Přejít na obsah

Piskani vetraku


Kaby

Doporučené příspěvky

Zdravim potreboval bych poradit jak namazat nebo co delat s piskanim vetraku v aute OC2...Zajimave je ze to piska kdyz mirne zatacim volantem doprava...ma v tom nekdo praxi...??Ve skodovce mi rekli ze to namazat nejde ze je to uzavrene a neni se tam jak dostat a ze to tedy musim vymenit....a zas tak levne to neni....dekuji za rady

Odkaz ke komentáři

Zdarec panove, mel sem taky, vytahl sem namazal a uz pul roku klidek. Ale nekomu sem to pisal a ten to delala a prej mu to nepomohlo.

 

Kazdopadne foto bohuzel nemam ale postup popisu:

 

pod spolujezcem, oddelate ten radoby kryt a uvidite v levo pylovej filtr a v pravo ventilator, popis vydelani ventilatoru viz obrazek.

 

No a pak ventilator ven, bacha je tam takova pojistna plastova packa kterou se mi podarilo ulomit, na funkci to nema vliv, jen je pak potreba pojistit ventilator sroubkem kterej tam od vyroby asi v zajmu setreni nakladu nedali.

 

Ventilator sem vydelal, na stole sem ho vyfoukal a pak sem z neho sundal gumovej kos kterej je tam jakoby z vrchu, tim sem se dostal i ke spodnimu lozisku, o a pak uz jen prostrikal WD a pak jeste vazelinou ve spreji. Namontoval a je klidek a pohoda.

 

Tak snad to pomuze.

 

JO ty tri gumovy packy jsou prave na oddelani toho kose, ale az na stole.

post-2412-1277120151_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ciza
Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Manželce takhle píská (vrže) ventilátor v POLU, hlavně v zimě a také ne vždy. Také jsem to zjišťoval a samozřejmě doporučovali novej ventilátor, že prej je to celé zapouzdřené a nejde nic rozebírat. Stojí kolem bůra, což je ranec. Takže zatím jsme to odložili. Tohle dělaj prostě schválně, všechno měnit, nic neopravovat a pokud možno co největší díl.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

čusek pánové, omlouvám se ale jsem tady nová, mím r.v.99 a začal mi cvrlikat pravý ventilátor, nevím jestli je tam jen jeden nebo je jich tam víc, jde to nějak namazat? a hlavně jak se k tomu dostat. Je to trochu jiný rok než jsem se tady dočetl, ale určitě to někdo zná, díky za pmoc

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdarec panove, mel sem taky, vytahl sem namazal a uz pul roku klidek. Ale nekomu sem to pisal a ten to delala a prej mu to nepomohlo.

 

Kazdopadne foto bohuzel nemam ale postup popisu:

 

pod spolujezcem, oddelate ten radoby kryt a uvidite v levo pylovej filtr a v pravo ventilator, popis vydelani ventilatoru viz obrazek.

 

No a pak ventilator ven, bacha je tam takova pojistna plastova packa kterou se mi podarilo ulomit, na funkci to nema vliv, jen je pak potreba pojistit ventilator sroubkem kterej tam od vyroby asi v zajmu setreni nakladu nedali.

 

Ventilator sem vydelal, na stole sem ho vyfoukal a pak sem z neho sundal gumovej kos kterej je tam jakoby z vrchu, tim sem se dostal i ke spodnimu lozisku, o a pak uz jen prostrikal WD a pak jeste vazelinou ve spreji. Namontoval a je klidek a pohoda.

 

Tak snad to pomuze.

 

JO ty tri gumovy packy jsou prave na oddelani toho kose, ale az na stole.

 

Dakujeme za navod. Neviem ale uplne presne, kde sa nachadza ten ventilator. Mohol by si prosim ta prozriet prilohu a povedat mi, kde to presne je?

 

A este jedna vec. Po vybrati schranky spolujazdca a odpojeni konektoru s vypinacom airbagov a jeho naslednom namontovani, mi palubny pocitac vypisuje po nastartovani chybu airbagu ("Zavada na airbagu"). Poistku som pozrel, je v pohode. Kde moze byt chyba? Dakujem

post-21726-0-45542100-1342102168_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 4 měsíce později...
Guest Hanysek29

Díky moc za návod akorát mám dražší verzi toho motoru topení (http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k1820015l-motor-topeni-valeo-11953.html) ze spoda jde povolit, ale vyndat ne tak jsem musel povolit 5 šroubků co drží schránku spolujezdce pak už to šlo hravě a pak už klasika podle návodu Ciza 3 gumové pojistky a vysunout kryt vyfoukat promazat namontovat zpět a tichoučko díky moc při ceně toho větráku jsem se zhrozil :unsure:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám podobný problém. Při zapnutí větráku začne hukot. Do teď jsem foukal jen mírně tak se to dalo ale s nástupem léta už se to nedá :-D. Hukot vychází přímo od větráku a ne od průduchů... Mam automat. klimu tak budu mít asi stejný problém jako Hanysek 29.. Zkusím dle návodu a dám vědět. Servis řekl novej díl, cena 5600,- ... :-O

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Děkuji Ciza za návod, demontáž se povedla. jen jsem chvíli hledal který plast u spolujezdce sundat.

 

Doplnění návodu od Ciza, ventilátor najdete pod krytem, který je umístěn v prostoru nohou spolujezdce pod kastlíkem. Není potřeba demontovat kastlík. Stačí odšroubovat dva šroubky (u mě plastové co se povolují ručně) a v pravo nahoře je ventilátor (viz obrázek).

 

Když jsem našel ventilátor tak Cizi navod neměl žádnou chybu :palec:

 

 

 

post-42882-0-48434500-1422484633_thumb.gif

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...