Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


Alex.333

Uživatelé
 • Počet příspěvků

  23
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Alex.333

 • Hodnost
  hodnost: ACTIVE

Návštěvy profilu

101 zobrazení profilu
 1. umřel dálkový centrál

  Tak centrál mi včera opět umřel. Sice jsem ho odpojením baterie opět oživil, ale přijde mi to divné, že v tak krátké době taková závada. Má někdo nápad, čím by to mohlo být? Včera jsem odemkl centrálem, ujel několik km a po zaparkování opět mrtvo. Nepouštěl jsem ani rádio, snad jsem dokonce ani neotvíral okno, takže nějaké přetížení v síti nebo něco podobného nebylo. Jinak jsem po restartu zkoušel funkčnost klíčku se slabší baterkou - i při 2,7V zamykání funguje minimálně na 10m.
 2. umřel dálkový centrál

  Záhada vyřešena. Začnu zámky dveří. Protože mi klika zabírala až na konci zdvihu, tak jsem lanko stále víc napínal. Hodně napnuté začalo dělat výše uvedené problémy. Dnes jsem se pokoušel to dál štelovat a myslel jsem, že lanko potřebuje napnout ještě víc, tak jsem je vypodložil, protože v klice už to bylo nadoraz. Výsledek? Po zabouchnutí dveří se zámek zasekl a dveře nešly otevřít ani zevnitř ani zvenčí. Povytáhl jsem vnější kliku a tenkým šroubováčkem vyhákl lanko a dveře pak zevnitř otevřel. Po nastavení lanka zhruba na střed sice zámky zacvaklé šroubovákem klikou neotevřu, ale klasicky zabouchnuté otevřít jdou. Přeci jen tahání za kliku je podstatně větší silou než odjišťování jemným pohybem kliky. A centrál? Odpojil jsem cca na 10 minut baterku, pak připojil a dálkáč okamžitě začal fungovat. Věřím, že tento příspěvek v budoucnu někomu pomůže. Považuji za svou povinnost sem výsledek napsat, protože mě může vždy "urvat" když zakladatel jakéhokoliv vlákna nenapíše jak problém vyřešil a tím vždy akorát naštve všechny, kteří mnohdy dlouhé vlákno přečtou, ale bez kýženého výsledku.
 3. el. oknu se moc nechce

  Mrknu na to. Díky projevům to opravdu vidím na kabeláž, protože včera jsem okno stáhl dolů - ze strachu po kouskách a vždy jsem vyzkoušel jestli jede nahoru - jelo, tak jsem ho dal do půlky. Ujel jsem pár set metrů a nahoru už nešlo, dolů ano. Paráda vzhledem k tomu, že se chystal déšť. Tak jsem vyjel a po cca 1 km jízdy už zase nahoru šlo. Teď mě spíš štve, že přestal jít dálkový centrál. Myslíte si, že by mohla být nějaká souvislost s oknem a centrálem, pokud by ve dveřích byl přelomený káblík?
 4. umřel dálkový centrál

  Ahojte. Včera jsem šteloval lanka zadní kliky (dveře se otevřely až po úplném vytažení kliky) tak, že jsem našteloval lanko, šroubovákem zamáčkl zámek, zamkl dálkou, odemkl dálkou a vyzkoušel kliku. Začala mi totiž pravá zadní klika po odemčení vozu zabírat až na druhé zatáhnutí - nechápu proč, ale tak to bylo. No a po pár pokusech mi přestalo dálkové zamykání fungovat. Klíček bliká, baterka v něm má cca 3,05V, ale auto nereaguje. Zkoušel jsem i druhý klíček (obojí origo Škoda) a taky nic. Centrál nereaguje ani na fyzické otočení klíčku v zámku, ale jestli to fungovalo před tím, jsem nikdy nezkoušel. Jediné co funguje je ovládání tlačítkem zamykání v řidič. dveřích. Zajímavé je, že poté, co dálka zdechla, tak LZ dveře při otvírání (po odemčení centrálem tlačítkem u řidiče) se otevřou na první polohu zámku a víc ne. Musím je zatlačit rukou a pak už je jde otevřít normálně (do dalšího zamknutí). PZ dveře fungují pořád až na druhé zatáhnutí. Co to je za záhadu? Ještě dodám, že el. okna fungovaly vždy nějakou dobu po vypnutí zapalování. Teď se hnou jen při zapnutém zapalování.
 5. el. oknu se moc nechce

  Proč myslíš, že to bude stahovačka? Projevuje se to spíš tak, jakoby do motoru nešel proud nebo ho šlo málo, protože někdy to zavře normálně. Jak se projevuje špatná stahovačka - tedy pokud rovnou nepraskne plast a okno nesletí dolů?
 6. el. oknu se moc nechce

  Poslední dobou mi začalo "stávkovat" PZ elektrické okno. Dolů jezdí celkem v pohodě, ale nahoru se mu moc nechce. Typický příklad: Přijedu na parkáč, vypnu motor a mírně stahuji okna. Pravé zadní jde dolů, jakoby s doběhem. Ostatní, když povolím tlačítko tak se hned zastaví, ale tohle jakoby ještě dobíhá. Když ho chci vytáhnout nahoru, tak slyším kolikrát jen takové tiché cvaknutí ze dveří, jak se něco snaží, ale nic. Pomůže někdy zapnout zapalování, dnes jsem musel dokonce nastartovat motor. Je možné, že by to způsoboval třeba nalomený drát ve dveřích nebo to bude něco jiného? Co?
 7. cidlo zadnych dveri vyraza poistku zadneho stieraca

  Tipl bych, že v průchodce do 5. dveří máš zkratované káble. Rozdělej to a zkontroluj, jestli tam není zakopaný pes.
 8. Klimatizace málo chladí

  Mám climatronic, tak mě napadlo, že by vadný tlakový spínač mohl jít poznat přes diagnostiku climatroniku - zobrazením chybového kodu přímo přes displej climy, nebo to nepůjde? Právěže prvotní krok jsem chtěl udělat tak, že zkontroluji odpor cívky magnetické spojky. To bych hned věděl, jestli to může být tím, ale nevím jak se ke konektoru jednoduše dostat.
 9. Klimatizace málo chladí

  A kde najdu měrku? Myslel jsem, že kompresor sepne i když je málo chladiva, resp. proč by se rozjely sahary, ale kompresor ne. Přece je to propojené a pokud nesepne kompresor (z nějakého důvodu), tak není ani důvod, aby jely sahary. Dáváš mi však naději, že to je jen banalita. Dá se tohle nějak ověřit na climatronicu - přes chybový kód?
 10. Klimatizace málo chladí

  Zdarec pánové. Prvně se chci zeptat na výsledek - jak si dopadl Konny? A dále můj problém - klima nejede. Sahary jedou, ale kompresor nespustí. Předpokládám spálenou cívku spojky a chci jí změřit odpor mulťákem skrz konektor. Jenže - jak se ke konektoru spojky co nejjednodušeji dostanu??? Z vrchu na kompresor ani nevidím, takže dá se ke konektoru dostat aniž bych musel něco rozebrat? Prosím poraďte. Díky.
 11. Tempomat a vše co se toho týká...

  Prostudoval jsem toho už opravdu hodně, ale nikde jsem nenašel popis, co který káblík (pin ve svorkovnici) vlastně ovládá. Může nějaký odborník, třeba specialista na tempomaty Vaša popsat, která barva ze svazku, který je na fotce, přijde do jakého pinu svorkovnice v mezipřepážce? Popisky jsem udělal na základě propípání měřákem - které tlačítko na páčce spojovalo černozelené vodiče s káblíkem dané barvy. Přesné popsání pomůže všem, kteří dostanou do ruky neoriginální kabel, jako se to přihodilo mě. Protože pak můžou být všechny vodiče jedné barvy, ale bude se vědět, že třeba RES = pin č.1. Zbývá ještě červeno-černý káblík, který je bez koncovky, takže předpokládám, že ten přijde na matici X75. Předem děkuji mnohokrát.
 12. Jaké repro do dveří

  Potřebuji poradit. Budu kupovat repra do předních dveří. Základ budou MDF podložky, možná vytlumení (asi ne hned) a nevím jaké repro. Uvažuji nad tímto: JBL CS760C Hertz DSK 165.3 MTX Audio TRS654 KICX ICQ 6.2 Gladen Alpha 165 anebo z levnějších tohle: Autotek A6.2C Mac Audio APM FIRE 2.16 Co z toho vybrat?
 13. Zvuk základního audia Octa1 kombi

  Těch repráků v kufru jsem si všiml až po vašem upozornění - jsou tam . Když jsem však oddělal přední mřížku, tak je mi začíná být jasná ta "kvalita" zvuku - viz. foto. Akorát když jsem chtěl zpět nasadit tu mřížku, tak docela problém. Vždycky mi jeden rožek zůstal nezacvaklý, no a když jsem zabral, tak mřížka u zámku praskla. Je na nasazování nějaký fígl?
 14. Zvuk základního audia Octa1 kombi

  A to je série??? Nevěděl jsem, že se dávaly do kufru sériově repra... . A ty repráky ve dveřích jsou sériové nebo tam máš nějaké úpravy (mdf, tlumení, jiné repro) ???
 15. Zvuk základního audia Octa1 kombi

  A kde máš ty 2 repra navíc oproti mě?

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

×

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. a politikou ochrany osobních údajů.