Jump to content

Škoda Rapid

Recommended Posts

• 1 month later...

Jo, ještě jsem zapomněl... Rapid byl vybaven xenonovými světlomety bez ostřikovačů (4000K), jejichž svítivost je na vysoké úrovni. Přirovnal bych to minimálně k projektorovým světlometům OII se silnými žárovkami. Určitě lepší volba, než klasický halogen :palec:

no myslim si ze ten clanok nie je az tak tak uplne nestranny .. staci si precitat prispevky autora na vedlajsom fore .. zanieteny a nadseny rapidista podla mojho nazoru ..

i30 kazdopadne vyzera v interieri kulturnejsie nez dosavadny Rapid Liftback z ktoreho srsi plastova lacnost ... avsak za vysoku cenu

no, já můžu hodnotit pouze posez v autě, a to po dobu minimálně šest hodin v kuse. A z auta jsem vylezl a (moje jinak bolavý záda) byly ve stejném stavu jako při nastupování.

Jinak design je věc subjektivní, ale ta záď je nyní - řekl bych - dominantou auta. Pokud je tedy prosklená. Na červené a bílé vynikne nejvíce, ostatní barvy jsou takový nemastný neslaný. A celoplechový vrata např. na bílé barvě taky nejsou hitem posledního léta. :huh:

Co však autu na kráse opravdu přidá, je ten styling paket - černá kola, černě lakovaná zrcátka, panoramatická střecha a černě lakovaný spoiler nad zadním sklem. Bez nich je i to zadní velký okno takový opuštěný... :(

V interiéru se změnilo pár věcí, o kterých se dříve už psalo; nejvýraznější je možnost lakovaných lišt na přístrojovce v barvě vozu + lakované linky na volantu. :palec:

Kufr spacebacku je solidní - přece jen je znát zkrácení zadního převisu. Co je však docela "mazec", tak je zadní traverza karoserie, která vytvoří opravdu vysoký nakládací práh. :o Ale kdo měl/má Octavii I.generace, tak ten práh je zhruba stejně velký.

Docela zajímavý postřehy, hned z koncernového večera:

A tady ještě jedno video jen z dynamického představení na VW Group Night 2013 Frankfurt

EDIT: jinak

(celá show má 1:29:50). Edited by Honza9007

Tyjo nakonfiguroval jsem si 1.4 TSI s DSG + výbavou, co mám teď v OII (vlastně ani to ne) a dostal jsem se na 550 tisíc. :) :rolleyes:

Co se týče sedaček - slušely by tomu z OIII RS nebo nechat přešít u Šindeláře do nějakých "hodnotnějších" materiálů. :)

ta fotka sedačky z boku, to je fakt hnus

Včera jsem byl mrknout na rapida v salonu. Chtěl jsem hlavně vidět jak naživo vypadá ta sedačka. Je to hnus velebnosti. Ohližel jsem to a pak si na ni sedl, prodejce si sedl ke spolujezdci a měl ty svoje kecy, jak to je super auto. Na dotaz co to nezakryté železo pod sedadlem mi odpověděl:

ZAVŘETE DVEŘE, NO A VIDÍTE, NIC NENÍ VIDĚT A JAK TO PĚKNĚ LÍCUJE.

Toto mě fakt dostalo :smich: