Přejít na obsah

Škoda Rapid 130 (6) ´88


Doporučené příspěvky

Dnešní malá jarní radost – po několika měsích znovu za volantem. Krása. Vzít za kliku dveří, otevřít, usadit se do originálních sportovně tvarovaných sedaček, zasunout klíček do spínací skříňky, otočit.

 

 

 

A dívat se, jak bratr zabírá a vytlačuje ztuhlého Rapida z garáže do druhé garáže na předsezónní servis :)

post-1065-1300215232_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Mattes asi budu mít ještě jednoho Rapida ,ale ten bude super ,najeto má asi jen 17000km a na sedačkách jsou ještě igelity.Doufám že to dopadne .Majitel má 76 let a neví jestli mu doktoři prodlouží řidičák.Pokud né tak ho beru.

 

Nééééé já ho chci!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Rozebírám dosloužilou Š105 - možná se budete divit - první auto, které rozebírám

Začátek - motor ven (vrácen kamarádovi), převodovka ven....

post-1065-1304006526_thumb.jpgpost-1065-1304006536_thumb.jpg

 

Čelo už bylo rochnutý od prvního majitele a časem se něco ještě přidalo

post-1065-1304006628_thumb.jpg

Sundat blatníky nebyl žádný problem, skoro odpadly sami :smich:

post-1065-1304006669_thumb.jpgpost-1065-1304006680_thumb.jpg

Vybydleno

post-1065-1304006786_thumb.jpg

 

Ten motor tam byl 7 let a kamarád se divil, jak to přežil, resp. že tak dlouho ještě sloužil. Abych vysvětlil - před tím, než kamarád začal totální přestavbu, byl se Škodovkou v M. Boleslavy. Jelikož to byla poslední jízda a dál se s motorem nepočítalo, jeli zpět těch cca. 160 km pod plným plynem s nohou na podlaze. Motor to přežil a nám pak ještě sloužil. Čest jeho službám :smich:

Odkaz ke komentáři

Rapid je fakt boží. Měl ho můj děda, 136 z roku asi 1990 a ten motor byl super. Pak jsem s ním chvilku jezdil sám a pak šel do světa, jediné co jsem si nechal je účtenka z Mototechny. Docela zajímavá rarita, těch moc není. Ale fakt to bylo super vozítko, jen když zrezlo zadní rameno, tak byla fuška ho sehnat.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

O víkendu proběhl hlavní sraz sezony a to 46. celostátní sraz Felicia coupe klubu v kempu Knížecí rybník u Tábora. Letos nám nevyšel celý víkend a byli jsme rádi alespoň za sobotu. Cesta tam se odehrála na vlhké silnici, takže v kempu následovalo mytí. Prošli jsme kemp, něco nafotili, poklábosili s kamarády a byl odjezd na spanilku (tu nejezdíme). Pak nastane ideální čaas na oběd v poloprázdném kempu. Kolem 15 hod. začalo pršet a nevypadalo to, že by jen tak přestalo. Kolem 17 hod. jsme to odpískali a vyrazili domů. Nejhorší úsek následoval těsně za kempem na čtyřproudové silnici. Hlukoké vyjeté koleje plné vody roztancovávaly auto. Pak ještě nás potkala průtrž. Doma auto čekala opět očista. Auto ještě bylo trochu mokré, tak jsem celé umyl, vystříkal podběhy, které byly plné drobných kamínků. A osušil. Než jsem osušil karoserii, spodek téměř vyschnul. Co zbylo, to dosušil fén

post-1065-1308856075_thumb.jpgpost-1065-1308856081_thumb.jpg post-1065-1308856086_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...