Přejít na obsah

lordweb24

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    98
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele lordweb24

  1. Zdravím, budu měnit zadní tlumiče, co jsem se tak dočetl a na doporučení jsem objednal od ccautodíly tlumiče biltstein. Dále si už nevím až tak moc rady s dalšími díly. Předpokládám, že budu potřebovat prachovky a dorazy: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0512131xxx-dorazy-tlumicu-a-prachovky-zadni-bilstein-13815.html Dále bych rád vyměnil i šrouby, ale nevím kolik, kterých budu potřebovat? http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n90517304-sroub-zadniho-tlumice-m10x75-oe-5346.html http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n90648402-sroub-m10x35-oe-5345.html http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n90781301-sroub-m10x65-oe-10931.html Ještě otázka. Když bylo auto v servisu, bylo mě řečeno, že mám načatý "silentbloky či co" a pokud se vydrolí, auto se bude za jízdy chovat divně. Otázka zní, je to to co na obrázku? a musí se měnit i ten čep? Omlouvám se za názvy, ale jak se tomu říká odborně, netuším. Vše se týká jen zadní nápravy, na přední nápravě jsou jen ty "čepy" a ty budou dělat v servisu spolu s rozvody. Děkuji všem za odpovědi a eventuální doporučení. A ještě bych rád slyšel Váš odhad v tisích km, než budu muset měnit tlumiče na zadku zas. Auto jezdí převážně silnice I. třidy a dálnice a skoro prázdné.
  2. Děkuji. Nevypadá to složitě. Až přijdou tak na to vlítnu. Snad se to obejde bez komplikací.
  3. Tak jsem dal na rady a objednal jsem http://www.cc-autodily.cz/tlumic-plynovy-zadni-2?brand=SKODA&model=OCTAVIA Jen otázka, zvládnu výměnu sám,a nebo lepší svěřit někomu, kdo s tím má zkušenosti? Ještě mě říkal, servisák, že jsou načatý nějaký silentbloky na nápravách, a když se vydrolí, bude se auto chovat divně, nevíte, který díl to je? na každým kole má být jeden.
  4. Menil jsem to dnes. A gumicky na ventil jsem mel v baleni spolu s palivovym filtrem....
  5. Ahoj pěkná octa ať slouží!
  6. Tak u Rolbaře pohoda, tempomat už má. Jen jsem koukal jak se mu práší od rukou, tímto mu, sice se spožděním, ale přece, vřelé díky. Jinak nehoda, co se mi stala v Praze, prý je to běžný jev u těchto verzí..... Levá strana poloosy.... Bez nářadí, v Praze no oprava za 2.400,- Kč... Náhradní díl je z vrakoviště, ale mám na něj záruku tak aspoň tak... Do nového roku snad vyměním všechny filtry včetně čidla teploty motoru co mě diagnostikoval Rolbař a po novém roce mě čekaj zadní tlumiče, a silentbloky na nápravách. Nějaký nápad jakou značku tlumičů na zadek? Auto jezdí z 85% prázdné. Zbytek zatížení činí tchýně a "akce v kafu". Děkuji za případné rady. Tímhle stylem se nedočkám folií, protože drahá polovička už prská.
  7. Já bral z granex.cz FEBI, tak uvidím. Snad teda nebudu muset vracet.
  8. Ja ho ted objednaval z www.granex.cz
  9. Děkuji a O1, 1.9 Tdi, 81 kw r.v. 2001 má který? kulatý nebo hranatý konektor?
  10. Zdravím, který snímač odesílá data do budíků? Někde jsem slyšel, že octávka má dvoukruhový snímač. Kdy jeden odesílá data do řídící jednotky a druhý snímač do budíků. Je lepší vyměnit radši oba na jednou? A který je který? http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/274345 http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/189689
  11. Baterce bych to asi neprikladal. Protoze kdyz po 3 dnech auto nastartuji horko tezko a necham bezet 5 vterin a chcipnu. Chytne pak hned na brnknuti. A takhle jsem to zkousel 6x za sebou. A ani jednou prodleva. Chyta hned na drc...
  12. Stejny problem.... prikladam to zavzdusnenymu okruhu a padani nafty. Mam v planu menit palivovy filtr a tesneni... jinak stejny auto, motor i kod motoru...
  13. Sluzebni trojkova oktavka 1.2TSI :-))
  14. Treba me nekdo opravte. Ale stejne starty mam i ja. Prisuzuju to padani nafty a zavzdusneni okruhu. Protoze kazdy dalsi start provedeny hned po tom, a behem celeho dne je na brnknuti. Udela mi to jen kdyz auto stoji dele jak den na miste. Voda a olej jsou cajk. Ty se neztraci. A to klepani motoru je mozne, ze to delaj silentbloky uchycujici motor. Ale beru to jen podle sebe. Ja ted budu menit palivovy filtr vcetne tesneni a T rozbocovace co do nej vede pro jistotu. Silentbloky az na jare ;-)
  15. Tos delal ve sprchaci? :-D Me by zena vynesla v zubech. Drhnul jsem je v3nku a oplachoval zahradni hadici, ale pouzil jsem jar a vodu. A efekt po osetreni uvedenymi pripravky? (Sorry, ze se ptam, ale jaky je v tom rozdil oproti jaru?) ;-)
  16. Prijde mi to zajimave a do me octule r.v.2001 to pujde?
  17. Mam ten sami problem. Jen kde se to cidlo nachazi? A eventualne kolik stoji?
  18. lordweb24

    Vysoká spotřeba

    Jezdim 2x tydne 130 km do prace a spotrebu cestou tam mam 4.3 a zpet 5 L. Protoze zpet je to na hory.... ale kdyz jedu o volnu 7 km do vedlejsi vsi tak se take nedostanu pod 5.... a jak psal radce nademnou. Motor se ani nestihne ohrat na provozni teplotu tak bych se tomu vubec nedivil.... na 4 km vyjizdky bych si takove auto nekoupil...
  19. Na tu prihradku kouknu. Dnes je relativne hezky, tak pokud tam nejaka voda je, mela by vyschnout. Jen pro upresneni je to ten cerny plast co je hned pod steracema? Ten sundat a kouknout do rohu. Je to tak?
  20. Tekutina co vyteka ji cira, bez zapachu. Nafta to neni. Kape to z nejakeho kryciho plechu a rekl bych ze se to tahne od motoru. Voda z klimy to neni. Ta se ani ted v tomhle pocasi nepouziva. Nehlede na to, ze to kape porad a to i potom, co auto uz 5 hodin stoji. Nechava to drobne fleky na chodniku. Klima by tohle neudelala...
  21. Zdravím, dnes ráno jsem si všiml při odjezdu 5ti menších fleků na chodníku. Když jsem se vrátil, nechal jsem auto stát a po pár hodinách pod něj koukám, že pod autem zhruba v úrovni předních sedaček pomalu něco kape. Olej to není, je to čiré a pokud to rozmažu mezi prsty, po chvíli to vyprchá. Nevíte co by to mohlo být? Koukal jsem na hladinu chladicí směsi a ta je nezměněná. Pro představu přikládám fotky
  22. Ahoj, hezka kocka. Take me ceka prezuti... A nejak se mi do toho nechce ;-)
  23. Snad bude, v utery jde na montáž tempomatu k Rolbarovi
×
×
  • Vytvořit...