Přejít na obsah

Přívěsný vozík za auto


Vlastníte přívěs?  

40 hlasů

  1. 1. Od jakého výrobce


  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jednoduše se skupinou B můžeš táhnout soupravu s nejvyšší povolenou hmotností do 3,5t. Tudíž ovce může mít 1880 teoreticky vozík tedy až 1620.

Nicméně fakt si matně vybavuji, že jsme se v autoškole bavili, že v případě skupiny B nesmí nejvyšší povolená hmotnost přívěsu přesáhnout pohotovostní hmotnost tažného vozidla


Nicméně furt vycházím z tvého konkrétního případu kdy je to v pohodě.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Téma jsem prošel, ale čas postoupil, takže klasická otázka. Doporučení na dvounápravový bržděný vozík (ideálně se sklápěním), aby něco vydržel a byl vidět za Tiguanem a SII 😄 , případně jinou velkou mrchou co se namane.

Za Polem není problém, tam vidím i ten současný.

 

Dík.

Odkaz ke komentáři

No nevím co na nich vykoukám, jako nové vypadají hezky všechny. Maximálně odhalím měkčí bočnice nebo mizerné zpracování, ale spíš mířím na značky, které už tady zazněly Agados, Pongratz, Vezeko, Martz.

Tažná auta jsou následující:

Tiguan 750/2500 provozní hmotnost 1680, nejvyšší přípustná 2250

Superb 750/1800 provozní hmotnost 1547, nejvyšší přípustná 2110

Polo 550/1000  provozní hmotnost 1107, nejvyšší přípustná 1590- ale to spíš výjimečně, a převoz prázdného, takže podle něj bych to nelimitoval.

Čili pokud dobře počítám, tak můžu mít max 1250 na Tiguanu bržděný na B.

Odkaz ke komentáři

Dík. včera jsem toho dost prolezl a zhlediska nějaké ekonomiky mi ten dvounápravový brzděný nedává smysl, zejména vzhledem k limitům daných tažnými vozidly.

Nejlépe mi z toho vychází jednonápravový brzděný, sklopný s celkovou hmotností 1000 kg, kdy ofiko to uveze 690 kg, neofiko určitě víc.

https://www.vezeko.cz/cs/privesy-a-nastavby/2035-dung

Tento jde hezky sklopit až k zemi, protože má světla z boku.

Pak případně obdobný Agados

https://www.agados.cz/privesy-np/

Odkaz ke komentáři

Nejdřív bych se na ně zašel podívat, zatím jen sonduji. Vozík jinak máme.

Sklápění pro lepší výkladku pořezaného dřeva, taky se s tím bude vozit krmivo do obory. To ještě musím probrat s otcem, který to chtěl pro tento účel používat. Obecně bude lepší vykládka, jen jsem přemýšlel nadtím, zda to není na úkor tuhosti vozíku, ale oba postované typy se mi zdají pohledově bytelné. A i ten náš marketový Pongratz přežil vše.

Ještě tady párkrát zazněla preference překližky oproti plechu, pro tu mě napadá jen důvod snažší výměny při poškození nebo?

Odkaz ke komentáři

Může mít 750, ale nesmíš na něm vézt víc jak 550kg včetně hmotnosti vozíku..

Stejné to je s bržděným - můžeš mít vozík třeba na 2,5t, ale pokud ho potáhneš za Octavií, která má 1500kg limit, tak v tu chvíli celková váha vozíku s nákladem nesmí přesáhnout těch 1500..

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to našel

vyhl. č. 209/2018 Sb. §3 písm. f)

pro spojování vozidel v jízdní soupravu s přípojnými vozidly kategorií Octavia 1 nebo O2 dále platí, že

1. hmotnost nebrzděného přípojného vozidla kategorie Octavia 1 nesmí být větší než největší povolená hmotnost nebrzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla,

2. hmotnost brzděného přívěsu kategorií Octavia 1 nebo O2 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že hmotnost takového přípojného vozidla není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 a N1 a jedenapůlnásobek největší povolené hmotnosti tažného vozidla u vozidel kategorií M1G a N1G,

 

Takže pohoda, i polo může tahat prázdný brzděný vozík na 1300 kg. Respektive ho může naložit max do hmotnosti 1000kg včetně váhy samotného vozíku.

Brzděný vozík můžu mít max 1200 kg, abych se vešel do B u všech našich aut.

Odkaz ke komentáři

Je tam napsáno hmotnost, vzhledem k tomu, že se v předpise pro evidované hmotnosti používá termín největší povolená hmotnost, je pojmem hmotnost myslena skutečná hmotnost, kdysi definována jako "okamžitá hmotnost". Proto je legální tahat za Polem klasiku vozíku na 750kg, pokud jeho hmotnost bude max 550kg, u brzděného dtto.

 

Btw. teď se dívám, že v textu byly kategorie přípojných vozidel O 1 a O 2 nahrazeno Octavia. Pěkně blbá fce.

Upraveno uživatelem Lancelot
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...