Přejít na obsah

Fabia III


Doporučené příspěvky

no nebylo u Fábie RS vždy ve spojitosti s Motorsportem, kvůli homologaci a prodaných kusech? podobně je to teď s Polem a jeho modelem R, .... takže?

 

To bylo u první generace, kdy sériová fábka nesplňovala minimální rozměry (délku) pro homologaci WRC, tak škodovka musela udělat RS verzi, kterou natáhli o pár cm nárazníkama. A protože potřebovali relativně rychle prodat určitý minimální počet aut, kterej byl pro homologaci WRC potřeba, tak nastavili poměrně lidovou cenu, proto šla poměrně slušně na odbyt. Nebo alespoň tak jsem to kdysi někde slyšel/četl.

 

U FII už byla cena ambicioznější a evidentně to úplně neklaplo :huh:

Odkaz ke komentáři

Tak možná uvažovali stylem "budeme mít WRC, bylo by fajn to marketingově využít a když už musíme dělat nějaký sport paket kvůli dosažení délky 4m, tak rovnou uděláme hot hatch se vším všudy". A VW beztak v té době taky měl ostrý verze Pola a Golfu a škodovka jistě trošku opisovala.

Odkaz ke komentáři

Bude DSG ?

Mel by byt viz vystrizek z netu:

 

Základní provedení bude disponovat tříválcem 1.0 MPI o výkonu 44 KW (60 k) a 55 kW (75 k). Dostupný bude také modernizovaný motor 1.2 TSI o výkonu 66 až 81 kW (90 až 110 koní). Automat (sedmistupňový DSG) bude k dispozici pro motory 1.2 TSI (81 kW) a 1.4 TDI (66 kW).

Odkaz ke komentáři

K čemu dešťový senzor, když ani při dešti nezavře okna.

Výstražné červená světla ve dveřích se už asi taky nikdy nevrátí.

Nemožnost vestavěné navigace je vskutku smutná (ano, skutečně ne každý vlastní chytrý telefon).

Kontrolka potkávacích světel je taky zbytečný luxus v dnešní době (aneb proč nejezdit pořád na SPDS).

Safe systém (standard centrálního zamykání posledních 20 let), asi taky zbytečný luxus

Design na těch rendrech super, ale to je tak všechno. Spousta el. balastu, ale základní věci jsou fuč.

Odkaz ke komentáři

Wtf polovicni :D Tzn.kdyz ma jen dolu, nema ani senzor nechtenych privrenych prstu a to jeste kdo vi, jak u jednotlivych oken...porad si myslim ze ma jen okno ridice... ale takhle to ma "bohuzel" dnes kdejaky novy auto, teda aspon kazdy bezne dostupny. Pak mozna od urcite nemale cenovky to jde na vsechna okna nahoru i dolu, ale holt si za tuto ficuru je nutno prilatit :D (mely to uz prvni Fabie a Oktavky, holt je jina doba)

Odkaz ke komentáři

Design na promofoto je moc hezkej, libi se mi, takovej hezkej ufouknutej rapid je to :) (teda kdo vymyslel tohle nafukovani/vyfukovani, Kaban? Vzdyt to vypada vsechno stejne, ach jo, proc :( )

 

A to setreni napric vsema znackama, to je pruser :( Krize ma svy nasledky... plastovy plechovky, ktery musi mit aspon pro euroNCAP bezpecnost na pet hvezdicek, motory co nevydrzi, atd atd. Automobilismus se v prdel obraci :(

Odkaz ke komentáři

U kterych jinych znacek ? Kdyz uz si zminil korejce, ezdil sem par let s kiama, bydlim na horach a todle se mi fakt nestalo.

 

Napriklad Renault, Dacia..

 

Zrovna Kia je z tech asijskych znacek nejbliz standardum Evropy.

 

 

 

krysar: To neni o krizi, ale o poptavce. Kazdej kouka jen na cenu a podle ni musi kalkulovat i automobilky. Rapid je castecna vypln a castecne rozsireni trhu za Octavii Tour, tzn. co nejjednodussi (levny), prostorny auto. Samozrejme to na nem je videt (packy pod volantem, loketka, Swing, Amundsen, dalkac), jenomze ekonomicky je pro rodiny stale vyhodnejsi, nez koupe ojetiny a nasledna jeji udrzba.

Odkaz ke komentáři

To neni o krizi, ale o poptavce. Kazdej kouka jen na cenu a podle ni musi kalkulovat i automobilky.

 

Přesně ;) My třeba obchodujeme v jiným oboru a je to vidět. 10 let starý produkty v poho slouží do dneška a to co se dodává dneska se reklamuje jak na běžícím pásu. Ale zákazník chce slevy, než něco koupí, obejde všechny obchody ve městě a nakonec koupí tam, kde je nejlevněji. Od toho se odvíjí tlak prodejců na dodavatele a ve výsledku se to někde musí projevit. ...Ale vysvětluj to lidem. Kvalitu dneska nikdo nevidí a neocení, vidí jen to, že jsi o stovku dražší než krám vedle :)

Odkaz ke komentáři

Wow,

nádrž bude zamykatelná centrálně? To dostal i Rapid v novém MR? Vždyť tam bývala i v Eleganci nezamykatelná dvířka nádrže, a až klíček na samotném víčku nádrže. Aspoň něco vrátili do starých kolejí. :palec:

 

 

Tento článek uvádí, že Fabia začne na ceně od

234 900 Kč (1.0 44kw Active)

 

Velmi lákavá je nabídka za 900 Kč si připlatit prodl. záruku na 5 let / 100 tkm. Ode dnešního dne ji lze objednat u dealerů.

Odkaz ke komentáři

technik: Dobrá poznámka :D ...Ale je fakt, že když jsem letmo procházel ty parametry, tak z toho zrychlení z 0 na 100km/h se mi dělalo celkem nevolno. Z toho je fakt použitelná leda ta nejsilnější 1.2TSI, s tím by se už mělo dát normálně jezdit, ale ten zbytek, škoda mluvit.

 

Pokud to potřebuje na dosažení 100km/h 15 sekund, kolik to asi bude potřebovat na akceleraci od kila vejš (předjetí kamionu, co jede 80-90km/h). To bude tak na pomodlení se, zavření očí a čekání, jak to dopadne...a když to klapne, otření potu z čele a pochlubení se večer v hospodě, jak jsem dojel na chalupu se spotřebou 3,5 litru B)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...