Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Guest Kokxo

Doporučené příspěvky

Vidím, že máš chip od Funa. Na kolik to máš upravené? :)

Já jsem za ním byl taky a mám 140HP a 317Nm.

Mám taky 1.9TDi BLS :)

Tak nějak to mám taky, +- jednotky HP, Nm. Mám to už asi 3 roky a přesné číslo si moc nepamatuji. Soft budeme mít asi stejný, tak pak už záleží jak se který motor povedl.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,jsem čerstvý majitel O2 1.9 TDI BXE 4x4.Jedná se mi o problém s vystavováním spojky.Spojka bere hned od spoda,je to dost nepříjemný.Někdy je problém s plynulím přeřazováním,zkrátka chybí jí cit.Někdy pedál jde od zhora pěkně a někdy cítím,že zabírá až o poloviny kroku.Na rozjezdy je to bez pardonu a pro ženskou to je velký problém. Prosím o radu,či zkušenos,čím by to mohlo být Děkuji

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdarec, jsem čerstvým majitelem octavie II 1,9tdi 77kw BXE, je tam nově udělaná komplet spojka se setrvákem.

Nevím, jestli to bylo při koupi, ale zaznamenal jsem to ted v garáži, když bylo stažené okno, všechno se tam ozývá.

 

Při volnoběhu, když sešlápnu spojkový pedál(stačí jenom když stlačím o milimetr) tak se začne ozývat takový zvláštní ševelení.

nevíte co by to mohlo být, prostě motor změní zvuk. Jinak spojka jde krásně, vše ok až na ten zvuk. nebo jestli to moc poslouchám.

Byly tam ještě dělaný nějaký válečky(přesně nevím,někde u pedálu), spojka nevypínala úplně.

za každou radu díky.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nazdae chlap i...dufam že mi pomôžete... Mam 1,9tdi 77kw BXE... Začalo mi pískať turbo a nasledne zacalo dymit do modra..... Kupil som nove repasovane turbo priamo od Garretu..... Vymenilo sa turbo za nove a teraz nastal problem...

 

Pri zatazeni auta cca pri 130-140km/h rychlosti vypne turbo..... Musim vypnúť motor a naštartovať a hneď je vsetko OK.... Ale stalo sa mi na dialbici hned na druhy den že mi zasvietila kontrolka motora vyplo mi tempomat a dalo motor do nudzoveho režimu.... Na PC ukazuje chybu tlaku regulacie turba..... Presli sme uz vsetky hadicky ci nahodou nejaka nieje prasknuta a vsetko je OK... Presli sme regulaciu turba a stale je problem... Vymenili sme uz aj vahu vzduchu a stale to turbo vypina, menil mechanik nejaku RJ regulacie turba a stale vypina turbo..... Nestretol sa niekto s tym problemom???? Automam uz 3týždne odstavene a nevieme si rady.... Dakuje. Za rychle odpovede

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

dotaz. pri jizde se mi stalo ted nekolikrat ze jedu stalou rychlosti a najednou motor zacal silne cukat a pak sam zhasnul. po par minutach se dal nastartovat ale nerozjel jsem se pri zarazeni 1cky to zas chciplo a bez vykonu a asi tak po 20min. to slo nastartovat a rozjet,svitilo zhaveni a motor do dilny mohl jsem jet max do 100km vic jsem to neskousel abych neco nezkurvil jeste vic.stalo se mií to behem tydne 3x v servisu mi nic nenasli a po 3 hroznem trhani motoru jsem zajel za dilenskym mechanikem a ten zjistil zavadu a vymenil. jelo to uzasne bez skubani asi 150km jsem ujel a kdyz jsem se vracel po dalnici a trochu jsem mu nalozil tak se ta sama zavada vratila jeste ze nevyskocil motor pomalou jizdou jsem dojel do Prahy cekam na diagnostiku po vikendu ale da se stim jezdit stalo se to i pri pomale jizde. nezvysila se spotreba tak si myslim ze to nebude vstriky ani cerpadly spis neco s cidly kliky/vahy. Nemate nekdo zkusenost se silnym cukanim a samovolnym zhasnutim motoru?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdarec chalani,

 

když jedu např. z kopce, sundám nohu z plynu a nechám zařazeno, otáčky mám 2000 a výš, tak mi auto začne docela nepříjemně pískat, stejně tak pískne při řazení... Když jsem sundal ten plastovej kryt z motoru, zjistil jsem, že mi chčije olej (viz fotka) je to tím? A co to je? Je to ten EGR ventil? Dík za odpovědi.

post-52340-0-46243900-1466005864_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prvně se omlouvám, že jsem postoval už v jiném tematu, ale tady se to očividně více hýbe. CO mě trápí, je rezonance/vibrace při plném plynu, a to od cca 1800 ot/min. Intenzia stoupá úměrně se šlapáním na plyn, a graduje až někam k 2500, kde obvykle přeřadím. Ale trápí mě to i na 5ku, když na dálnici trochu přidám. Když na plynu nestojím až tak urputně, dá se to vydržet, ale jinak to teda rezonuje, či vibruje dosti znatelně. Někdo prosím nějaký tip?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zdar, chlapi pomoc. Mám Octavii 2 1.9Tdi 77kW BXE. Asi tak před měsícem jsem jel do práce a při odbočování mi chcípnul motor (žádný škubání, prostě zničeho nic vypnul), rozsvítili se kontrolky jako když otočíte klíčkem do první polohy. Octa pak nešla natočit, startér točil, baterka OK,ale nenaskočil. Tak jsem to nechal odtáhnout ke známýmu do servisu, tam do toho tejden čuměli a po všech kontrolách přišli s tím, že to je tandem. čerpadlo + přetěsnili vstřiky. Auto zas jezdilo, jen se víc začala ozývat dvouhmota(už byla dlouho slyšet na volnoběh). S autem jsem jezdil cca 1 týden, najel tak 800km a zase při cestě do práce auto udělalo to samé, chcíplo bez jakéhokoliv zaškubání. takže zase auto odtáhnout do servisu, s tím že jim prej auto chytlo, když ho táhli na laně, a zkusili nastartovat přes rychlost. I tak ale stále je auto v servisu a řeší čím to je. Někdo nápady, tipy čím by to mohlo být?

 

Trochu vázne komunikace ze strany servisu, takže nevím jestli auto jezdí nebo jim to zase chcíplo a nejde natočit. Prej vše proměřily(čerpadlo v nádrži, vstřiky přes VAG,atd)

 

A VAG NEUKAZUJE ŽÁDNOU ZÁVADU!

 

PS: Tak cca 1/2 roku mi blbne palivoměr, ale nevím jestli to má na to nějaký vliv

Upraveno uživatelem dvoriP
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...