Jump to content

Škoda Rapid


Recommended Posts

Oficialne info:

DESIGNOVÝ KONCEPT ŠKODA MISSION L

 

- ŠKODA na IAA ve znamení designového konceptu MissionL

- První studie blízká sériovému stavu s novým designem značky ŠKODA

- Poodhalení šesté modelové řady značky

- Modelová ofenzíva na startu

 

Magnetem expozice české automobilky ŠKODA na letošním autosalonu ve Frankfurtu je designový koncept liftbacku MissionL. Koncept blízký sériovému stavu nabízí pohled na šestou modelovou řadu značky ŠKODA, která bude v roce 2012 uvedena na trhy Evropy, Ruska a Číny. Již v tomto roce však bude v Indii zahájen prodej nového kompaktního sedanu určeného výhradně pro místní trh. Tím ŠKODA odstartuje rozsáhlou modelovou ofenzívu, s níž chce do roku 2018 zvýšit své celosvětové prodeje na 1,5 milionu vozů.

 

MissionL nadchne čistými liniemi a precizním provedením detailů. Vyvážené proporce jsou tvořeny čistě modelovanými plochami a ostře řezanými liniemi. Dojem robustnosti a elegance tohoto liftbacku umocňuje zvýrazněná linie blatníků v kombinaci s 18" koly z lehké slitiny. Stejně jako u konceptu VisionD, i zde je dominantou přídě nová interpretace typických znaků ŠKODA. Logo s okřídleným šípem je samostatnou dominantou přední hrany kapoty. Mřížku chladiče, tvořenou vertikálními lamelami, lemuje chromovaný rámeček. Zejména za šera vyniknou přední a mlhové světlomety, jejichž upořádání evokuje tvar čtyřlístku. Směrová světla a světla pro denní svícení jsou integrována do tenké linky ve spodní části hlavních světlometů. V jejich krystalické struktuře opět našly uplatnění ostré linie – téma, které připomíná řemeslné umění českých brusičů sklad. Tento motiv se opakuje i na dalších místech karoserie a interiéru.

 

Působivé je využití spár mezi blatníkem a nárazníkem jako výrazných výtvarných prvků. Každá z ostrých linií probíhá s harmonickým zakončením. Na bocích a zádi vozu tvoří tři linie v plechu před zadními svítilnami jemně zpracovaný trojúhelník připomínající broušené sklo. Zadní svítilny mají bílou čirou plochu s jemným, krystalickým brusem. Svítilny jsou lemovány červeným koncovým světlem v typickém tvaru písmene C.

 

Nad interiérem studie se klene panoramatická střecha se sklem s vysokým stupněm zatmavení. Stejně jako z exteriéru, i z interiéru vyzařuje vytříbená elegance. V tomto případě je však doplněna propracovanou ergonomií a vysokou funkčností. Z horizontálního členění interiéru vyzařuje velkorysost; z palubní desky, potahů sedadel a volantu ve dvoubarevném, bílo-béžovém designu pak sálá mladistvý esprit. Na výplních dveří se nachází prosvícené textilní potahy, v nichž jsou drobné struktury připomínající broušený křišťál. Téma české sklářské tradice se tak přenáší i do interiéru.

 

„Tuto studii jsme pojali jako velmi puristickou, plochy jsme rozdělili jednoduše, ale efektně," přibližuje filozofii konceptu Jozef Kabaň, vedoucí designu ŠKODA. Vůz tak získal silný a sportovní výraz. „Vyjadřujeme tím přímočarost a mladistvý charakter. Život se často stává tak složitým, že mnoho lidí hledá únik v preciznosti, kvalitních materiálech a minimalismu. To vše jim studie MissionL nabízí," doplňuje Jozef Kabaň.

 

post-459-1315854942_thumb.jpg

post-459-1315854948_thumb.jpg

post-459-1315854952_thumb.jpg

post-459-1315854956_thumb.jpg

post-459-1315854963_thumb.jpg

post-459-1315854967_thumb.jpg

post-459-1315854971_thumb.jpg

Link to post

Ja jsem rad, ze se drzi toho liftbacku v teto podobe, tedy podobny tvar jako ma Octa. Bal jsem se, ze kdyz to bude model mezi Octou a Fabkou, ze to bude mit tu ustrelenou prdel, jako ma Fabka. Tohle je ale super. Jinak interier moc pekny, nadherny volant i kdyz ja bych spis uvital tmavsi provedeni, ale to asi bude take.

 

p2p: vicko nadrze je na pravoboku vzadu, na tech fotkach to neni videt, ale je tam :) :lol: je to videt tady na tom videu: Video MissionL

Edited by luban
Link to post

Supeeeeeer ! Moc se mi líbí, hlavně krásnej jednoduchej interiér s čištými liniemi a nepřaplácanej tlačítkama jak kosmická loď. Opravdu vytříbený design.

Ať si kdo chce co chce říká, že je Škodovka konzervativní (viz diskuze na news-webech), že nic nového v designu nepřinesla. A třeba BMW nebo MB konzevativní není (pominu-li jejich nová e-auta)?

Myslím si, že jelikož se chystá sedan pro Indii (a asi ostatní Asii), je reálné, že ponton (skelet) sedanu bude opravdu z Pola Sedan a čumák a zadek upravený na podobný design jako MissionL. Proštudujte si špionážní fotky a porovnejte. Hlavně tvary prolisů na dveřích u prahů a výřezy blatníků jsou si velice podobný.

Přidávám fotku spodku zezadu, náprava je klasika s torzní příčkou (OI + R + současné POLO).

post-1406-1315941357_thumb.jpg

Hihi Cjoctavian mě předběhl než jsem to dopsal

Link to post

Hm. Názvy teda na dvě věci. Rapid by se hodil pro nějaký malý sporťáček na bázi Fabie. Pro A-entry by slušela Felicia a nebo mnohem lepší Popular-což ostatně evokuje i poslání toho auta.

 

Go není nic světoborného-není to české, není to starý škodovácký název. Ale jasně "Liduška" apod. je neschůdná.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...