Přejít na obsah

silenblok "reakční vzpěry" motoru/převodovky


Tuning

Doporučené příspěvky

Čaute, jsem v údivu!!!! Ne kvůli tomu, že mám v řiti silenblok co je mezi motorem a nápravou...je to jakoby kus hliníkové kosti a vede do nápravy, kde je přišroubován do cca 10 cm kulatého silenbloku, ale že nikdo kdo dělá Škodovky a už vůbec né mechanici u Samohýla ve Zlíně, jak se mění??!!! Prý to nikdy nikdo nedělal!!!!!!!!!!!

 

Víte někdo jestli se musí zhodit celá náprava nebo tam stačí nějak nalisovat???

 

Díky..Pavel

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ty silentbloky "lůžka" tam jsou dvě je horní a spodní, každé je jiné. Jinak jde to udělat bez sundané nápravnice, ale budeš si muset udělát takovej "natahovák", dělal jsem to takhle několikrát a podle mě rychlejší než sundavat nápravnici. Staré sinebloky rozřežeš a vydloubeš ven, ostrý nůž a plátek pilky a zachvilku je to venku, pak očistíš a mázneš to lehce vazelínou. Na novejch silenblocích si uděláš na brusce nebo pilníkem, takové náběhy na straně kterou to tam přijde lisovat, nejdřív dáš ten co bude nahoře a pak ten spodní. Budeš si muset připravit ten natahovak, je to dlouhá šroubovice, nahoře musíš mít celkem silnou pásovinu, aby se ne prohíbala, má to celkem tah a dole nejdřív pásoviná přes celej ten silenblok a až se dostaneš že tam bude celej, tak pak budeš potřebovat takové tlusté kolečko o neco menší než ten silenblok, ale né zas o moc aby se opíralo o ten rantl a šlo volně do té díry, jak tam budeš mít ten horní daš spodní. Mě to trvá tímto způsobem 2-3hodiny, jak kdy to jde.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ty silentbloky "lůžka" tam jsou dvě je horní a spodní, každé je jiné. Jinak jde to udělat bez sundané nápravnice, ale budeš si muset udělát takovej "natahovák", dělal jsem to takhle několikrát a podle mě rychlejší než sundavat nápravnici. Staré sinebloky rozřežeš a vydloubeš ven, ostrý nůž a plátek pilky a zachvilku je to venku, pak očistíš a mázneš to lehce vazelínou. Na novejch silenblocích si uděláš na brusce nebo pilníkem, takové náběhy na straně kterou to tam přijde lisovat, nejdřív dáš ten co bude nahoře a pak ten spodní. Budeš si muset připravit ten natahovak, je to dlouhá šroubovice, nahoře musíš mít celkem silnou pásovinu, aby se ne prohíbala, má to celkem tah a dole nejdřív pásoviná přes celej ten silenblok a až se dostaneš že tam bude celej, tak pak budeš potřebovat takové tlusté kolečko o neco menší než ten silenblok, ale né zas o moc aby se opíralo o ten rantl a šlo volně do té díry, jak tam budeš mít ten horní daš spodní. Mě to trvá tímto způsobem 2-3hodiny, jak kdy to jde.

 

 

 

Zdraví pánové , taky mě asi čeká ta výměna toho silentbloku - ve škodovce uplně tabu.

 

Chtěl jsem se zeptat zda se dá vytahnout ta napravnice ven a co vše se při tom rozhodí - vzhledem k tomu že je vse chyceno jeste nahoře do kastle tak by to snad skol ne - diky za info

ten způsob co tu popisujete je dobry - ale chtel bych vedet zda se to da v klidu přelisovat na stole

 

Diky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj. Taky mám ten silentblok v nápravnici v háji. Je potřeba dělat po vyndání nápravnice geometrii? Děkuji za info.

 

Edit 14.11.15 - Tak si odpovím sám, po vyndání nápravnice je nutné udělat geometrii! Doporučuje se to dělat rovnou se silentbloky přední nápravy aby se dělala geometrie pouze jednou.

 

Takže buď způsob popisovaný výše bez vyndání nápravnice nebo jsem našel dva produkty...jedním se "opraví" silentbloky v nápravnici a druhým silentblok na samotné reakční vzpěře "kosti".

 

http://www.cmexclusive.cz/detail-produktu/588-silentbloky-karoserie-tlumice/835-/81346-silentblok-powerflex-skoda-vlozka-spodniho-drzaku-motoru-velka-pff85-504-skoda-octavia-ii-1z-08/

 

http://www.cmexclusive.cz/detail-produktu/588-silentbloky-karoserie-tlumice/835-/81349-silentblok-powerflex-skoda-spodni-drzak-motoru-maly-silentblok-pff85-505-skoda-octavia-ii-1z-08/

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...