Přejít na obsah

Volvo S40 2,4i


TomasB

Doporučené příspěvky

Tome nenech se..mě minulej rok vytlačil chlap ze silnice při předjíždění...jel jsem na mašině...v 80desáti jsem začal předjíždět trantita..chlap mě prostě vytlači.....já zlomený zápěstí a kotník...před svědkama se mě omliouval že si mě nevšim..bla bla bla...no a co se stalo....ve výpovědi bylo napsané něco jiného....viník já.....no to je jedno...holt jak není kamera je to zlé v dnešní době....

Odkaz ke komentáři

I kdepak, dokonce jsem někde našel i nějaké judikáty. Nesmíš to schraňovat, publikovat a podobně, ale pro trestní věci, přestupky kde ti je způsobená újma a podobně to lze natáčet a použít jako důkazní materiál.


Problém je v tom, že jsem dnes hovořil s jeho právníkem a ten mu řekl, že za žádných okolností se nemá přiznat nikomu. Tečka. Tohle mu řekl s tím, že jako jeho právník je odpovědný za to, aby ho chránil.

Odkaz ke komentáři

Něco máš tady, cituji:

Pěkným obíčkem nás pod stromeček obdaroval Nejvyšší správní soud, který v rozsudku č. j. 2 As 45/2010-68 (soudce zpravodaj Radovan Havelec) rozebral otázku použitelnosti záznamů získaných z kamerového systému při dokazování v přestupkovém řízení.

Judikát nechává stranou systémy provozované veřejnou mocí – tam jsou pravidla jiná a víceméně vyřešená – a věnuje se situaci, kdy jde o systém provozovaný soukromým subjektem.

Prvním důležitým závěrem je, že z hlediska přípustnosti záznamu je irelevantní, zda kamerový systém byl řádně ohlášen jako zpracování dat u ÚOOÚ. Podle mínění NSS, stejně jako Ústavního soudu v citovaném usnesení IV. ÚS 2425/09, dojde registrací pouze ke splnění administrativní povinnosti, a zpracování osobních údajů může být i přes absenci registrace zákonné (a vice versa).

 

http://krimi.eurozpravy.cz/40395-reseni-prestupku-kamery-soukromych-subjektu-mohou-byt-dukazem-rekl-nss/

Odkaz ke komentáři

Jelikož se jedná o usnesení o odložení, kde se nelze odvolat, tak žádná lhůta není a tudíž nehrozí ani prodlení. S právníkem jsme se bavili dnes dopoledne, že počkáme týden, co se z toho vyloupne. Pokud se to nikam nepohne, bude následovat stížnost na úředníka a podání na státní zastupitelství. To jsou první dvě věci co si pamatuji, ten zbytek už ne. :) Stížnost dopadne tak, že to Krajský úřad znovu otevře, protože ani moc jinou možnost mít nebude, vzhledem k zjevné nezákonnosti a úředník udělá, co udělat měl, tedy výslechy a nevím co ještě vymyslí. Dost pravděpodobně z něj vypadne, že nelze o viníkovi rozhodnout, nebo určí 50:50. Ať tak nebo tak, bude odvolání a to tak dlouho, dokud nebude skutečný viník uznán vinným nebo dokud nebudou vyčerpány všechny možnosti, aby se mohlo přistoupit k soudu. Asi jsem pominul nějaké další věci co půjdou souběžně, protože se v těch detailech ztrácím. Normální laik to prostě těžko takhle najednou pobere ;)

Odkaz ke komentáři

Tak mi dnes poslala pojišťovna viníka, abych jim dal číslo účtu pro 100% plnění. Viník odmítal přiznat vinu, pak souhlasil s plněním, ale vinu uznat odmítal a tak se jej pojišťovna dotazovala, zda souhlasí se 100% plněním. To písemně odmítl uvést, ale volala mu likvidátorka a na monitorovaný hovor jí odsouhlasil 100% plnění. Písemně ale zásadně ne. No každopádně to má pojišťovna nahraný, tak ono to vyjde na stejno. Teď by mi měli během pár dní poslat vy´čtování.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Kuga je v Belgii v nějakém dokončovacím závodě, kde se domontovávají některé příplatkové prvky jako tažné, nezávislé topení, atd. Pak už jen cesta kamionem do Pardubic.


Jo a další novinka, pojišťovna viníka bude po mém nesouhlasu a argumentaci doplácet.

Jako negativní novinka, že ačkoliv pojišťovna viníka mi vyplatila plnou škodu, tedy viník uznal zavinění, tak regresí si nechali vyplatit u mojí pojišťovny 50% jemu vyplaceného havarijka. Když mi domů přišel dopis, že to moje pojišťovna vyplatila, zuřil jsem a hned druhý den ráno jsem jim volal a už to řeším s likvidátorem mojí pojišťovny. Podle všeho pojišťovna viníka mé pojišťovně dala takové dokumenty, které se jim účelově hodily. Takže já budu posílat své pojišťovně jiné dokumenty a vyplacenou regresi podle všeho budou vyžadovat zpět. Ještě si musím ohlídat, jestli mi díky tomu nenaběhl malus a případně řešit i toto.

Fakt v prdeli, člověk nic neudělá, borec mu zboří auto a jen samé starosti. Kdybych nebyl hodně aktivní a nepomohli mi v tom lidé znalí, tak si myslím, že by to bylo v loji. Takhle se daří všechno uvádět do pořádku, ale je to fuška.

Odkaz ke komentáři

Tak další dobrá zpráva ohledně plnění škody na Volvu. Teď mi přišlo z pojišťovny viníka, že doplácejí drobné náklady, které nezapočetli a k tomu ještě přitlačili dalších 40 tis. na ceně auta, takže za Volvo samotné jsem dostal celkem 200 tis. + další náhrady nákladů souvisejících. Počítal jsem sice ještě o něco víc, ale těch 200 tis. jsem si stanovil jako částku, od které nebudu prudit. Takže tuto část uzavírám. Zásadně mi v tom pomohl Jim, který mi poradil, jak na ně a toho jsem se přesně držel a skutečně to fungovalo bezvadně. Takže jsem nakonec za Volvo dostal to, co jsem za něj v roce 2012 dal. Něco mně sice stál servis poslední dobou a narval jsem do toho fest, ale to proto, že jsem to chtěl mít špígl nýgl a nebyla tam sebemenší chybička. Takže nakonec jsem sice přišel o mazlíka, nasralo to, ale tratnej na tom asi moc nejsem, Pokles ceny po 5 letech nulový, takže jsem jezdil za náklady na servis. A s opravama jsem začal až někdy v roce 2015-2016, kde jsem sice nemusel řešit nic, ale to bych to auto vybydlel na kost, tak jsem holt sypal, aby to byl perfektní. No a jen co jsem skončil, tak bum.

Odkaz ke komentáři

Že ty tomu nerozumíš, je věc jiná a nepodstatná. Těhto aut s danou motorizací je v celé Evropě málo a jsou ceněná. Mimo jiné právě pro ten motor. A najít tohle auto s jasnou historií a v perfektním stavu je nadlidský výkon. Cena daného ročníku a motorizace je v DE 200-300 tis., pokud to není jebka. V ČR jsou na prodej vždy max. 1-3 kusy a všechno se prodá, včetně těch mrdek. Bohužel v ČR to je většinou mrdka.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...