-
Počet příspěvků
102 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele formis85
-
U sportmotoru jsme byli se 3 autama 66kw, 81kw a 77kw ta poslední ožila nejvíc. U 66 a 77 začala klouzat spojka po cca 160tkm na chipu cca 60tkm. Kouř téměř žádný, celkem spokojenost... ALE když jsme po nich chtěli vyřadit na 77kw EGR tak si s tím neuměli poradit (asi jen nalejvárna ) . Pak jsem našel kontakt na TDIfuna a ten to sfouknul během chvilky. Celkově ten přístup je uplně jinej , u funa si budeš jistej, že ti tam nenalil nějakou "blbost" jako to dělá spousta jinejch lidí - firem. Pokud to máš k němu daleko, určitě zvol druhou možnost dieselpower.
-
Musíš se víc rozepsat, co posloucháš, jestli bude zesik, kolik chceš celkem investovat, bude i tlumení... Jinak pokud bude SW volil bych místo zadních repro kvalitnější předek - někdy méně znamená více. Více info by ti řekli např na www.autohificlub.cz
-
Snažil jsem se pozorně koukat, ve dvou záběrech byl v odraze chlápek se zrcadlovkou kterou měl na stativu, určo byl na nějákejch záběrech použit stabilizátor (ala flycam, steadycam....). Řekl bych že kamera nebyla použita, protože ani s kamerou kolem 100 tkč neudělaj takový záběry (hloubka ostrosti). Ono muselo dát pořádnou fušku to jen celý prohlídnout, poskládat a postupně se tím prokousávat, nehledně na to, že jim všechno přesně sedí do hudby.... Prostě paráda :)
-
Tak tohle miluju :) . Krásně udělaný, spousta super nápadů. Jen by mě zajímalo, jak dlouho jim trvalo než to takhle zmákli sestříhat - klobouk dolů.
-
Na tomto motoru máme najeto cca 20 000km, máme ho v Yeti 4x4, dlouhodobá spotřeba 6,4l což je na čtřkolku super hodnota (převládá město a dálnice). Zvuk motoru mě příjde takovej "nakřáplej" ale nějak to neotravuje. Myslím, že je zatím moc brzo bavit se o tom jestli je motor povedenej nebo ne, to prověří léta používání. Jinak zatím bez dolití oleje, výkonově to je tak na štíru, ale na normální ježdění to stačí.
-
Půl roku jsem zanedbával svoje téma, tak připíšu pár novinek: Auto je po kompletním servisu, olej, brzdy, filtry,.... tak můžu zas v klídku jezdit. No a co je hlavní, už mám konečně lepší repro než to šílený origo. Dával jem repro Rainbow SAX 265.20, tlumení je vibraflex 25, reproduktorový kabely Hollywood 2x2.5 qmm od iso kostky až k repro, vše (kde je třeba) spojeno vidličkami - zacínováno a izolováno smršťovací bužírkou, klasika podložky MDF - metrické zavity na uchycení repro, a dodatečné vystužrní Al plechem ve velkých mezerách pro lepší zpevnění. Výškový reproduktor je schovaný v orig. krytu a středobas pod origo mřížkou - vypadá jako klasika ALE hraje lépe A ještě jedna foto ze včerejška
-
jajiN: tak jsem prošel celé tvoje téma a musím uznat že jsi "blázen" . Docela by mě pak zajímalo, na kolik tě ta OCT celkem vyšla (jestli to nebue tajný). Jinak mě napadlo, co by se ti k autu mohlo hodit, když jsi na tu růžovou ;), co udělat takovýhle podsvícení?
-
Už jsem to našel: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&a...%C3%AD#p1523101
-
No jestli má xenony, tak si to umím představit. Na VW-clubu se to řešilo. V sekci Golf IV to tam někdo vyrobil, byla tam velka diskuze a i videa jak to funguje v praxi. Zkus kouknout tam
-
No pokud chce zvyšovat výkon, tak bych tam radši dal 1749VA (96kw). To origo da sice těch 110kw ale už to bude našponovaný. Radši bych si na turbu nechal nějakou rezervu aby dýl vydrželo. Na to VA dokoupíš jen redukci. Se zvýšením výkonu ale bez jinýho SW nepočítej. Pročti si info na www.dieselpower.cz tam toho je mraky a lidi ti poradí.
-
Seriově se to na žádný O1 nedávalo. Musel by tam být dodatečně dodělán, jako tomu bylo u mě. Mám k tomu hromadu papírů (TUV, prodejky, potvrzení o montáži a hlavně to je zapsaný i ve velkým TP - to byl hlavní důvod aby dostaly EU4 - vjezd do "centra" města). Jinak pod autem je místo katu asi tak 2x větší tubus - to je ten filtr. Ještě mě došlo že píšu pořád EU4 ale v TP mám pořád EU3 - je to jen na tu plaketku na lepší emisní třídu pro vjezd do zon co jsou v D.
-
Hoj, já jí mám. Filtr DPF tam je nějákých 50tkm, tak je ještě asi v pohodě. Když bych měl porovnat výkon, tak to je tak nějak stejný, možná bez DPF jde líp do otáček ale to je můj suběktivní názor... Spotřeba je Ok, stějně nejvíc záleží jak s tím jedeš. Dá se s tím jet pod 4l ale běžně tak cca 5,5l (klima celoročně na AUTO). Každopádně pro jistotu mám doma připravený starý kat kterej vykuchám, nahradím trubkou a když bude nejhůř tak to přehodím. Ale jinak neboj, tenhle filtr co máme není napojen SW, je to čistě jen místo katu. Němci si to dávali kvuli emisním zonám, údajně by jsme měli mít lepku s EU4.
-
Co se děje? Octava je pryč? To se ale nemusíš s náma tak loučit , doufám že zustaneš i s jinou károu. A co máš vyhlídlího?
-
No právě že jsme na 2,0tdi slyšeli jen špatnosti, tak jsme hledali 1,9tdi. Bylo to 77kw s DPF a všechny závady od 98 - 150tkm. Nejhorší bylo, že kusy pístu s sebou vzali turbo,EGR, sání a šlo to do fitru pevnejch částic. Tahle závada ale může postihnout všechny, ne jen Touran. Tak hlavně ať ti šlape, je to super kára .
-
Gratulace k super autu . Měli jsem Tourana 2 roky, co se týče pohodlí, jízdy, prostoru, zpracování byl opravdu super. Duvod prodeje byl, že se pořád sr?l. Za ty dva roky jsme dali do oprav přes 80tis a to jsme si to převážně dělali doma. 3x jsme zkončili na odtahu. Nejhorší je asi problém s elekrikou, přes vyhnitý kabel ve svazku až po špatný čidla. Dále odešla řídící jednotka ESP, EGR ventil, nějaký podtlak na spojce, přes převodovku a končilo to totální destrukcí motoru. Rozbil se vstřikovač a byl konec. Po opravě šel do světa protože už na to nebyly nervy. Jinak měli jsme r.v. 2006. Doufám, že jsem tě moc nevystrašil, nejspíš jsme měli totálně špatnej kus. Kdyby nebyl tak poruchovej, tak jsme si koupili jistě dalšího. Teď jsme přešli na Yetiho a řekl bych že je o špetku na nižšší úrovni než byl Turda.
-
Dík . Snažím se dát auto do 100% stavu a připravit ho na větší výkon. V plánu mám ještě 288mm brzdy, nový podtlakový hadičky a pak můžu jít s koněma nahoru. rossi: jestli se ti to zdá moc, tak jsem na aukru našel podobnej kit. Tam za něj chtejí 499,- ale netuším v jaký kvylitě je. egr OFF
-
Další věc kterou jsem chtěl provést bylo zaslepení EGR aby to už nedělalo takovej bordel v motoru. Při návštěvě TDIfun s druhým autem jsem u něj na dílně zahlédl Pipe Kit. Bylo rozhodnuto a místo EGR už je ve vozidle nová nerezová Pipe Kit sada.
-
Tak na novým podvozku mám najeto už nějakej ten kilometřík a musím říct že jsem spokojenej :lool: . Auto je příjemně tužší, není to ale nic strašnýho. V zádu si to sedlo o špetku víc než vpředu (s tím jsem ale po pročítaní for počital). Ještě by to chtělo větší kola a bude to luxus . Konečně jsem se dostal i na výměnu těsnění pod hlavou. Mizela mi voda, z počátku asi tak 1l na 500km a ke konci už tak 1l na 20km. Na těsnění bylo vidět že si fouklo u prvního válce. Hlavu jsme nechali otlakovat a byla OK, nechali jsme ji lehce slíznout, zabrousili jsme ventily, dali nový gufera a u tý rozborky jsem nechal zrepásnout startér. Pro představu přidávám pár fotek (docela mě vyděsily sací ventily - ty víc zanesený, prý je to od EGR jak tam přepouští znovu ty spaliny, teď už jsou hezky čistý ) sací ventil - zaneseno od EGR výfukový ventil motor bez hlavy hlava
-
Já už právě psal o tom externím směrovým že bude v ose (v sáních na blesk). Taťka stříhá v Canopus Edius 5 (já do toho zatím nějak neproniknul - není čas). Máme na prodej i předešlou verzi Edius 4 + HW střižna DV storm 2.
-
Váhově jsme v limitu, ale jen tak tak, na tu malou kameru to jde líp. Navíc tu velkou by musel držet nějakej kulturista ;) . Cenově to máš dražší tak tomu bude odpovídat asi i kvalita zpracování a vydrží ti to víc než nám. Videa zatím nikde nemáme z 90% točíme motocross, zbytek jde na konzerty a svatby... ale není to nic profi, spíš jsme jen takový amaterský nadšenci :P . Navíc je na to málo času :) . Na kameře máme mikrofon v pravo vepředu, tak to je poměrně blbý. Předpokládám, že na zrcadlovce bude uprosřed v ose, tak by to mohlo být ok.
-
No s tím zápěstím máš pravdu, už s malou kamerou mě stačí tak 20minut a cítim to. Anglicky neumím bohužel ani slovo ale zkusím si to prolízt. Když jsem kupoval 50d tak jsem si říkal že to video nepotřebuju, že máme doma 3 kamery, teď vidím že jsem udělal hloupost. Jinak ten flycam máme takovej jak je na obr. a dávali jsme za něj kolem 6000,-. Ono jde možná vyvážit zrcadlo líp než kameru (má navic natačecí displej a pokud tam dáme externí mikrofon s kabelem tak už to je uplně špatný).
-
Dík za odpověď. Já se snážím čerstvě zabývat focením (pořídil jsem Eos 50D se záklaďákem + EF50 f1,8 + SpeedLite 580EX) tatík natáčí na kamery (Canon XH-A1 a nově Panasonic AG-HMC151). Já právě v loni objednával ten Flycam je to vlastně hodně podobný tomu tvýmu Glidecamu. Problém nastával s vyvážením na ty velký kamery ;) , tak na tom máme strčenou malou kameru. Nedávno se nám na něm objevili vůle v uložení držadla.... Doufám že ten Glidecam je udělanej z lepšího matroše. Jinak když vidím video z thoho 5DII tak musím říct, že silně uvažuju o přechodu na 7D. Na tom foťáku je bomba že můžeš vyměňovat objektivy. Koukal jsem i na nějaký ukázkový videa od Canonu musím říct že luxus to co zrcadlo dovede natočit.
-
petr: video s BMW je super :) . Mohl by jsi napsat jaký skla jsi použil při točení a taky s jakým stabilizátorem? Na jedom záběru je vidět ve stínu, vypadá podobně jako flycam... Doma se taky zabýváme točením tak by mě to zajímalo :) .
-
Já mám na octě místo katu DPF filtr a tak do 3 týdnů se chystám nahradit ho průchozí trubkou. Jsem na to taky zvedavej jak to pojede a jaký to bude zvukově. Každopádně se chystám na natočení videa před a po tak to sem pak můžu hodit. Myslím že ten filtr je jak špunt.
-
jj, máte pravdu, fotky jsou upraveny obě. Auto je lehce snížený a kola zvětšený (na tý 1.fotce tak cca 18'' a na tý druhý asi 16-17''). Bez úprav to bylo nic moc, taková koza vysoká s malejma kolama...
