jak hraje pop je zbytečné. :lol:

Odkaz ke komentáři
Máte zajímavou diskuzi, ale pokud nepousloucháte jazz, dechovky nebo vážnou hudbu (srovnávat se dá jedině naživo s hudebním sluchem), poznáte stejně prd, jak opravdu celá sestava hraje. :rolleyes: A každý slyší jinak, takže ve většině případů na pop, rock je jedno co tam máte. :lol: A hádat se nebudu a diskutovat o tom, jak hraje pop je zbytečné. :lol:

Chlape ty jsi už slyšel hodně rúznejch kvalitních audio v autě co?

Odkaz ke komentáři
Dám ti otázku, jak poznáš, která sestava hraje nejlépe a proč? Jsi hudebník? :blink:

Samozřejmě že je to subjektivní a záleží na uchu každého,ale rozdíl v těch sestavách je. Hudebník nejsem. Kolem muziky se motám asi deset let, kolem autohifi cca 4roky aktivně. A díky kamarádům a známým jsem již v pár autech seděl a nějakou tu možnost srovnání jsem měl... Ale dohadovat se nebudu. Jen prostě nesouhlasím že na Rockové, Popové muzice je jedno co má člověk v autě za měniče, za zesíky a za radio...

Odkaz ke komentáři
OK. Netvrdím, rozdíly jsou v sestavách (někdy i velké) a každému vyhovuje něco jiného. :o Spíš jde o zabarvení a cítění z hudby. Na klasice se dá poznat nejvíce, na popu a rocku už méně. :palec:

V tom z tebou plně souhlasím :palec: Jen mě prostě nedalo to co jsi napsal v prvním příspěvku... :palec: A navíc každej ten rozdíl pozná nejlépe na tom co má naposloucháno...

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři
Máte zajímavou diskuzi, ale pokud nepousloucháte jazz, dechovky nebo vážnou hudbu (srovnávat se dá jedině naživo s hudebním sluchem), poznáte stejně prd, jak opravdu celá sestava hraje. :smich: A každý slyší jinak, takže ve většině případů na pop, rock je jedno co tam máte. :smich: A hádat se nebudu a diskutovat o tom, jak hraje pop je zbytečné. :smich:

 

 

Tak to mi věř, že rozdíl pozná i laik. Třeba je už obrovský rozdíl, když pouze vytlumíš dveře a necháš tam origo repro. Sice máme asi každý jinné ucho, ale rozdíl pozná každý. A není jedno co zvolíš za komponenty, protože např. každé repro má trochu jinačí frekvenčí charakteristiku a rozíly jsou tam opravdu slyšitelné. Dost taky záleží na celkovém nastavení audio systému, ona i sebekvalitnější audio sestava se dá zabít špatným nastavením.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Třeba se to bude někomu hodit. Přidám dojem z výměny svých repro, originálů, naprosto neposlouchatelných Blaupunktů v předních dveřích. Nejsem žádnej mega hifista ani nepotřebuju mít v autě diskotéku, jen jsem chtěl vcelku věrný poslech jak výšek tak nízkých kmitočtů, cítit basy..a povedlo se. Osadil jsem přední dveře koaxiálním repro Autotek A6.2cs za 1490,- Kč a konečně se dá hudba skutečně poslouchat. Nic jinýho jsem neměnil, nedával žádný podložky MDF jen jsem musel nůžkama na plech vyštípnout růžek držáku pojezdu okna a výškové přilepit do trojúhelníku u okna tavící pistolí. Vyhybku obalil do mirelonu a strčil pod tapec, není nutno sundavat, jen povolit okrajové torxy. Práce na půl hodiny. Takže s čistým svědomím můžu nenáročným posluchačům vzhledem k ceně vřele doporučit :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny,

mám v plánu vylepšit audio ve O1C, MDF do předních dveří mám na cestě od olafa, dále mám v plánu dveře vytlumit, jen v repro mám trochu dilema, zcela jistě komponentní, ale jaké..

Chtěl bych se pohybovat v relaci +- 3000 bez daně, kolega mě doporučuje něco od Hertzu, poslouchám převážně trance .

Odkaz ke komentáři
Zdravím všechny,

mám v plánu vylepšit audio ve O1C, MDF do předních dveří mám na cestě od olafa, dále mám v plánu dveře vytlumit, jen v repro mám trochu dilema, zcela jistě komponentní, ale jaké..

Chtěl bych se pohybovat v relaci +- 3000 bez daně, kolega mě doporučuje něco od Hertzu, poslouchám převážně trance .

 

 

Zkus se kouknout na MTX Audio T6S652. Četl jsem na ně celkem zajimave reference.

Odkaz ke komentáři
Zdravím všechny,

mám v plánu vylepšit audio ve O1C, MDF do předních dveří mám na cestě od olafa, dále mám v plánu dveře vytlumit, jen v repro mám trochu dilema, zcela jistě komponentní, ale jaké..

Chtěl bych se pohybovat v relaci +- 3000 bez daně, kolega mě doporučuje něco od Hertzu, poslouchám převážně trance .

Hertzy nejsou špatný, ještě bych se na tvuj styl muziky klidně poohlédl po PowerBassech...Myslím, že by ti mohli sedět ještě o kousek lépe než ty HERTZy ;-) Tedy předpokládám, že to budeš mít jen na radio. Ale u repro v tejhle ceně už by to chtělo zesilovač. Ty MTX nebudou špatný,ale určitě budou chtít pořádný krmení...

 

Zdarec jupuju repro od Kaproše - Helix Dark Blue 6.2. Chtěl jsem se zeptat zda na to do dveří potřebuji nějakou podlošku a kde ji kdyžtak seženu?

Díkes

Co takhle se tu zkusit poohlédnout.Všechno tu už bylo xkrát napsaný. Minimálně na tutej stránce se to dá pochopit a vyčíst... ;)

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři
Hertzy nejsou špatný, ještě bych se na tvuj styl muziky klidně poohlédl po PowerBassech...Myslím, že by ti mohli sedět ještě o kousek lépe než ty HERTZy ;-) Tedy předpokládám, že to budeš mít jen na radio. Ale u repro v tejhle ceně už by to chtělo zesilovač. Ty MTX nebudou špatný,ale určitě budou chtít pořádný krmení...

No tak na rádio zatím jo, do budoucna bych rád něco více, jak známo s jídlem roste chuť :palec:

Pro začátek vyměnt repro za něco lepší ho ruku v ruce s nějakým vytlumením.

Odkaz ke komentáři
Noac:

MDF podložku seženeš třeba u Fancarhifi nebo u MilanaII. Hlavně neber levné rádoby náhražky MDF podložek. Hlavně nazaponemout MDFku opatřit nějakou povrchovou ochranou.

 

Připrav se na to, že budeš muset díky většímu průměru magnetu flexou odstranit nebo ohnout (nedoporučuji) růžek držáku ztahovačky.

 

Díkes, tak to jsem nevěděl, to udělám to nebude problém.

 

Co takhle se tu zkusit poohlédnout.Všechno tu už bylo xkrát napsaný. Minimálně na tutej stránce se to dá pochopit a vyčíst... :P

 

Koukal jsem a taky jsem se dozvěděl, ale to co napsal Kaproš je pro mě novinkou a cenou informací. Tak dík

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

hele zrovna tyhle mám v autě já a jsem s nima spokojenej i kdyzž tady větši bude řikat že nejsou zas tak moc dobrý,mám je na podložce a ty výhybka se tam vleze v klidu pod tapec :D ale jak je to tam přesně uchycený se mě neptej :) mě to dělal známej co se tomu věnuje a já tomu rozumim tak že jsem rád že to hraje :D

Odkaz ke komentáři
hele zrovna tyhle mám v autě já a jsem s nima spokojenej i kdyzž tady větši bude řikat že nejsou zas tak moc dobrý,mám je na podložce a ty výhybka se tam vleze v klidu pod tapec :D ale jak je to tam přesně uchycený se mě neptej :) mě to dělal známej co se tomu věnuje a já tomu rozumim tak že jsem rád že to hraje :)

 

 

no mne tiez povedali ze to hra v pohode a mam moznost to kupit za 50eur cisto nove v krabici a myslim si ze alpine by mal hrat dobre

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...