Přejít na obsah

LPG - prosím radu zkušené


Guest petrasx

Doporučené příspěvky

Zdravím, uvažuji o přestavbě OII COMBI 1.6 MPI r.v. 2008 na LPG. Rád bych se poradil s někým, kdo s tím má zkušenosti, popřípadě přímo prováděl stejnou přestavbu na svém voze.. Poraďte prosím jaký systém a značku vybrat.. Pokud máte doporučení na firmu co přestavby dělá v okolí Prahy budu také rád. Pokud máte někdo osobní zkušenosti pochlubte se prosím. Díky moc.

Odkaz ke komentáři

Zkus neptun harfa na Praze 9, Vysočany, jejich stránky maj i diskuzní forum, odpovídá tam nějakej Vodička docela tomu rozumí, také jsem autí chtěl předělat na plyn, ale počkám až mi skončí záruka a pak uvidím, ale pokud někam pujdu tak tam, dělají montáže dle přání zákazníka(umístí plnící hrdlo i vedle benzínového a můžeš si libovolně umístit inf. přepínač, slevu na plyn, i splátky bez navýšení na montáž) atd....

Odkaz ke komentáři

Díky moc za radu..já už mám najeto 97k, bral sem to cca před 5tis a čekal jak se osvědčí ojeté auto. Zatím bez problémů tak už je na čase další investice, benzín za 36 a více mně přestává bavit :wallbash: navíc na plyn jsem slyšel zatím jen chválu. Škoda že je to PHA9, jsem na druhé straně - Dejvice a to zvýhodněné tankování od nich vypadá super..zkusím zjistit jestli nemají ještě čerpačku někde jinde blíž :) Jinak neznáš někoho, kdo si tam přímo nechával předělávat auto?

Odkaz ke komentáři

neva..i tak díky ta tip..včera jsem mluvil s panem Vodičkou a docela jsme si popovídali. Asi do toho půjdu. Říkal, že tam dávají dva typy ř.jednotek - nějakou polskou za 28tis a italskou BRC za 32, která je údajně vzhledem ke stáří mého vozu vhodnější. Jen jsem ještě zjistil, že do origo LPG octavií teď dávají Landi renzo a musejí k tomu mít své důvody. Tak ještě musím zjistit jestli by nebylo vhodnější nainstalovat místo BRC právě to L.R. a v čem se liší.. Jen škoda, že pan Vodička říkal, že u OII se dávají koncovky na tankování jen do nárazníku a do prostoru vedle tankovacího hrdla to dát nejde kvůli prostoru..což nevím jestli tomu stopro věřit přece to tam musí jít nějak šoupnout :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

neva..i tak díky ta tip..včera jsem mluvil s panem Vodičkou a docela jsme si popovídali. Asi do toho půjdu. Říkal, že tam dávají dva typy ř.jednotek - nějakou polskou za 28tis a italskou BRC za 32, která je údajně vzhledem ke stáří mého vozu vhodnější. Jen jsem ještě zjistil, že do origo LPG octavií teď dávají Landi renzo a musejí k tomu mít své důvody. Tak ještě musím zjistit jestli by nebylo vhodnější nainstalovat místo BRC právě to L.R. a v čem se liší.. Jen škoda, že pan Vodička říkal, že u OII se dávají koncovky na tankování jen do nárazníku a do prostoru vedle tankovacího hrdla to dát nejde kvůli prostoru..což nevím jestli tomu stopro věřit přece to tam musí jít nějak šoupnout :)

Ta koncovka tam jde namontovat ale je to ohodně víc prace jim se to nechce očesávat pod blatníke jeden to montuje v nj a origo škoda to tak taky montuje tak proč by to nešlo . Jen se jim nechce se stím pohrát.

Odkaz ke komentáři
Guest petrasx

mas pravdu..uz sem se taky presvedcil ze to jde, nasel jsem firmu co si s tim umej pohrat. Jinak chci se podelit se zkusenosti ohledne neptun harfa kam jsem si myslel ze to zajedu udelat.. musi se tam v ramci zaruky jezdit k nim na servis po 10tis a strida se velky a maly servis - maly cca 350Kč a velky 1200Kč - zaruka jinak zanika pokud se nejezdi k nim..zaruka je na 60tis coz je dohromady dalších 4650Kč.. lakala me jejich nabidka 50haleru sleva na litr plynu..behem 60tis km to vsak je asi 3000Kč uspora takze to jim mnohem vic narvu za ty prohlidky nehlede na to ze bych musel tankovat vyhradne u nich. planuji ze to necham udelat zde: http://www.lpgservis.cz/, servis maji vzdy za 3-4 stovky a nemusi se jezdit jen k nim kvuli zachovani zaruky, pokud by jste nekdo meli zkusenosti s nimi budu rad za nazor.

 

nakonec jsem se i rozhodl ze nebudu davat BRC (montaz cca 33tis) ale dam AC STAG za cca 25tis - pravdepodobne budou oba systemy fungovat stejne, nikde na netu jsem ani nenasel zadne negativni zkusenosti s nejakou znackou co se u nas vubec montujou..jestli znate nekoho kdo tam STAG ma budu rad za info o spokojenosti. Diky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jen se přípojím, že plnící koncovka k benzín hrdlu montovat jde.

Mám OIIf, 1.6MPI, MR2010, s LPG BRC sequent24. Vůz dovezen z Německa, kde byla i montáž plynu. Najeto mnou asi 15tkm s plynem žádný problém. Vzhledové pak na voze není přítomnost LPG patrno, což se někdy může hodit..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdarec, brzo se asi pridam ke skodovakum, ale nez se tak stane, chtel bych vas pozadat o vyjadreni. Chci koupit Octavku II 1.6 + LPG z vyroby(r.v. 2005,cerna,kombi,elegance,kuze,cena 195 000 kc). Samotny motor bez plynu by mel byt vcelku dobry, necekam zadnou raketu, jen nevim jak to je s tim plynem, jestli to zvladli v Boleslavi dobre, jaky tam montovali LPG atd...

Dekuji za pripadne prispevky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapomnel jsem tam napsat ze je to udajne dovoz z Italie, jinak dik za odpoved, volal jsem do Skodovky a tam mi rekli na nas trh se opravdu tyto auta nedostala, ale v zahranici to pry bylo mozne.

 

Ať je to, co je to, tovární přestavba to stopro není...

 

mas pravdu..uz sem se taky presvedcil ze to jde, nasel jsem firmu co si s tim umej pohrat. Jinak chci se podelit se zkusenosti ohledne neptun harfa kam jsem si myslel ze to zajedu udelat.. musi se tam v ramci zaruky jezdit k nim na servis po 10tis a strida se velky a maly servis - maly cca 350Kč a velky 1200Kč - zaruka jinak zanika pokud se nejezdi k nim..zaruka je na 60tis coz je dohromady dalších 4650Kč.. lakala me jejich nabidka 50haleru sleva na litr plynu..behem 60tis km to vsak je asi 3000Kč uspora takze to jim mnohem vic narvu za ty prohlidky nehlede na to ze bych musel tankovat vyhradne u nich. planuji ze to necham udelat zde: http://www.lpgservis.cz/, servis maji vzdy za 3-4 stovky a nemusi se jezdit jen k nim kvuli zachovani zaruky, pokud by jste nekdo meli zkusenosti s nimi budu rad za nazor.

 

nakonec jsem se i rozhodl ze nebudu davat BRC (montaz cca 33tis) ale dam AC STAG za cca 25tis - pravdepodobne budou oba systemy fungovat stejne, nikde na netu jsem ani nenasel zadne negativni zkusenosti s nejakou znackou co se u nas vubec montujou..jestli znate nekoho kdo tam STAG ma budu rad za info o spokojenosti. Diky

 

Já jsem si Octu II 1,6 MPI (BSE) nechal v neptun harfa přestavět asi před měsícem. Neptun mi doporučoval BRC oproti AC STAG. Pak jsem se zeptal přímo dovozce obou těchto řešení (Autogascentrum Strakonice), kde mě pan Pataky ujistil, že mezi oběma výrobci není žádný kvalitativní rozdíl a že rozdíl v ceně je způsoben jinými výrobními náklady v Itálii a Polsku.

 

Takže jsem se rozhodl pro AC STAG. V neptunu navrhovali AC Stag 4, ve Strakonicích mi pan Pataky nejvíce doporučoval AC Stag 300 Plus. Nakonec jsem dal na radu dovozce a zvolil Stag 300 Plus, který má prý navíc adaptivní systém ISA2. S přístupem v neptunu jsem byl spokojen, vše OK. Po převzetí auta jsem ale až druhý den zjistil, že si dovolili vyměnit mé podložky pod SPZ za své, aniž by je o to kdokoliv žádal. To můj dosud celkově dobrý dojem z této firmy dost změnilo. Měli dokonce tu drzost, že ty původní podložky ani nenechali v autě.

 

Jinak s LPG jsem spokojen, mám najeto zatím asi tak 1.000 km a vše funguje tak, jak má a jak jsem očekával. Spotřebu jsem zatím moc nepočítal, o tu se s Vámi podělím hned, jak budu mít trochu víc najeto.

 

Takže vzhůru do toho...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdravim. Ja mam tiež O.II 1.6 75KW a už 2 a pol roka splynovač značky tartariny na plyne som najazdil zhruba 70000 km a okrem bežnej udržby t.j vymena palivovych filtrov a napojenie na počitač kde skontrolovali hodnoty na riadiacej jednotke žiadne ine vydavky som nemal. Čo sa tyka spotreby maximalna spokojnosť v priemere na plyne mam 7.5 litrov na 100km na dlhšej trase pri rychlosti 100-120 km ale nemeriam to cez PP ale realne natankovanych litrov. ale pokial prejdem len zopar km na kratko tak mam 8.5L spotrebu takže veľky rozdiel medzi LPG a benzinom ani nevnimam a čo sa tyka vykonu auta skušal som na dialnici a na benzine a aj na plyne 190KM bez problemov

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím přítomné,

 

téma trochu umřelo, proto bych se rád zeptal, jak si vedete se svými plechovými miláčky na LPG. Koupil jsem

OII 1.6 MPi (75kW) a vyhlížím správný servis, který mi přestavbu v Praze či okolí udělá. Nechám si proto rád poradit. Případně, zda má někdo zkušenosti s plněním pod víčkem právě u OII, vzhledem k tomu, že se tady probíralo, že je to nějak problematické apod. Díky moc a spoustu kilometrů na LPG přeji.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Podle mě bys měl lepší sehnat auto s origo LPG, které splňuje vše co popisuješ. Nevýhoda plněním pod víčkem podle mě je, že pokaždé vytahuješ redukci. Aspoň u mě víčko v nárazníku není problém, když tankuji, oddělají ho pumpaři. Propojení s maxidotem vidím jako problém, u dodělávek se dává další jednotka, která s maxidotem nekomunikuje. Jedině vzít díly z origo vestavby LPG a ty si nechat namontovat, podle mě to bude ale ranec peněz. Případně mě někdo opravte pokud se pletu. Dej případně vědět jak to dopadlo. Hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Také se připojuji.Mám namontován systém STAG 300 Plus-nemám s ním jediný problém,najeto 25 000 km,pořizovací náklady mám již zaplacené.Ladil mi to pán přímo ze Strakonic a není poznat rozdíl mezi benzínovou a plynovou mapou.Auto drží otáčky bez kolísání,prostě pohodička.Jen je občas úsměvné jak si někteří tankují za 200.- N95 a já jdu vždy do plné :-)Super.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest joe.black

Ahoj,zdravim vsechny LPGare,jsem z Brna a mam octavii 2 po faceliftu a namontovany plyn ihned po koupi vozu p.Cadek a jeho firma montuji bez problemu plnici hrdlo plynu vedle benzinoveho zde vam i daji redukci kterou pri tankovani plynu jen jednoduse namontujete a plnite...jsem velmi spokojen ze nic neni vydet.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...